Skocz do zawartości

grill gazowy , ale nietypowo .............


Rekomendowane odpowiedzi

.................. bo tak naprawdę grilla nie potrzebuję 

 

ale jedna funkcja z CADAC safari chief mi bardzo odpowiada, a mianowicie WOK 

 

czy jest na rynku coś innego co by posiadał funkcję woka - w zasadzie to tylko to mnie interesuje , reszta wyposażenia i tak trafi na regał albo śmietnik 

 

typowy taboret gazowy troszkę za duży jest i za ciężki , poza tym nie posiada żadnej osłony od wiatru a taką chciałbym mieć 

 

macie jakiegoś pomysła  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowego nic nie znam, jedyne co mi przychodzi do głowy to wykorzystanie palnika od taboretu, a resztę zlecić do wykonania przykładowo z nierdzewki. Zrobisz pod wymiar i wymagania.

 

to ostateczność, sam taboret to kawał żelaza  :oslabiony: plus jakaś "obudowa" i będzie kotwica w budzie  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "pomysła", a nie jakąś bardziej światłą ideę - zwykły "kuchenny" wok i zwykły duży palnik nakręcany bezpośrednio na małą 2-3-kilową butlę gazową (jeśli nie masz palnika, są w Castoramie), bez węży i reduktorów. A jako doraźnej osłony z powodzeniem używam starej karimaty z jednej strony aluminiowanej. Stawiasz butlę z palnikiem, na to wok, a wokół tubę z karimaty jako osłonę, stroną alu do wewnątrz (przy okazji średnicę "osłony" można regulować i sama z siebie zrolowana karimata praktycznie trzyma kształt - działa również przy gotowaniu na tym sprzęcie).

Druciarstwo trochę, nie obraź się, jeżeli chodziło Ci o jakąś bardziej wyrafinowaną metodę...

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik na butlę za słaby jest , nie daje rady przy normalnym gotowaniu , mam dwa , oba gdzieś leżą nieużywane

Możliwe, o tym nie pomyślałem, ale może to ja mam jakieś dziwne te palniki (stare jak świat) bo na dużym beczkę z lepikiem doprowadziliśmy do wrzenia, i to bez osłon....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................. bo tak naprawdę grilla nie potrzebuję 

 

ale jedna funkcja z CADAC safari chief mi bardzo odpowiada, a mianowicie WOK 

 

czy jest na rynku coś innego co by posiadał funkcję woka - w zasadzie to tylko to mnie interesuje , reszta wyposażenia i tak trafi na regał albo śmietnik 

 

typowy taboret gazowy troszkę za duży jest i za ciężki , poza tym nie posiada żadnej osłony od wiatru a taką chciałbym mieć 

 

macie jakiegoś pomysła  :hmm:

A  mozetakie cos Cie zainteresuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  może takie coś Cie zainteresuje

właśnie takie coś, ale w wersji bez dodatków, bo będzie tylko wok używany 

 

Możliwe, o tym nie pomyślałem, ale może to ja mam jakieś dziwne te palniki (stare jak świat) bo na dużym beczkę z lepikiem doprowadziliśmy do wrzenia, i to bez osłon....

 

te nowe maja po 1,4 kW - i mimo, że nazywają się "mały" i duży" to różnica nie jest w mocy tylko w wielkości podstawki na garnek 

 

Dlatego sam palnik plus lekki stelaż i osłona od wiatru z cienkiej blachy.

 

przemyślałem jeszcze raz i wpadłem na "palnik dekarski" plus trochę rzeźbienia 

 

 

niemniej coś gotowego by się przydało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Cadaca mam i super sie sprawdza, opcja gotowania w pokrywce idealna do robienia spaghetti.

Ale jak nie chcesz kupować Cadaca to może taka kuchenka http://allegro.pl/k37-kuchenka-turystyczna-gazowa-2-5kw-kartusz-2w1-i5082455601.htmli na to zwykły wok. Kuchenkę taką też mam i bez problemu podgrzewa nawet duże garnki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Cadaca mam i super sie sprawdza, opcja gotowania w pokrywce idealna do robienia spaghetti.

Ale jak nie chcesz kupować Cadaca to może taka kuchenka http://allegro.pl/k37-kuchenka-turystyczna-gazowa-2-5kw-kartusz-2w1-i5082455601.htmli na to zwykły wok. Kuchenkę taką też mam i bez problemu podgrzewa nawet duże garnki

 

te kuchenki są fajne, naboje bardzo kaloryczne i dają bardzo dużo energii. Jedyny minus, że praktycznie 1 nabój starczy na max 2 odpalenia i rozgrzanie woka, albo i nie. Przy pełnej mocy to gazu starczało na max 20 minut albo i mniej. W 2014 roku zabrałem ze sobą karton takich naboi i 2 kuchenki na wczasy... i po ok 12 dniach miałem już tylko puste opakowania, a nie gotowaliśmy ponad normę. Po przepięciu na gaz z butli siła ognia spadła dramatycznie, ale dało się gotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.