Skocz do zawartości

Remont KIP 45


Elmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :)

Zgodnie z obietnicą przyszedł czas na podsumowanie. Trochę to trwało, ale lepiej późno niż wcale .

Jak wiecie był to mój debiut jeśli chodzi o remont przyczepy. Miała być kosmetyka, a wyszło jak wyszło - wyglądało to jakby wybuchła w niej butla z gazem :)

Oto materiały, które kupiłem ( sporo z nich zostało, bo jest jeszcze tył do roboty ) :

- DESKI, KANTÓWKI, LISTWY - 624 zł

- SKLEJKA (3mm elastyczna, 4mm, 6mm) - 787 zł

- KLEJ SOUDAL - 105 zł

- DEKALIN - 210 zł

- FARBA - 100 zł

- TARCZA DO SZLIFOWANIA, PAPIER ŚCIERNY - 60 zł

- BĘZYNA EKSTRAKCYJNA - 50 zł

- WKRĘTY - 55 zł

- ZAŚLEPKI WKRĘTÓW - 8 zł

- SILIKON - 70 zł

- KLIN DO OKNA - 96 zł

- LISTWA OZDOBNA - 50 zł

- USZCZELKA OKNA - 100 zł

- LAMPKI DACHOWE - 30 zł

- ŚCISKI - 120 zł

- IZOLACJA DACHOWA - 37 zł

- BLACHA - 110 zł 

Co daje 2612 zł, oczywiście nie licząc paliwa na dojazdy, czasu poświęconego na naprawę i morza wypitego piwa :piwo:

Podsumowując:

Czy warto było - TAK !!!

Satysfakcja nie do opisania, choć w trakcie były chwile zwątpienia :)  Przed rozpoczęciem prac zachęcam najpierw zgłębić temat ( przeczytać naście postów, popytać kolegów z forum - niektórzy mają naprawdę ogromną i fachową wiedzę, gdzie jak trzeba to i opierniczą w słusznej sprawie:mlot:) Teraz już wiem, że nie należy powielać błędów fabrycznych. Remont tyłu cepki będzie już dla mnie formalnością ;)

Pozdrawiam

ELMER

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

przyszedł czas na wznowienie tematu :)

Zabieram się za wspominany 3 lata temu remont tyłu przyczepki ?️

Poniżej trochę zdjęć z prac odkrywkowych.

20210312_132053.jpg

20210312_144119.jpg

20210312_144128.jpg

20210312_144133.jpg

20210312_144137.jpg

20210312_144057.jpg

20210312_160035.jpg

20210312_161255.jpg

20210312_161258.jpg

20210312_172004.jpg

20210313_153858.jpg

20210313_153906.jpg

20210312_174727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała... ;)

Super! Widać, że doświadczenie się przydaje. Wspomnienia z mojego remontu odżywają, choć u Ciebie zakres nieco większy.

Kibicuję!

 

Jak u Ciebie jest mocowanie ścian? Na podłodze, czy do podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 20:29, filipert napisał:

Ała... ;)

Super! Widać, że doświadczenie się przydaje. Wspomnienia z mojego remontu odżywają, choć u Ciebie zakres nieco większy.

Kibicuję!

 

Jak u Ciebie jest mocowanie ścian? Na podłodze, czy do podłogi?

Do podłogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Elmer napisał:
W dniu 16.03.2021 o 20:29, filipert napisał:

 

Jak u Ciebie jest mocowanie ścian? Na podłodze, czy do podłogi?

Do podłogi

Czyli gorsza opcja remontową na moje. 

Ale po tym co wysmyczyłeś z przodem, nie będzie to zapewne żadnym kłopotem dla Ciebie. 

 

W dniu 24.01.2017 o 17:11, inhalt napisał:

sklejka, listwy i trochę wkrętów to naprawdę nie jest wysoki koszt. Ale roboty z tym wiele i jeśli się nie ma wprawy to każda rzecz się przeciąga, bo człowiek duma jak to ugryźć. Druga by poszła szybciej, a trzecia bez problemu. Ale jakoś nikt się nie decyduje po pierwszym takim remoncie na drugi i trzeci

Drugi jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.03.2021 o 13:11, Tomii napisał:

Którędy na tyle weszła woda? Czy pod listwą narożna czy pod uszczelką okna?

Na łączeniu blachy dachowej z tylną ścianą (aluminium).

Inked20210312_172021 - kopia_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały Twój wątek od początku. Misterna robota Na zdjęciach widzę, że to nie jest jedyna budka jaką posiadasz. W tle przebija się jeszcze niewiadka i jakaś druga sztuka. Wszystkie Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, steven napisał:

Przejrzałem cały Twój wątek od początku. Misterna robota emoji108.png Na zdjęciach widzę, że to nie jest jedyna budka jaką posiadasz. W tle przebija się jeszcze niewiadka i jakaś druga sztuka. Wszystkie Twoje?

Nie.

Inne są taty i brata, wspólnie jażdzimy nad jezioro Nidzkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota dobrze idzie, widać, zakres nie taki duży jak myślałem na początku.

Tą szeroka belkę na końcu podłogi też wywalasz? Jakaś sina jest ale nic nie sugeruję, ja takie sine miejsca wywalałem ale chyba trochę na wyrost, może wystarczyło potraktować preparatem grzybobójczym albo np. 

image.png.ad400d44ed85b51b1ae2950734dbe455.png

Te belki co wywaliłem, to ostatnio robiłem porządki i cały czas to twarde kawałki drewna i podejrzewam, że nawet niezabezpieczone, jeszcze dekadę albo dalej by się trzymały nienajgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filipert napisał:

Robota dobrze idzie, widać, zakres nie taki duży jak myślałem na początku.

Tą szeroka belkę na końcu podłogi też wywalasz? Jakaś sina jest ale nic nie sugeruję, ja takie sine miejsca wywalałem ale chyba trochę na wyrost, może wystarczyło potraktować preparatem grzybobójczym albo np. 

image.png.ad400d44ed85b51b1ae2950734dbe455.png

Te belki co wywaliłem, to ostatnio robiłem porządki i cały czas to twarde kawałki drewna i podejrzewam, że nawet niezabezpieczone, jeszcze dekadę albo dalej by się trzymały nienajgorzej.

Wywalam, bo to próchno. Łapy od przyczepy nie miały się czego trzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.