Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepki w okolicach 8000zł


maciejek34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup swojej pierwszej przyczepki, ogólnie to mam trochę sprzeczne emocje bo nie wiem jak często będę z niej korzystał jako ,ze często pracuje w łikendy ,przyczepką będę podróżował z żoną i małą niespełna dwuletnia córka i psem ,budżet to jakieś 8000 ,szukam przyczepki z początku lat 90, piorytet to brodzik ,przeglądam ogłoszenia ,czas temu wpadła mi w oko jedna oferta http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6680405374, przyczepka już dość długo wisi , co myślicie o tej ofercie ?

 

palcem wystukane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 359
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też ją oglądałem ,na fotkach fajna ,ale z kimś co się zna obejrzeć ,ja wczoraj kupiłem w D ,brudną i  tanią ,po wymyciu i wyczyszczeniu cena też by był niska (i już podejrzana  ).Ta widać wyprana i czysta , też mogła być brudna i tania ,jak masz nie daleko pojedz zobacz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wymagane są dodatkowe uprawnienia ( DMC auta ciągnącego do 2400 kg), masa własna 900 kg, 1200 kg - DMC."


 


Błąd! 2400+1200=3600 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wien dlaczego w ogłoszeniach przy niewielkich budkach piszą że wystarczy b. Jak nikt nie wie jakim autem będzie holowana....

Bo taka jest wiedza sprzedających. Ten chciał podać przy jakim maksymalnym aucie nie wymagane  dod. uprawnienia a i tak zawyżył o 100 kg.

 

Niedawno gadałam z handlarzem, który wielce się dziwił, że nasza stara budka niewielka co prawda gabarytowo ale MW 525 a DMC 850 - nie jest zarejestrowana jako przyczepa lekka, no i jak to tak jak on 3x większe rejestruje jako lekkie :look:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wymagane są dodatkowe uprawnienia ( DMC auta ciągnącego do 2400 kg), masa własna 900 kg, 1200 kg - DMC."

Błąd! 2400+1200=3600

Nie rozumie ...jak to wyliczyc ,myślałem ,ze chodzi o to żeby przyczepka nie przekroczyła masy pojazdu

 

palcem wystukane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie może przekroczyć 3500kg, powyżej kategoria b+e. A przyczepa musi być co najmniej 33% lżejsza od holownika i to jest niezależne od kategorii

 

Nie do końca tak z tymi 3,5 tony .....

 

 

Auto Do 3,5 T Przyczepa Do 750 kg Zestaw Do 4250 kg Prawo jazdy - kategoria B

Auto Do 3,5 T Przyczepa Powyżej 750 kg Zestaw Do 3500 kg Prawo jazdy - kategoria B

Auto Do 3,5 T Przyczepa Powyżej 750 kg Zestaw Do 4250 kg Prawo jazdy - kategoria B96

Auto Do 3,5 T Przyczepa Powyżej 750 kg Zestaw Powyżej 4250 kg Prawo jazdy - kategoria B+E

 

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadą 1.33, dmc przyczepy, przy samochodzie (dmc 1600) to max. 1200 kg...

ano tak :) pomerdałam w obliczeniach ... tzn nie, dobrze policzyłam a czemu tak napisałam   :look:

1600/1,33=1203 tak?

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.