Skocz do zawartości

Rumunia 2017


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety do Rumunii nie ma żadnej szybkiej drogi. :( Ja jechałem trasą przez Nowy Sącz, Bardejov, Trebisov... https://goo.gl/maps/fbVrueoadUU2
Ze względu na to, że chciałem wylądować jak najbliżej Północno-Wschodniej Rumunii. Ta trasa nie wymaga wykupienia winiet w SK i H. Przez terytorium SK i H jest tylko 275km. Część dróg to krajówki, inne to jakieś pipidówkowate dróżki, niezbyt zatłoczone, ale też niestety powolne.

Z domu do rumuńskiej granicy, tą trasą zeszło 7 godzin. (450km). Wyjazd był około północy, rano byliśmy na granicy. Potem zatrzymywaliśmy się to tu to tam na zwiedzanie i popołudniem byliśmy na campingu w Sapanta (tam jest słynny wesoły cmentarz - a w zasadzie są dwa takie cmentarze, z czego jeden jest kompletnie nie znany.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam zasadę że wykupuję zawsze winiety na każdy kraj przez jaki jadę, robię tak bo to nie kosztuje dużo

w stosunku do całości kosztów, a po drugie nie muszę się martwić jakimi drogami jadę. Dlatego pytam jakie

winiety mam kupić aby jechać spokojnie bez obaw że wjadę na drogę na którą nie mogę wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę kupić 10 piw niż sponsorować słowackie dziadostwo. Jak nie trzeba to nie kupuję. Rumuni natomiast się nie rozdrabniają - winieta (elektroniczna) jest wymagana na wszystkie drogi. Kupiłem na pierwszej stacji benzynowej zaraz za granicą. Niestety nie wiem jak jest z opłatami za przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nasza trasa z wyprawy do Rumunii 2016. Czas - 3 tygodnie. przejechane 4019 km.

Nocowaliśmy tylko na campingach. Standard bardzo dobry, ceny podobne jak u nas.

Morze nie było naszym celem, tylko góry. Przez Karpaty przejeżdżaliśmy kilka razy tam i z powrotem.

 

Przepiękne widoki.

  • Na północy prawosławne Monastyry
  • W Siedmiogrodzie warowne kościoły
  • Na wschodzie - Wulkany Błotne
  • a na zachodzie Kopalnia Soli i wiele innych pięknych miejsc.

W załączeniu nasza trasa.

 

post-4575-0-47665900-1485125478_thumb.jpg

 

Relacja foto jest jeszcze w opracowywaniu, Jak ukończymy to pewnie ja zamieścimy.

Jeżeli będziesz miał pytania o szczegóły to z chęcią się podzielimy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia... hmmm... Byłem, ale motocyklem. Liczy się? 

Żeby było karawaningowo to noclegi obejmowały kempingi.

Relacji nie ma co przepisywać bo wszystko "wypocone" na blogu - motoenergetycy (mam nadzieję że mnie admini nie wypierniczą)

IMG_7393.JPG

Znajdziecie fotki i filmiki z pokonywania dwóch najsłynniejszych tras - Transalpiny i Tranfogarskiej.

Zapraszam do zerknięcia, nie tylko na Rumunię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.........Transalpina i Transfogara koniecznie z przyczepą,tam można spać bezpiecznie w wielu miejscach.Samochód nie powinien mieć problemów ,a zjazdy w dól można opanować-dam Ci kilka wskazówek ,bo warto to przeżyć i doświadczyć.

A i na spacerek po górach znacznie bliżej. :-)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.........Transalpina i Transfogara koniecznie z przyczepą,tam można spać bezpiecznie w wielu miejscach.Samochód nie powinien mieć problemów ,a zjazdy w dól można opanować-dam Ci kilka wskazówek ,bo warto to przeżyć i doświadczyć.

A i na spacerek po górach znacznie bliżej. :-)))))))))))

Irek spokojnie jeszcze będziesz mnie miła dosyć od pytań :]  a będzie ich dużo :] 

 

Też mam viaderko :yay: i marzą mi się Rumuńskie trasy na motorze  :serducha:

 

 

Spanie na górze Transalpiny ... niezapomniane :serducha:  uwaga na niedzwiadki :D

No to jedziemy razem :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lza Ty też napisz coś o swojej wyprawie do Rumunii :ok:  

 

Jak to powiadał klasyk gatunku IrEd ======> http://forum.karawaning.pl/topic/23163-astralna-romania-relacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.