Skocz do zawartości

Lusterko zewnętrzne na tylną klapę


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

są takie soczewki montowane na szybę zmieniająca kąt widzenia.

 

Miałem taką soczewkę w kombiaku ale do końca nie zdawała egzaminu bo miałem lekko pochyloną szybę/klapę. Żeby taka soczewka zadziałała to szyba musi być pionowo.Poza tym do celowania w najazd to ja raczej jej nie widzę.Niektórzy w ciężarówkach  na prawej szybie jej używają i sprawdza się doskonale.Chodzi o to czy ktoś/coś  jest koło auta czy ni ma :)

... ciężarówce korzystam z lusterek nad przednią szybą i nad lewym oknem...

 

Chyba nad prawym oknem :)

Fachowa nazwa lusterko czołowe. Fajne mocno wypukłe.

Ceny od 60-100 zł. Tylko jak to zamocować co by wioski ni robić...

Wydaje mi się że dobrze by to było zamontować jakoś na ścisk na rancie klapy aby nie wiercić dziur i po sezonie można bez śladu ściągnąć.Fachowo to nazywa się lusterko rampowe.

Edytowane przez tantalos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie jak macie problemy w podpinaniu budy to trzeba się podszkolić.

podaj adres ośrodka .  :hehe:

A skoro z tak prostą czynnością są problemy to jak z budami jeździcie. 

Sam się zastanawiam jak przez tyle lat udało mi się zapiąć budę na hak  :hehe:

Wystarczy otworzyć drzwi kierowcy przy cofaniu i wychylić się przez lewe ramię.

Próbowałem , widziałem wszystko ale haka i zaczepu nie udało się zobaczyć  :hehe:

 A jak nie to wysiadać tyle razy ile potrzeba

Ta czynność jest najbardziej odpowiednia i sprawdza się w 100%  :winner:

 

 

elvis ,sorki  nie mogłem się powstrzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak muszę podjechać pod zaczep to otwieram tylną klapę i widzę wszystko jak należy. Konieczny warunek to w przypadku sharana brak środkowego fotela w drugim rzędzie lub położenie oparcia.

Umiejętność jazdy na wstecznym i precyzyjnego cofania mam ale ewentualny błąd zwykle kończy się uszkodzeniem zderzaka a tak jest bez kosztów, dodatkowych gadżetów i pomocników (kiedyś jak mi znajomy pomagał zapiąć przyczepę to zderzak musiałem malować).

 

red@tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie wygląda to tak że  masz na to jakiś czas, chyba 10 min i możesz wysiadać z auta ile razy chcesz

nikt nie każe podjechać za pierwszy razem idealnie pod zaczep, a więc jaki  problem jest wyjść z auta :hmm: 

 Za to ja uważa że w ciężarówce jest łatwiej niż w osobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie wygląda to tak że masz na to jakiś czas, chyba 10 min i możesz wysiadać z auta ile razy chcesz

nikt nie każe podjechać za pierwszy razem idealnie pod zaczep, a więc jaki problem jest wyjść z auta :hmm:

Za to ja uważa że w ciężarówce jest łatwiej niż w osobowym.

Rok temu robiłem b96 i już nie możesz wysiadać z auta ile razy chcesz tylko raz. Masz chyba 50cm margines między zaczepem a hakiem jaki możesz zachować i podciągnąć przyczepę

A 10 min masz ogólnie na przygotowanie zestawu do jazdy razem z podpinaniem cepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też instruktor u którego wziąłem godz na placu by zobaczyć co na egzaminie jest to mówił że wysiadam ile razy chce byle nie uderzyć zderzakiem lub hakiem w zaczep cepy bo po egzaminie będzie. Dopiero na samym egzaminie dowiedziałem się o tym warunku tylko jednego wyjścia przy podczepianiu z zachowaniem 50 cm max od cepy

Sory pokiełbasiło mi się. Przy podpinaniu możesz ile chcesz a przy łuku jak cofasz z budą to max 50 cm od słupka i tylko raz możesz zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory pokiełbasiło mi się. Przy podpinaniu możesz ile chcesz a przy łuku jak cofasz z budą to max 50 cm od słupka i tylko raz możesz zobaczyć

A widzisz mistrzu a to już różnica  :ee:

I nie 50cm od słupka tylko tyny obrys przyczepy ma się zmieścić w wyznaczonym polu o długości chyba 1m.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.