Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łza Włóczynutka

Niestety do Rumunii nie ma żadnej szybkiej drogi. :( Ja jechałem trasą przez Nowy Sącz, Bardejov, Trebisov... https://goo.gl/maps/fbVrueoadUU2
Ze względu na to, że chciałem wylądować jak najbliżej Północno-Wschodniej Rumunii. Ta trasa nie wymaga wykupienia winiet w SK i H. Przez terytorium SK i H jest tylko 275km. Część dróg to krajówki, inne to jakieś pipidówkowate dróżki, niezbyt zatłoczone, ale też niestety powolne.

Z domu do rumuńskiej granicy, tą trasą zeszło 7 godzin. (450km). Wyjazd był około północy, rano byliśmy na granicy. Potem zatrzymywaliśmy się to tu to tam na zwiedzanie i popołudniem byliśmy na campingu w Sapanta (tam jest słynny wesoły cmentarz - a w zasadzie są dwa takie cmentarze, z czego jeden jest kompletnie nie znany.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Ja mam zasadę że wykupuję zawsze winiety na każdy kraj przez jaki jadę, robię tak bo to nie kosztuje dużo

w stosunku do całości kosztów, a po drugie nie muszę się martwić jakimi drogami jadę. Dlatego pytam jakie

winiety mam kupić aby jechać spokojnie bez obaw że wjadę na drogę na którą nie mogę wjechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Ja wolę kupić 10 piw niż sponsorować słowackie dziadostwo. Jak nie trzeba to nie kupuję. Rumuni natomiast się nie rozdrabniają - winieta (elektroniczna) jest wymagana na wszystkie drogi. Kupiłem na pierwszej stacji benzynowej zaraz za granicą. Niestety nie wiem jak jest z opłatami za przyczepę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

W Rumunii jest opłata za auto do 3,5 t, coś koło 7 EUR / 30 dni na wszystkie drogi, na przyczepę nie ma.

https://www.roviniete.ro/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
poldek1605

A to nasza trasa z wyprawy do Rumunii 2016. Czas - 3 tygodnie. przejechane 4019 km.

Nocowaliśmy tylko na campingach. Standard bardzo dobry, ceny podobne jak u nas.

Morze nie było naszym celem, tylko góry. Przez Karpaty przejeżdżaliśmy kilka razy tam i z powrotem.

Przepiękne widoki.

• Na północy prawosławne Monastyry
  • W Siedmiogrodzie warowne kościoły
  • Na wschodzie - Wulkany Błotne
  • a na zachodzie Kopalnia Soli i wiele innych pięknych miejsc.

W załączeniu nasza trasa.

post-4575-0-47665900-1485125478_thumb.jpg

Relacja foto jest jeszcze w opracowywaniu, Jak ukończymy to pewnie ja zamieścimy.

Jeżeli będziesz miał pytania o szczegóły to z chęcią się podzielimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Pisz relację i zapodawaj jakieś linki czy coś takiego do miejsc w których byliście :blagac:   :blagac:   :blagac:

Pytanie mam takie, czy kempingi wymagają rezerwacji czy po prostu zawsze jest miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

poldek1605: już z mapy widać, że trasa musiała być super! Też czekam na relację ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prusiak

Rumunia... hmmm... Byłem, ale motocyklem. Liczy się? 

Żeby było karawaningowo to noclegi obejmowały kempingi.

Relacji nie ma co przepisywać bo wszystko "wypocone" na blogu - motoenergetycy (mam nadzieję że mnie admini nie wypierniczą)

IMG_7393.JPG

Znajdziecie fotki i filmiki z pokonywania dwóch najsłynniejszych tras - Transalpiny i Tranfogarskiej.

Zapraszam do zerknięcia, nie tylko na Rumunię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

@Lza Ty też napisz coś o swojej wyprawie do Rumunii :ok:  

@ Prusiak muszę zapisać tą stronę bo może wylecieć :oslabiony: kemping z krzesłem i wiaderkiem super :yay:

P.S  Co to za motocykl???

Edytowane przez TOM3653

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prusiak

P.S Co to za motocykl???

Yyy, litrowe wiadro, czyli honda varadero 1000 ccm, ale to kumpla. Moje wozidlo to suzuki bandit 650ccm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Fajna wyprawa przeczytałem już całość  :slina:

I motory też fajne :slina:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gazirek

Tomek.........Transalpina i Transfogara koniecznie z przyczepą,tam można spać bezpiecznie w wielu miejscach.Samochód nie powinien mieć problemów ,a zjazdy w dól można opanować-dam Ci kilka wskazówek ,bo warto to przeżyć i doświadczyć.

A i na spacerek po górach znacznie bliżej. :-)))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Też mam viaderko :yay: i marzą mi się Rumuńskie trasy na motorze  :serducha: 

Spanie na górze Transalpiny ... niezapomniane :serducha:  uwaga na niedzwiadki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Tomek.........Transalpina i Transfogara koniecznie z przyczepą,tam można spać bezpiecznie w wielu miejscach.Samochód nie powinien mieć problemów ,a zjazdy w dól można opanować-dam Ci kilka wskazówek ,bo warto to przeżyć i doświadczyć.

A i na spacerek po górach znacznie bliżej. :-)))))))))))

Irek spokojnie jeszcze będziesz mnie miła dosyć od pytań :]  a będzie ich dużo :] 

Też mam viaderko :yay: i marzą mi się Rumuńskie trasy na motorze  :serducha:

Spanie na górze Transalpiny ... niezapomniane :serducha:  uwaga na niedzwiadki :D

No to jedziemy razem :yay:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi