Skocz do zawartości

Nowa przyczepa dla czterech osób do 50000 PLN?


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Chris_66 a co to znaczy "biorąc nową od razu DMC bym zrobił na 1300kg (max dla niej)"? Chodzi o rejestracje? A jak jest z klimatyzacją bo Dometic Freshjet 2200 kosztuje po dużych targa 6500 PLN natomiast kombinuje czy nie lepiej kupić przenośną klimę za 1500 PLN i postawić w przyczepie a po wakacjach zabrać ja do domu?

 

Jeszcze w kwestii klimatyzacji. Założyłeś jakiś budżet na przyczepę, którego nie chcesz przekroczyć i patrzysz na golce w bazowej cenie. A z drugiej strony rozglądasz się za klimatyzacją.

Wg mnie olej na razie klimę, zawsze to możesz w późniejszym czasie dołożyć. A pieniądze przeznacz na doposażenie przyczepy w rzeczy niezbędne, które poprawią komfort życia w niej - ciepła woda, większe okno dachowe, jakieś rozprowadzanie ciepła, stabilizator, koło zapasowe, większy zbiornik na wodę itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak..., tak, uczę się szybko m.in. dzięki Waszej pomocy! Mam już ofertę na tego Weinsberg Cara One 400 LK z dwoma pakietami (m.in. stabilizator, ogrzewacz wody, dodatkowe okno, moskitiery i jakieś rozprowadzenie wentylacji z ogrzewaniem). Cena prawie w budżecie tylko trzeba 3000 pln za transport dołożyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj stargować (napisz że bierzesz jeśli transport będzie za free itp.). Inna sprawa, że warto by zadzwonić do pierwszego z brzegu laweciarza i zapytać ile by u niego kosztował taki transport - bardzo możliwe, że sprzedawca i na tym chce drugie tyle ugrać. (na allegro przywóz lawetą auta z Holandii 1200zł, teoretycznie za przyczepę nie powinno być dużo więcej.)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj stargować (napisz że bierzesz jeśli transport będzie za free itp.). Inna sprawa, że warto by zadzwonić do pierwszego z brzegu laweciarza i zapytać ile by u niego kosztował taki transport - bardzo możliwe, że sprzedawca i na tym chce drugie tyle ugrać. (na allegro przywóz lawetą auta z Holandii 1200zł, teoretycznie za przyczepę nie powinno być dużo więcej.)

W Weinsbergu nic nie ugrasz niestety. Mi zaproponowali jakieś śmieszne krzesła.

 

Natomiast u Adrii jeden dealer w PL liczył za transport też koło 500 EU a jako alternatywę zaproponował pojechanie na Słowenię samemu po odbiór :-D

 

A u Dealera ze Szczecina mam transport za darmo. A cena przyczep bez transportu na podobnym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą klimą potwierdzam. Kupiłem zewnętrznego klocka arrifanę blaupunkta. Użyłem raz w przyczepie. Jak są upały to gonimy do wody lub zwiedzać muzea,sklepy,miasta. Stwierdziłem, że to zbędny gadżet mam na sprzedaż jak coś:D. Dobrze,że nie wydałem 6k na dometica;))). Ps ariffanę stawiasz w przedsionku jedną rurą do środka przez nawiew od piecyka, a gorącym powietrzem i skropliny za przedsionek.(hałas w cepce minimalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..., tak, uczę się szybko m.in. dzięki Waszej pomocy! Mam już ofertę na tego Weinsberg Cara One 400 LK z dwoma pakietami (m.in. stabilizator, ogrzewacz wody, dodatkowe okno, moskitiery i jakieś rozprowadzenie wentylacji z ogrzewaniem). Cena prawie w budżecie tylko trzeba 3000 pln za transport dołożyć!

Bardzo dobrze wybrałeś jeśli chodzi o pakiet :yes: . Bajery większe lub mniejsze można zawsze zamontować w późniejszym czasie.  Lepiej kupić lepszą gołą bazę i z czasem uzupełnić w to co stwierdzisz że jest Ci potrzebne.

 

Kosztem transportu się nie martw bo za to każdy płaci nawet o tym nie wiedząc;) Ile ostatecznie ma kosztować ta przyczepa?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wybrałeś jeśli chodzi o pakiet :yes: . Bajery większe lub mniejsze można zawsze zamontować w późniejszym czasie. Lepiej kupić lepszą gołą bazę i z czasem uzupełnić w to co stwierdzisz że jest Ci potrzebne.

 

Kosztem transportu się nie martw bo za to każdy płaci nawet o tym nie wiedząc;) Ile ostatecznie ma kosztować ta przyczepa?

Ja nie płacę oficjalnie a mam wliczony koszt w cenę końcową. Od innego dealera miałem podobną kosztowo ofertę + koszty dostawy czyli finalnie było drożej niż u dealera u którego zamówiłem. Czyli nie jest tak, że wszędzie jest doliczamy koszt dostawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz że diler zapłacił za Twoją przyczepę z własnej kieszeni? ;)

 

Dostałeś po prostu lepszą ofertę ze Szczecina i jeśli w końcowym rachunku masz taniej niż u konkurencji to ok :yes:

Ja osobiście nie mogłem się dogadać z tą dziwną firmą. Zresztą nie tylko ja :bzik: . Za to będąc na targach świetnie się zaprezentowali i były duże szanse żebym się zdecydował. W rzeczywistości gdy już chciałem kupić nie dali mi szansy :lol:

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest dokładnie to samo, inne wzory szafek i kolory. Poza tym Knausa podobno już nie ma na 2018 a Weinsbergi jeszcze dostępny. Szukamy z żoną jeszcze innych propozycji bo martwię się że będzie trochę ciasno. Miałem smaki na "400-tkę" bo chciałem ją ustawić na moim podziemnym miejscu postojowym, ale zmierzyłem dokładnie i nie wjedziemy bo jest za nisko :( Więc..., wymiar 6 m już nas nie trzyma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz że diler zapłacił za Twoją przyczepę z własnej kieszeni? ;) :
Dlatego napisałem, że koszt mam już wliczony a nie , że dealer robi mi wyceny, odpowiada na pytania, rozmawiamy tydzień czy dwa i na koniec jeszcze informuje że będzie 500 EU ekstra. A najlepsze było na koniec. Na pytanie jak zrobić aby tyle nie płacić usłyszałem, że mogę sam pojechać po odbiór do Słowenii. Pewnie, mogłem od razu rozmawiać ze Słoweńcami :-D i pominąć dealera w Polsce.Wg mnie to jest nie fair i tyle. Już wolę od początku mieć to wliczone w cenę skoro ma to wpływ na cenę końcową i jest jej składową.

 

Dostałeś po prostu lepszą ofertę ze Szczecina i jeśli w końcowym rachunku masz taniej niż u konkurencji to ok :yes:
Zgadza się. Ale uczciwsze jest wliczane tej ceny od razu do ceny dla klienta skoro i tak się tego kosztu pominąć nie da.Jak kupujesz nowy samochód to koszt transportu też masz wliczony w cenę a nie na koniec się o nim dowiadujesz.:

 

Ja osobiście nie mogłem się dogadać z tą dziwną firmą. Zresztą nie tylko ja :bzik: . Za to będąc na targach świetnie się zaprezentowali i były duże szanse żebym się zdecydował. W rzeczywistości gdy już chciałem kupić nie dali mi szansy :lol:
Mówisz o Camp & Trailer? No nie tylko Ty miałeś z nimi problemy. Inny forumowicz, któremu ich poleciłem też miał problemy z dogadaniem się.O dziwo ja takie problemy miałem z ElCampem a że Szczecinem wszystko przebiegło bez zarzutu

 

To chyba jest dokładnie to samo, inne wzory szafek i kolory. Poza tym Knausa podobno już nie ma na 2018 a Weinsbergi jeszcze dostępny. Szukamy z żoną jeszcze innych propozycji bo martwię się że będzie trochę ciasno. Miałem smaki na "400-tkę" bo chciałem ją ustawić na moim podziemnym miejscu postojowym, ale zmierzyłem dokładnie i nie wjedziemy bo jest za nisko :( Więc..., wymiar 6 m już nas nie trzyma!
400 na 4 osoby, czyli 2+2 jak dobrze pamiętam? To nie będzie komfortowe niestety. Ja dlatego zmieniam przyczepę bo w obecnej w 4 osoby jest już kiepsko, a mam Adria 432 więc niby ciut więcej ale bez łóżek piętrowych.Natomiast z Weinsberga rozważałem CaraOne 480 QDK albo CaraOne 500 FDK ale one są ciut droższe. Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam szczególnie że razem z żoną rośniemy horyzontalnie;) Znalazłem jeszcze superfajną przyczepę Adria AVIVA 472 PK. Ale nie ma baroku w środku i to nam bardzo pasuje!


Ta CaraOne 480 QDK tez fajna a ile ona kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze superfajną przyczepę Adria AVIVA 472 PK. Ale nie ma baroku w środku i to nam bardzo pasuje!

 

To ja właśnie na taką czekam :D

 

Co to znaczy barok w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to polecam Adrie. Trochę mniej znana marka, ale dobrze przemyślana. Słoweńska przyczepa, jakieś 50lat już te dłubią. Nie widzę różnicy w jakości na minus, wręcz przeciwnie a miałem już Tabberta. Wiele fajnych układów w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.