Skocz do zawartości

Jakiej szukać ..?


Bruno

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek a patrzyłeś na Mazdy Tribute - 2,3 ma 1980 DMC a 3.0 V6 ma 2080 DMC - ja myślałem o 3.0 w automacie - jedna mi ostatnio uciekła sprzed nosa... i na razie odpuściłem poszukiwani i do urlpu bede docierał dalej V70

Tak ale te mazdy były okrutnie pognite :oslabiony:   ale cóż, auto  kupione i już teraz tylko jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A będziesz to holował  Fordem z Twojego opisu?

 

 

No wiem szału nie ma ale tak póki co tym właśnie dysponuje

i tak jak pisałem chciałbym przyczepkę nie po to zęby wyciągnąć ją "na działke nad jezioro" tylko po to aby sie powłóczyć tu i ówdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz jeździć troszkę na dziko i przy Twoim holowniku to max 1000kg

Ja mam 113KM ale w dieslu tylko moje auto jest cięższe, przyczepę mam 1000kg

i to jest chyba bardzo dobre połączenie, mimo że na haku mam 1870kg.

 

a jaką masz długość przyczepki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna - właśnie coś o takich wymiarach byłoby dla mnie ok - powoli wiem czego szukam :) dzięki bardzo za wszystkie rady  :yes: 

 

Jak założysz rowery na bagażnik to przy większych prędkościach nie majta przyczepką  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was pytanie - ponieważ rozglądam się za przyczepka która będzie posiadać pełną toaletę tzn z prysznicem - pytanie czy prysznic przyczepkowy faktycznie daje się używać (wydaje się że np. Hobby jest bardzo "kompaktowy") wiec nie wiem czy to po prostu tylko gadżet który tak naprawdę jest bezużyteczny np. podczas dłuższego 2 tyg. wypadu i trzeba zaplanować przystanki na kampingu który posiada węzły sanitarne - jakie są Wasze doświadczenia ? .

Jeszcze jedno co z ciepłą wodą czy przyczepki maja jakiś podgrzewacz wody ?

Jeśli mogę się podzielić swoimi doświadczeniami,

to u nie wygląda to tak, że zakup przyczepy, oprócz wypoczynku dla rodziny,

był też podyktowany koniecznością jej użytkowania przez ok 10 dni bez możliwości

korzystania z zewnętrznych podłączeń, każdego dnia jesteśmy w innym miejscu.

http://forum.karawaning.pl/topic/20574-fendt-xaver-joker-530-l/?do=findComment&comment=489285

Więc szukanie było nakierowane na te potrzeby. Oczywiście warunek podstawowy SUCHA, duża

i jak najmniej/ albo żadnych/ modyfikacji po fabrycznych.

Udało się kupić oryginał, choć dziś widzę że gdyby następna to jeszcze musi mieć 2 osie.

I tu wtedy poszły duże inwestycje.

Najpierw niezależne zasilanie( solary i accu),i wymiana wszystkiego na 12 V.( wszystkiego).

Potem instalacja wodna, a więc duży zbiornik wody - 70 l, ogrzewanie wody gazowe

i zewnętrzne przyłącze prysznicowe. O instalacji TV; SAT i innych gadżetach że nie wspomnę.

Nawet nie brałem pod uwagę możliwości kąpieli wewnątrz przyczepy.

Obok przyczepy, przy przyłączu zewnętrznym prysznicowym, stawia się taki namiot :

https://www.decathlon.pl/kabina-seconds-id_8300695.html

big_4c7473fcf9fd42fa8bf920b4f4b378f6.jpg

do tego mała paletka PCV / może być duża miska/ + odpowiedni statyw i doskonale się sprawdza.

Oczywiście, tylko latem, ale po całym dniu pracy miło jest się wykąpać

w przyzwoitych warunkach.

Tak więc inwestycja była nie mała, ale opłaciło się.

Ale gdyby Ci brak było chęci do inwestycji,

to pozostają kempingi.

Jest ich też wiele i mają sanitariaty i przyłącza.

Kąpanie się w przyczepie to moim zdaniem, bardzo szybkie jej zniszczenie/zalanie.

Ja nawet unikałem/wykluczałem oględzin, takich co miały prysznice, wiadomo okazja czyni też "złodzieja".

Przyczepa kempingowa to nie samochód, jej konstrukcja jest tak elastyczna, że wszelkie uszczelnienia

prędzej czy później wodę przepuszczają.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy rodzaje pryszniców w p-kach;

- gadżet czyli takie jak przywołali na zdjęciach koledzy.

- z zasłoną szczelnie otulającą kąpiącego ( wymaga troszeczkę większego pomieszczenia, standard dla większości p-p )

- osobna kabina prysznicowa 

Nigdy nie korzystam z sanitariatów - nawet w zimie. Kąpiemy się wyłącznie w p-pie. Wymagane są tylko większe zbiorniki na wodę.

W poprzednim Dethleffsie miałem prysznic z zasłonką. Przez 5 lat doskonale się sprawdzało. Nic nie zamokło, nie gniło, trzeba tylko systematycznie wietrzyć zasłonkę. Wywalaliśmy ją przez otwarte okno i tak sobie wisiała. Jedyna wada to taka,że mi się przylepiała do d...  .

W nowej p-pce umyśliłem sobie, że przylepię rzepy do ściany aby było więcej miejsca w środku ale trafiła się z kabiną prysznicową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy rodzaje pryszniców w p-kach;

- gadżet czyli takie jak przywołali na zdjęciach koledzy.

- z zasłoną szczelnie otulającą kąpiącego ( wymaga troszeczkę większego pomieszczenia, standard dla większości p-p )

- osobna kabina prysznicowa 

Nigdy nie korzystam z sanitariatów - nawet w zimie. Kąpiemy się wyłącznie w p-pie. Wymagane są tylko większe zbiorniki na wodę.

W poprzednim Dethleffsie miałem prysznic z zasłonką. Przez 5 lat doskonale się sprawdzało. Nic nie zamokło, nie gniło, trzeba tylko systematycznie wietrzyć zasłonkę. Wywalaliśmy ją przez otwarte okno i tak sobie wisiała. Jedyna wada to taka,że mi się przylepiała do d...  .

W nowej p-pce umyśliłem sobie, że przylepię rzepy do ściany aby było więcej miejsca w środku ale trafiła się z kabiną prysznicową.

Kolega ma budżet jaki ma, a tu nie widzę prysznica wewnątrz. :hmm:

Zgoda :)  FENDT`y to w ogóle jest inna jazda :ok: , a nowej generacji to już całkiem inna bajka :yay:

Ja jak będę ew. wymieniał to oczywiście też tak bym chciał, jak u kolegi :slina:

Pozdrawiam posiadacza FENDT`a :piwo:

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taką zasłonkę idzie dostać ? W sklepach widziałem ale tylko proste szyny, a w budce przydałaby się taka okrągła lub proste kawałki z łącznikami skrętnymi by zasłonka była naokoło kąpiącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taką zasłonkę idzie dostać ? W sklepach widziałem ale tylko proste szyny, a w budce przydałaby się taka okrągła lub proste kawałki z łącznikami skrętnymi by zasłonka była naokoło kąpiącego

 

chcesz to ci zamowie - zamawialem 180x200 za 59 zeta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.