Skocz do zawartości

Najdroższa autostrada świata...


AgaMar

Rekomendowane odpowiedzi

 Poszli już w betonowe autostrady, nawet udało się wykonać i ma służyć latami.

 

co z tego skorą są krzywe i komfort jazdy jest bardzo średni 

 

do tego projekty niektórych węzłów, o ile nie większości robione przez dzieci bez pojęcia o niczym, ekrany przez pół polski, bo ktoś musi na tym zarobić, 

świeżo oddane odcinki poprawiane po dwóch miesiącach a remontowane po roku 

i tak dalej........

nie wspomnę o jakości utrzymania tych wspaniałych dróg - rozwalona opina, śmieci na drodze czy trupy rozjechane to norma i nikt tego nie sprząta, oblodzone autostrady czy zaśnieżone bo nikomu nie chce się prewencyjnie posypać solą .......

i tak dalej .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pamiętam, jak jeszcze jeździłem dużym i przyzwyczajony do zachodnich węzłów, wjeżdżałem na S1 w okolicach Grójca i zbladłem ze strachu i bezsilności! Wjazd na drogę ekspresową (węzeł) był pod takim kątem, że naczepą się zbierało trawnik i o mało co barierę na tym trawniku. Tak geniusze projektowali drogi, którymi miały się przemieszczać tysiące ciężarówek. Ciekawe czy to poprawili. Pewnie tak, pewnie któryś z bardziej zmęczonych mobilów zebrał barierę.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie które   wjazdy czy zjazdy ,są na 40km/h a powinny być wyprofilowane na ok 60km/ h

 

A bramki były po robione na włoski styl , 2-3 wiadukty. :]

Przy A2 to czuje się jak u Makarona. :]


Pamiętam, jak jeszcze jeździłem dużym i przyzwyczajony do zachodnich węzłów, wjeżdżałem na S1 w okolicach Grójca i zbladłem ze strachu i bezsilności! Wjazd na drogę ekspresową (węzeł) był pod takim kątem, że naczepą się zbierało trawnik i o mało co barierę na tym trawniku. Tak geniusze projektowali drogi, którymi miały się przemieszczać tysiące ciężarówek. Ciekawe czy to poprawili. Pewnie tak, pewnie któryś z bardziej zmęczonych mobilów zebrał barierę.

Jest jak piszesz , w tym Grójcu :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia zima A2 do granicy przyzwoita -A12 do ringu szkło ,kilka razy, A9 ring Lipsk są miejsca że 100 z przyczepom to wyzwanie ,A9 od krzyżówki z A38 kier.Monachium 2 lata 10km po remoncie (strabag) też skacze ,to tylko niektóre przykłady ,za dużo czasu potrzeba na wymienianie zagranicznych fuszerek ,zdjęcia bysie też znalazły , nie jestem patriotom ,ale znam ludzi dla których zagraniczne g jest nawet dobre ,Zjazd z A 45 na A7 Kassel jedno wielkie śmietnisko ,A7 kassel kier Wurzburg koleiny od minimum 3lat takie że trzeba hamowac przed żeby nie wypaść z drogi   A5 stacje przed zjazdem na Gisen szczury w biały dzien jak koty biegają ,łatanie dziur grysem u nas z taczki ktoś przyklepie ,tam z węża z kabiny ,samochody ujeżdżą ,

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak  wszędzie ,dobre i byle jakie ,nowe odcinki też poprawiają ,tylko jak ktoś jest przejazdem to super, jednego gościa który zachwycał się niemieckim porządkiem zaprowadziłem w paru miejscach od zaplecza zmienił zdanie ,świat cały jest jednakowy tylko zależy jak patrzysz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie obfitych opadów śniegu pomiędzy Poznaniem a Berlinem, na "Kulczykowej" A2 masz (jeśli jest to tylko technicznie możliwe) czarną drogę, a w Bundes Republik jedziesz przynajmniej do "Ringu" po śniegu. Testowane wiele razy. 

 

Jadąc w przeciwnym kierunku, na drogim "Kulczyku" do Konina masz czarno, na taniej państwowej do Łodzi biało. 

Też mnie bardzo wnerwiają ceny, ale jeśli za tym idzie jakość to już jakoś łatwiej te kilka dych przełknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem się nie zgodzić, trochę się tymi autostradami nalatałem i te Polskie to jest średniowiecze. 

 

 

Ale możesz się nie zgadzać. To że nalatałeś się samolotami z automatu nie oznacza, że się znasz na budowie samolotów. To tak nie działa.

 

 

Tymczasem zwykłe drogi powiatowe we Francji czy Brytanii mają po 3 pasy + awaryjny na jednej jezdni).. A u nas - dwa tiry i pozamiatane, autostrada zablokowana. 

 

 

No wiec dziś miałem okazję porozmawiać z moim bratem. Mój brat jest dr w Katedrze Inżynierii Drogowej Politechniki Gdańskiej. Mój brat zajmuje się bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zapraszany jest w całej Europie na sympozja i konferencje jako specjalista. Przeprowadził szereg opracowań na temat bezpieczeńśtwa, zajmuje się codziennie tematem bezpieczeństwa, dla GDKiKA robi analizy, bada przepustowości itp. 

I co on powiedział. Generalnie Polska ma jedne z najnowocześniejszych technologicznie autostrad i dróg ekspresowych. W większości krajów polskie drogi ekspresowe miałyby standard autostrad. Między innymi dlatego przedstawicieli naszego kraju tak chętnie zapraszają za granicę. Bo pokazują nas jako przykład. Dziwne co nie? :) Ale pewnie Ci specjaliści się nie znają. Powinni poczytać to forum aby otworzyć oczy ;)

 

(jaki kraj taki remont - skoro miał być remont droga powinna być doprowadzona do jakichś norm) 

 

 

Ale dlaczego za przykład bierzesz 100 km odcinek starej autostrady, która tylko warunkowo jest nazwana autostradą a de facto nią nie jest? Skup się na tysiącach kilometrów nowych dróg ekspresowych i autostrad. 

 

 

 

 

Wszędzie trawa między jezdniami i jakaś bariereczka którą zdmuchnie pierwszy lepszy busik. Zachodnich pancernych betonów między jezdniami nic nie przebije.

 

O trawę też go zapytałem. Zrobił wielkie oczy i się uśmiał. Trawy się nie robi ponieważ generuje to koszty. Trzeba ją  kosić itp co podnosi koszty utrzymania. Co do barier to zapytałem pod jakie auta są projektowane. Powiedział, że zgodnie z przepisami i polskimi normami, zarówno bariera energochłonna jak i liny muszą utrzymać uderzenie TIRa.

 

Zresztą ostatni karambol na A1 chyba pokazał, że uderzenie TIRa zatrzymują te bariery.

 

 

A pas awaryjny? Na zachodzie w przypadku remontu służy jako zwykły pas, na którym się mieści ciężarówka i jeszcze zostaje miejsce na 1/3 oso bówki. Jezdnia jest tak szeroka, że na jednej jezdni można wyznaczyć 4 a czasem 6 pasów do jazdy w dwie strony. Na PL autostradach może być co najwyżej dwa pasy (czyli po jednym w każdym kierunku), bo jezdnia jest za wąska na 4! 

 

 

Tak o tym mi mówił, że nikt o tym nie pomyślał i polskim autostradom brakuje pół metra, aby na czas remontu wydzielić 4 pasy. Czyli na czas remontu w Polsce będą maks 3 pasy.

 

Jako ciekawostkę powiedział mi, że około 50% polskich autostrad ma zostawione rezerwy na 3 pas. W tej chwili prowadzone są badania na temat tego kiedy 3 pas będzie trzeba dobudować.

 

A systemy informacyjne? Te polskie wyświetlające tylko jak jest dobra pogoda, bo jak jest zła to albo nic nie widać, albo są popsute.. Żenua. Francuskie tablice świetlne są zasilane z reaktorów na biomasę. biomasę do nich zbiera się na parkingach.. Tak jak pisałem, nasze autostrady wyglądają tak, jak brytyjskie czy francuskie 40 lat temu. W chwili ukończenia budowy już są przestarzałeTymczasem zwykłe drogi powiatowe we Francji czy Brytanii mają po 3 pasy + awaryjny na jednej jezdni).. A u nas - dwa tiry i pozamiatane, autostrada zablokowana. 

 

Wyobraż sobie, że w swoim życiu miałem okazję jeździć nie tylko w Polsce. Jeździłłem autostradami niemieckimi, austriackimi, włoskimi, francuskimi, belgijskimi, holenderskimi, hiszpańskimi. I to co widziałem nie pokrywa się wcale z Twoim zachwytem. W większości tych krajów stan autostrad woła o pomstę do nieba. Autostrady są zniszczone, bariery energochłonne pordzewiałe, otoczenie koszmarne - np poniszczone mopy gdzie strach wyjść z samochodu. Nigdzie we Francji na drodze powiatowej nie jechałem drogą, która miałaby lepszy standard niż nasza polska autostrada czy droga ekspresowa.

 

To niestety większość tych krajów w krótkim czasie będzie musiała borykać się z remontami swoich dróg, bo to ich drogi są przestarzałe.

 

To nie szerokość i ilość pasów decyduje o jakości drogi. Myli Ci się jakość z przepustowością, a to są dwie różne rzeczy.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga powiatowa we francji:
 
przecięcie dwóch krajówek w GB
 
autostrada w Polsce:
 
A jeśli chodzi o wypowiedzi pożal_się_boże eksperta: Światowy ranking uczelni.. 
Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.