Skocz do zawartości

Podłączenie bojlera elektrycznego Truma - 1300W


Krzysiek5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O widzisz, to tym bardziej jak możesz rzucić zdjęciami jak to masz u siebie zrobione to będę wdzięczny.

 

Dorobiłem się Trumy 10 litrowej gazowo/elektrycznej i własnie jest w serwisie na montażu, jakoś mi się dwie rączki lewe zrobiły jak trzeba było dziurę ciąć w poszyciu i układać instalację gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dokładnie ten sam, też masz z tego co widzę ten model 2016 1300W chyba.

 

W takim razie mówimy o różnych włącznikach, bo ten ktory jest na zdjęciu u mnie też będzie - to własnie ten 1/0/2 o którym pisałem

U mnie jest jeszcze sterowanie centralne - od starej termy elektrycznej. I o jego nieużywaniu mówiłem :) na zdjęciu niżej

 

Jak masz zrobiony zawór odcinający gaz ? Na listwie koło kuchenki razem z pozostałymi zaworami czy przy bojlerze ?

post-17249-0-32957300-1486059361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest odcięcie gazu mam na listwie obok kuchenki, a czemu nie możesz może dwóch sterowan jak u mnie ?

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarne przełączniki z twojego zdjęcia będę miał.

Czyli dwa przełączniki jeden do 230v drugi do gazu będą, identyczne jak twoje, każdy z nich trzy pozycyjny. Zamontowane będą nad panelem z mojego zdjęcia, tak żebym wszystko miał przy drzwiach razem ze sterowaniem do solara i oświetleniem, już jak robić to wygodnie ;)

 

Fabrycznie moja przyczepka miała sterowanie bojlerem na panelu - pierwszy guzik na górze - Therme, i ten guzik na dzień dzisiejszy będzie już nie używany. Bo nie ma go jak wykorzystać 'sensownie'. Po pierwsze był jednopozycyjny, a po drugie cały układ był przewidzany do zasilania malutkiej 300W grzałki

Edytowane przez Krzysiek5 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawidłowo. Jak masz oba to ten z panelu nie podłączył bym niech zostanie wolny, myślałem ze nie masz tego elektrycznego dwupozycyjnego i można by wtedy wykorzystać.

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest :)

 

Jak jesteś zadowolony z używania tego bojlera ? Zbiornik 50 litrów wody wystarcza czy dokładałeś ? Ja u siebie planuje do fabrycznego 50 dołozyć drugi obok 60 litrowy, połączyć dwoma wężami tak żeby przepływ i odpowietrzenie były, i liczę na to że dziewczynom na kąpiele starczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek jestem po zmianie przyczepy , jeszcze nią nie wyjechałem. Ale zbiornik dołożyłem będzie razem 100 litrów. Chodzi mi o zapas na dzikusa.

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam drugi 65 litrów, będzie przepływ i odpowietrzanie między tymi dwoma. Zasilanie elektryczne mam na osobnym bezpieczniku.

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Chodziło mi o faktyczną moc, ponieważ pisałeś, że jest 6 razy większa od tej, którą ma terma "TT", a wychodzi, że lekko ponad x4 i nie mogłem nic dopasować.
Nie wiem, jak masz oryginalnie rozwiązane w przyczepie zabezpieczenie ~230 V, ale nie będzie błędem takie, o którym słyszałeś w serwisie. Gdyby chodziło o urządzenie większej mocy (np. od 2 kW wzwyż) , to wypadało by dać zabezpieczenie indywidualne.
Oczywiście, można to zrobić i w tym przypadku, ale nie jest to konieczne. Gdy instalacja jest bardziej rozbudowana, to w przyczepach często jedno zabezpieczenie jest dla lodówki, zasilacza i gniazd (oświetlenie pracuje na energii z zasilacza) oraz elektrycznego bojlera. Indywidualne zabezpieczenia posiadają: klima i ogrzewanie elektryczne.
Tu możesz zajrzeć:
http://forum.karawaning.pl/topic/22818-jakie-macie-zabezieczenie-w-przyczepie-ile-a/?p=499900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam bojler i zastosowałem dodatkowy bezpiecznik (podwójny) 16A. Na tym zabezpieczeniu pracuje tylko bojler max1300W i Ultraheat max2000W

 

Dopiszę że dzięki koledze Kristofer mam tak rozwiązany układ zasilania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.