Skocz do zawartości

Opony bieżnikowane


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do taplania się w błocku czy ganiania po lasach przez np. 2 sezony, gdzie istnieje raczej ryzyko fizycznego zniszczenia opony niż jej zużycia, to jeszcze rozumiem.

Ale do normalnej jazdy drogowej to sorry, ale cienko widzę "nalewki". Nie jest to rozwiązanie rokujące na lata nawet przy małym przebiegu rocznym (zestarzeje się szybko, choć wygląda jak nowa, pod spodem - weteranka, która niejedno przeszła). Tym bardziej, jeśli cena tej gumy miałaby wynieść dobrze ponad 50% ceny nowej opony.

Co do przyczepności to jeszcze większa loteria niż z chińczykami - np. zimowka będzie świetna na śniegu, ale na mokrym będzie masakra.

Ostatnio wywaliłem z zapasu w cepie jakiegoś bieżnikowanego typa, a'la Pirelli P5000 (bieżnik). Cirka 3 lata była na zapasie, nie jeżdżona, jeszcze metki miała, a wyglądała na 10 lat - guma sztywna jak akmień, pomurszała, do opony niepodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że stoisz przed tym samym dylematem co ja kilka tygodni temu. Poczytałem trochę po necie i opinie są tak na oko pół na pół. Rozważałem zakup letnich i wielosezonowych, nowych, używanych i ostatecznie padło na nowe wielosezonowe opony AT, które według opinii w internetach podobno świetnie sobie radzą na śniegi i są ciche na asfalcie. Kupiłem komplet Toyo Open Country A/T w rozmiarze 215/65R16 za 1280 plnów. Zrobiłem na nich nie wiele, bo dopiero może z 500km. Zamontowałem jak jeszcze leżał śnieg ale już dobrze ujeżdżony i naprawdę fajnie się trzymały. Kilka dni temu leciałem do Trójmiasta, na A1 prędkości tak do 160km/h i jestem w szoku, bo jest ciszej niż na dotychczasowych Fuldach Road 4x4 więc mogę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie na ich temat.

8f58e9d9a64781cd4e32338c3c40d530.jpg

Rozmiar prawie taki jak mój ja mam 225/70 R16czyli troszkę większy, ale auto gabarytowo   takie same, a gdzie kupiłeś?

Będziesz jeździł na nich cały rok?

 

Tomek...odpowiem tak.

Co tanie to drogie...

Opona ma być taka sama przez cały czas eksploatacji a nie przez tydzień od zakupu.

Nie znam zimówki która marudziła by w śniegu, ale znam takie które głupieją w deszczu. I tu jest różnica.

Zna dwa przypadki nalawek. Swój i kolegi. Oba były pomyłką...

O właśnie chodzi o trwałość przez cały czas użytkowania a nie w pierwszym sezonie.

 

@ polo link działa dziękuje.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Nie ma sprawy ja na letnich trzeci sezon będę zaczynał,zimowe drugi kończą i zmieniać ani jednych ani drugich nie muszę. Polecam ale tylko te z Myk, bo w Olsztynie jeszcze minimum 2firmy robią nalewki ale tamte to przepaść technologiczna względem Myk -nie polecam.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar prawie taki jak mój ja mam 225/70 R16czyli troszkę większy, ale auto gabarytowo   takie same, a gdzie kupiłeś?

Będziesz jeździł na nich cały rok?

Tu http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-open-country-a-t-plus-225-70-r16-103-h#130425190Twój rozmiar trochę droższy. Planuję na nich jeździć cały rok. Ja ogólnie mało jeżdżę wiec trochę szkoda mi było kasy na dwa komplety opon, a musiałem coś kupić, bo te co miałem to z tyłu jechały już na znacznikach. Myślałem tradycyjnie o wielosezonowych, bo prawie zawsze takie kupuje ale jakoś trafiłem na temat opon AT. Jak zacząłem drążyć i czytać to w końcu trafiłem na ten model. Sceptycznie podchodziłem, bo to firma, którą pierwszy raz słyszałem. Na tą chwilę nie mam uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reflexes ale mi wychodzi że to są opony letnie a nie wielosezonowe  :niewiem:

http://allegro.pl/1x-toyo-open-country-at-plus-225-70r16-103-h-opona-i6372658898.html

Generalnie trafiłem na różne opisy. Bardziej skupiłem się na opiniach. Sam producent na swojej stronie nie podaje takich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam czyli w Mykach?Zadzwoń dopytaj-nie zawsze mają wszystko w necie.

Oki zapytam :ok:

 

Generalnie trafiłem na różne opisy. Bardziej skupiłem się na opiniach. Sam producent na swojej stronie nie podaje takich danych.

Bieżnik taki bardziej terenowy :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnik taki bardziej terenowy :hmm:

No w końcu AT a dodatkowo jak się przyjrzysz to ma sporo naciętych lameli podobnie jak zimówki przez co jej zachowanie na śniegu jest podobno całkiem przyzwoite. Mi trudno do końca to potwierdzić, bo pojeździłem w zimowych warunkach nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.