Skocz do zawartości

Chorwacja - czerwie/lipiec 2017


Rekomendowane odpowiedzi

My startujemy dokładnie 18 czerwca, m. in dlatego żeby fajne miejsce wybrać, cieszyć się już ciepłą wodą i jeszcze przed upałami się zakorzenić.

Powrót pod koniec lipca i wiem że to już będzie temperaturowa masakra dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

do 

kstawo

Ja już na podstawie zdjec zarezerwowałem Aminess Park Mareda Campsite. mam nadzieję że będzie super. 24.07-04.08. Wrażenia po - potem ;-)

Ja prawdopodobnie wyjeżdżam 11.06. - wracam 23.06.

Nic nie rezerwowałem i chyba nie będę rezerwował, bo raczej w tym okresie nie powinno być problemu z miejscem (mam taką nadzieję).

Co do miejsca, to wstępnie z rodzinką wybraliśmy Camping Resort Solaris (załapiemy się jeszcze na cenę 19Euro/doba z kartą ACSI + dopłata za starsze dziecko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie wyjeżdżam 11.06. - wracam 23.06.

Nic nie rezerwowałem i chyba nie będę rezerwował, bo raczej w tym okresie nie powinno być problemu z miejscem (mam taką nadzieję).

Co do miejsca, to wstępnie z rodzinką wybraliśmy Camping Resort Solaris (załapiemy się jeszcze na cenę 19Euro/doba z kartą ACSI + dopłata za starsze dziecko).

 

sprawdź tylko czy w tym terminie nie ma tam jakiegoś dużego zlotu (np Pzmot albo jakiejś federacji z innego kraju). Chyba w 2014 roku przed 10 czerwca nie było już miejsc, a nawet ludzie z rezerwacjami nie mieli gdzie stanąć - bo były pomyłki i parcele już zajęte.

 

Zawsze trzeba mieć plan B. Absolutnie nie robiłbym rezerwacji, w tej lokalizacji jest tyle campingów, że jest gdzie stanąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tylko czy w tym terminie nie ma tam jakiegoś dużego zlotu (np Pzmot albo jakiejś federacji z innego kraju). Chyba w 2014 roku przed 10 czerwca nie było już miejsc, a nawet ludzie z rezerwacjami nie mieli gdzie stanąć - bo były pomyłki i parcele już zajęte.

 

Zawsze trzeba mieć plan B. Absolutnie nie robiłbym rezerwacji, w tej lokalizacji jest tyle campingów, że jest gdzie stanąć.

maarec nie strasz z nieważnymi rezerwacjami bo ja zaczynam swoją przygodę z caravaningiem i mam zrobioną rezerwację w wokresie lipiec/sierpień i mam nadzieję że nie odbiję się od drzwi recepcji z tekstem sorry na ustach pana/pani zza kontuaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec nie strasz z nieważnymi rezerwacjami bo ja zaczynam swoją przygodę z caravaningiem i mam zrobioną rezerwację w wokresie lipiec/sierpień i mam nadzieję że nie odbiję się od drzwi recepcji z tekstem sorry na ustach pana/pani zza kontuaru

 

 

w karawaningu rezerwacja to bez sens, chyba że dokładnie znasz miejsce gdzie jedziesz. Zarówno camping jak i parcelę, którą rezerwujesz. Bo później okażę się, że stoisz przy głównym ciągu komunikacyjnym, przelałeś min 100E i jesteś tu za karę... żal uciekać - trzeba zostać bo jest rezerwacja. Wiele campingów ma już na swoich stronach fotki parceli - to trochę pomaga, gorzej jak na miejscu nie spodoba się głośny sąsiad lub całość campingu.

 

ten problem z rezerwacją był wyjątkiem - dotyczył Polskiej załogi, której parcela mimo rezerwacji była zajęta a obsługa nie mogła zaproponować nic, gdyż camping był całkowicie pełen - Solaris. My byliśmy w 3 rodziny, ja byłem już od kilku dni w Cro i miałem zrobić rezerwację a reszta miała dojechać. Jak usłyszałem rozmowę stojąc na końcu długiej kolejki to szybko ewakuowałem się z kolejki - nie było po co stać. Taki los, nie żałowaliśmy za długo, bo to nie jest frajda stać na campingu, gdzie ciężko przejechać rowerem, a zestawem to już w ogóle masakra.

 

W Chorwacji, bo o niej mowa - jest tyle campingów, że nawet w okresie lipiec sierpień coś się znajdzie - może nie takie fajne, ale na pewno nie zostaniecie na ulicy. Czasami można zostać na 1 noc na małym przydomowym campingu i zrobić solo wycieczkę po "resortach" jeżeli takie lubicie (lub Wam się wydaje, że lubicie) i ustalić z załogą kiedy i gdzie możecie stanąć.  Dla mnie tylko taka rezerwacja ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do rezerwacji to wszytko zależy od kempingu, ze swojego doświadczenia powiem że te lepsze i większe kempingi są nawet bardziej oblegane niż te bardziej kameralne i mniejsze, jeśli nie masz upatrzonego konkretnego kempingu na którym chciałbyś się zatrzymać to chyba rezerwacja nie ma sensu, jak na 2-3dni to chyba też nie ma sensu taka rezerwacja bo często za taką rezerwację trzeba dodatkowo płacić i zaliczkować, czasem kemping to rozliczy w opłacie za pobyt czasem jest to dodatkowa nie zwrotna opłata.

Ja powiem tak jeździłem bez rezerwacji i z rezerwacją, osobiście wolę zrobić rezerwację i tak rozplanować drogę by potem na miejscu już nie jeżdzić i szukać miejsca bo to też wbrew pozorom trwa i też w sumie nie wiesz na co trafisz, tak przyjeżdżam i po podroży od razu bez steru o miejsce wjeżdżam sobie na kemping i się rozkładam nie tracę dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rezerwacji to wszytko zależy od kempingu, ze swojego doświadczenia powiem że te lepsze i większe kempingi są nawet bardziej oblegane niż te bardziej kameralne i mniejsze, jeśli nie masz upatrzonego konkretnego kempingu na którym chciałbyś się zatrzymać to chyba rezerwacja nie ma sensu, jak na 2-3dni to chyba też nie ma sensu taka rezerwacja bo często za taką rezerwację trzeba dodatkowo płacić i zaliczkować, czasem kemping to rozliczy w opłacie za pobyt czasem jest to dodatkowa nie zwrotna opłata.

Ja powiem tak jeździłem bez rezerwacji i z rezerwacją, osobiście wolę zrobić rezerwację i tak rozplanować drogę by potem na miejscu już nie jeżdzić i szukać miejsca bo to też wbrew pozorom trwa i też w sumie nie wiesz na co trafisz, tak przyjeżdżam i po podroży od razu bez steru o miejsce wjeżdżam sobie na kemping i się rozkładam nie tracę dnia.

z takiego właśnie założenia wyszedłem - rezerwację mam na 11 nocy więc jak widać raczej dłuższy pobyt, to mój pierwszy rejs przyczepą dalej więc maksymalnie chcę zmniejszyć stres "pierwszej nocy" dzieciom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przyjechać około 11:00 bez stresu, wykwaterowanie na kempingach jest do godziny 12:00 i jeśli przyjedziesz za wcześnie będziesz czekał do kiedy nie zwolni się parcela, oczywiście bywa też tak że parcela może być już pusta i czekać na wasz przyjazd wtedy wpuszczą od razu nawet jak przyjedziesz z otwarciem recepcji.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję wyjazd 11.06. na 10 nocy i też nie robię rezerwacji. Wybrałem wstępnie kemping Solaris Resort i mam nadzieję, że w tym terminie będą wolne parcele. Kupiłem kartę ACSI i liczę, że nie zbankrutuję na tym kempingu. Szukając miejsca patrzyłem na atrakcję dla dzieci (animacje, baseny) i w miarę fajną plażę. Mam nadzieję, że dokonując wyboru tylko na podstawie internetu nie będę rozczarowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Solarisie, Nie wiem jak to teraz wygląda bo byłem kilka lat temu, sam kemping bez rewelacji jak dla mnie, ale nadrabia atrakcjami przy Hotelach (baseny, zjeżdzalnie, itp) 

Jeździła tam ciuchcia za chyba 5kun/osb po całym tym deptaku miedzy kempingiem a Hotelami spacerkiem ze 30min

Teraz patrzyłem na zdjęcia to widzę że powiększyli basen, kiedys był zasilany słoną wodą ciekawe jak jest teraz.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może był ktoś z Was na Kempingu Resort Solaris w ubiegłym roku i podzieli się ze mną informacjami dot. tego kempingu ?

I jeszcze jedno, czy lepiej żebym jechał z Białegostoku przez Słowację, Węgry, Chorwacja czy może lepiej przez Czechy ?

Z góry jestem wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.