Skocz do zawartości

Stegna


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało się nam morza. Tak, żeby było blisko plaży, dobry dojazd, placyk zabaw, no i w lesie.

Znalazłem : Stegna

Krótka rozmowa telefoniczna z właścicielem upewniła mnie że dokonałem dobrego wyboru.

 

Sobota przed południem.

Wjeżdżam i od razu tak jakoś się mało uprzejmie robi, podchodzi KTOŚ i żąda ode mnie dowodu. Dając komuś swój dowód wolał bym wiedzieć, komu daję, choć żeby miał głupią plakietkę, ale nie, trzeba się dopytywać.

Po wstępnych formalnościach pojechałem znaleźć jakieś "dobre " miejsce. Z miejscówkami słabo właściciel ma nastawiane sporo przyczep "pod wynajem" (roczniki ok 1980). Ale dobra, jest wolne miejsce rozkładamy się...

No to teraz na plażę(słoneczko grzeje niemiłosiernie). Najpierw rekonesans. Za kempingiem droga oznaczona jako dojazd dla inwalidów na plażę. Myślę super, z wózkami nie będzie problemu. Ale szczęście się kończy po kilku metrach wraz z drogą.... szukamy innej drogi na plażę. Jest ale na jej końcu strome schody, bez szans na wózek. No ale jakoś rotacyjne zaliczyliśmy plażę.

Apogeum nastąpiło dzisiaj kiedy to kemping został zamieniony w parking. W takich warunkach to jeszcze nie biwakowałem. Czułem się, jak bym się rozbił w centrum Gdańska! A Pani z obsługi "upychała" przybywające auta pomiędzy przyczepami. Na moją uwagę, żeby nie parkować tutaj samochodu po przecież ja tu wypoczywam stwierdziła, że zapłaciłem za miejsce pod przyczepą i namiotem i mam zabrać swoje krzesełka bo tu ma stanąć samochód(oczywiście kolejny klient co zapłaci 15 zł). Ja na to że właśnie straciła klienta co płaci prawie 100zł za dobę. Odpowiedz nie nadaje się do zacytowania.

 

Co to się porobiło na tej Mierzeji Wiślanej? Czytając post zenon1232 o Krynicy Morskiej uważam, że działalność rynkowa tych akurat kempingów nastawiona jest wybitnie na

"krowę do wydojenia"

 

Podsumowanie skala szkolna 1-6

-wielkość obiektu- 5

-plac dla przyczep- 3

-sanitariaty- 4

-plac zabaw dla dzieci- 2

-bezpieczeństwo

sobota -4

niedziela- 1

 

A teraz coś o Warszawiakach. To bardzo porządni ludzie, jak wszędzie, ale wśród nich też się zdarzają czarne owce, jak wszędzie.

 


Tojka dla wyczynowców

post-49910-imported-837aaaff-fb0f-4388-806f-f6156f68c130_thumb.jpg

 

Plac zabaw ?

post-49910-imported-b102d9a5-b035-4336-b0fe-40578a56c0bf_thumb.jpg

 

 

post-49910-imported-d1980522-e565-4d09-8f58-db39f68bb061_thumb.jpg

 

Jak biwakować w takim otoczeniu?

post-49910-imported-632424ff-553f-460b-b33f-6fba3a005948_thumb.jpg

 

 

post-49910-imported-e776a102-b58d-42e0-92e2-e91f9ba26cd2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, daj sobie spokój z morzem latem

żadnych popularnych miejsc, bo tylko rozczarowanie będzie

na Kaszuby jedź :)

my właśnie wróciliśmy znad Wdzydz, ale teściowa rano się wybrała na plażę w Brzeźnie to takie tłumy były, że szybko wróciła.

a jeszcze o 18 ścieżką rowerową we Wrzeszczu mknął nieustanny peleton wracających znad morza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad morzem i latem można znaleźć fajne miejsce :), bez tłumów. Warunkiem jest taki:

im miejscowość dalej od Warszawy (im bardziej na zachód) i im mniej znana tym fajniej.

 

Plaża w Jarosławcu w lipcu:

 

03a13f5a96c76754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się nam morza. Tak, żeby było blisko plaży, dobry dojazd, placyk zabaw, no i w lesie.

Znalazłem : Stegna

 

Trzeba bylo jechac dalej 30 km do krynicy. Tam tez masz kemping nad samym morzem. Tam wlasciciele nie upychaja aut pomiedzy przyczepami. Ale warunki morskie takie sobie, podobne jak w stegnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Ja dzwoniłam do Stegny pytając o kemping, bo szukam dość intensywnie miejsc na ten sezon i kemping odpadł w przedbiegach. Telefonicznie dowiedziałam się, że nie ma stanowisk, a każdy staje tam, gdzie znajdzie miejsce, więc powiedziałam żartując: "no to ktoś może rozbić namiot dosłownie w moim przedsionku lub w nim zaparkować" Na co Pani bez skrępowania powiedziała, TAK i to nieżartując jak widać :)

 

mymlon - a mają podłączenia przyczep do prądu, bo wody nie mają, to już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynek prądowych jest dużo na terenie całego kompleksu. Woda występuje przy kilku stanowiskach. Toalety i prysznice na przyzwoitym poziomie, jest nawet specjalne miejsce na skrobanie ryb.

 

Olga, ale jest jeszcze http://www.camp.pl/pol/oferta.htm

Co prawda 400 m od morza.

post-49993-imported-2eb9a0d3-e28a-450e-a33d-be334485474b_thumb.jpg

post-49993-imported-7d3e3a3a-52de-4656-b609-ad7d1c333ccf_thumb.jpg

post-49993-imported-77195879-5c24-4ba1-8074-22e9a0eefb90_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynek prądowych jest dużo na terenie całego kompleksu. Woda występuje przy kilku stanowiskach. Toalety i prysznice na przyzwoitym poziomie, jest nawet specjalne miejsce na skrobanie ryb.

 

Olga, ale jest jeszcze http://www.camp.pl/pol/oferta.htm

Co prawda 400 m od morza.

Wstyd mi za kemping 180 w Stegnie, chociaż przyznam się, ze sam tam parkowałem samochód, dlatego polecam kamping www.camp.pl/pol/oferta.htm tyle, ze trzeba rezerwowoać miejsca o wiele wcześniej. Pozdrawiam Elblążanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon - jakoś z opóźnieniem zobaczyłam fotkę z toyką dla wyczynowców, rozbawiła mnie do łez, pewnie to przez ten upał lekko mi przygrzało, ale jakbym miała z niej skorzystać, to już zapewne nie byłoby mi do śmiechu :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonicznie dowiedziałam się, że nie ma stanowisk

 

Olga z tymi stanowiskami to też różnie bywa. Czasami są tak małe że zaparkujesz tam tylko przyczepkę, rozstawisz przedsionek i na samochód już miejsca nie ma :oslabiony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - no właśnie mam z tym problem, bo ja wybitnie terytorialna jestem :-] Mój gatunek tak ma hahahha i jak kupuję miejscówkę przykładowo 7x10 to niech mi tylko ktoś śledzia wbije :oslabiony: Nie no żartuję, ale lubię wiedzieć odkąd dokąd jest mój placyk.

I generalnie nie wiem, może nowy temat założę prosząc o listę kempingów z dużymi placami, bo chcemy pojechać na taki kemping, gdzie są jasno sprecyzowane stanowiska, podłączenia do prądu i wody, jeżeli już nie do wody, to chociaż skrzynka do prądu z jakimś ludzkim przydziałem.

Jesteśmy sporym zestawem bo długość peci ponad 7 metrów, w szerokości z przedsionkiem też nie mało, więc chwiałabym jakiś większy "plac kupić". A do tego zważywszy na wielkość samochodu również i tak szukam, szukam i sama nie wiem, w którą stronę powinnam się odwrócić. A wyjechać chcemy już nie długo. Do tego zależy mi na oddzielnych stanowiskach dla młodzieży, bo ja mało tolerancyjna jestem :hehe: zwłaszcza o 1 w nocy, gdy mi się dziecko 11 raz budzi. I moja asertywność bierze wtedy górę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum, był opisany przypadek kempingu, na którym właściciel wywalił awanturujacych i źle zachowujących sie ludzi. Olga ma rację, moja tolerancja kończy się w pewnym momencie i wtedy zaczynam działać. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscówkami słabo właściciel ma nastawiane sporo przyczep "pod wynajem" (roczniki ok 1980). Ale dobra, jest wolne miejsce rozkładamy się...

(...)

Apogeum nastąpiło dzisiaj kiedy to kemping został zamieniony w parking.

 

Widzę, że nic się na kempingu 180 nie zmieniło i ciagle bardziej przypomina parking niż camping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym roku pół sezonu moja budka spędziła w Stegnie na kempingu http://www.camp.pl/pol/kontakt.htm i muszę powiedzieć, że było super. Zmieniała się tylko ekipa. Faktem jest jednak to, że trzeba wcześniej rezerwować. Właściciele ludzie na poziomie, sanitariaty lśniące czystością przez cały dzień i ciepła woda non stop. Sporo zagramanicznych turystów i stałych bywalców. W nocy ochrona i spokój. Właściciel wyrzuca głośnych delikwentów.

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym roku pół sezonu moja budka spędziła w Stegnie na kempingu http://www.camp.pl/pol/kontakt.htm i muszę powiedzieć, że było super. Zmieniała się tylko ekipa. Faktem jest jednak to, że trzeba wcześniej rezerwować. Właściciele ludzie na poziomie, sanitariaty lśniące czystością przez cały dzień i ciepła woda non stop. Sporo zagramanicznych turystów i stałych bywalców. W nocy ochrona i spokój. Właściciel wyrzuca głośnych delikwentów.

Pozdrawiam

Kamil

 

Cześć,

To ten kemping od strony zalewu/zatoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.