Skocz do zawartości

Chorwacja - czerwie/lipiec 2017


Rekomendowane odpowiedzi

 

...podsumowując: żeby był "wilk syty i owieczka cała" :)

Nie chcę też wydawać fortuny na kemping, czy raczej nie 5 gwiazdek.

 

Do wyjazdu jest trochę czasu, poszperaj sobie na tej stronie, wybierasz kraj, jego region i poszczególne kempingi.

Ja przed wyjazdem też przeglądam a potem i tak wszystko jest dziełem przypadku.

.

Edit, sorki zapomniałem zapodać "święty link"

http://www.avtokampi.si/

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

A czy może podpowiecie, które kampingi posiadają większe parcele na 8 os.

Klaruje nam się wyjazd z rodzinką, czyli dodatkowy samichód + namiot.

Z tego co wyczytałem wcześniej w 8 osób na jednej parceli nawet z dodatkowym autem i namiotem powinno być taniej niż na dwóch oddzielnych.

Dajcie znać co o tym sądzicie.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie, te kempingi które dzielą się na parcele przewidują owszem dodatkowe auto czy namiot na parceli ale raczej nie dla 4 osób. To się im po prostu nie kalkuluje. Lepiej przestrzeń podzielić na więcej ale mniejszych działek. Te kempingi które zaliczyłam nie miały aż tak dużych parcel, jeszcze jakaś 2 ka by weszła na parceli ale 4 ka i auto to już nie byłoby się jak ruszyć. Taki namiot 4 ka to zajmuje miejsca jak druga buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to wykonalne na Strasko czy Zarobię i tym podobnych. Sam stałem na parceli w tym sezonie, że wszedlby jeszcze kamper z markizą i duży namiot. Ale to był czerwiec i duży wybór parceli.

 

Ogółem nie polecam bo będziecie wyglądać dziwnie, jak biedaki z dalekiego wschodu..

 

Różnica w cenie to tylko cena parceli bo za osoby i tak płacicie. Lepiej jechać na tańszy camping. Później dostaniecie też jeden rachunek do parceli do podziału. Za dodatkowe sprzęty też Was policzą i to nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie do której masz link wyżej, bardzo dużo kempingów posiada strefy nie parcelowane. Zazwyczaj są one odrobinę tańsze od parceli, wjeżdzasz i zajmujesz miejsca tyle ile jest Ci potrzebne. Oczywiście w ramach rozsądku by na buractwo nie wyjść.

Parcele szczerze powiem nie są dla mnie, nie lubię ograniczeń i zaglądania do gara sąsiadowi.

Np tak:

post-2083-0-66965800-1485459480_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu byliśmy w Pakostane. Miejscowość niedaleko Zadaru.

 

Camping na którym byliśmy jest na uboczu miejscowości i dla nas jest to idealne. Nie ma tłumów, a jak chcemy atrakcji (np. dla dzieci), można podejść spacerkiem do centrum, a tam już dużo się dzieje.

Zejście na plażę jest po kilku schodkach, ale nie przeszkadzało to nam w niczym. Mieliśmy 3 miejsce od brzegu.

Za 3 osoby dorosłe i 2 dzieci płaciliśmy 30€. Wydaje mi się, że to niezła cena w sierpniu.

Łazienki nowiutkie, czysto, można skorzystać z pralki. Wifi w cenie,  nawet na plaży był cały czas, bo nadajnik zaraz przy zejściu się znajduje.

Młody właściciel Marco bardzo miły i pomocny.

 

Myślę, że jest to na tyle blisko od granicy, że mogę polecić na np. pierwszy wyjazd, czy wyjazd z dziećmi, żeby się nie umęczyły długą podróżą.

http://www.campzora.com/

Tutaj znalazłam jeszcze film z campu obok- można zobaczyć jak wygląda plaża i okolica.

https://www.youtube.com/watch?v=Qd2w4DX3fd0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy wyjazd polecam Pakostane również. Jeżeli pogoda będzie bardzo gorąca to sugeruję jechać na camp Kozarica, jest tam dużo cienia i mini basen dla dzieci - nie ugotujecie się. Polecane campy przez koleżankę Wersowa są fajne, faktycznie na uboczu, byłem tam na wycieczce rowerem. Jednak ciężko tam o kawałek gęstego cienia i w duże upały możecie się ugotować. Sam Pakostane polecam. Rowerami można kawałek pojeździć na okoliczne plaże. Miasteczko małe, klimatyczne i spokojnie można wczasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozarica jak dla mnie straszny moloch. Najlepiej sprawdzić sobie (nawet na maps gogle) gdzie mniej więcej znajduje się camp, jaki jest duży itp. Zastanowić się czego się oczekuje i wybierać.

My preferujemy mniejsze campy raczej bez tłumu ludzi.

Nasze miejsce było pod oliwnymi drzewkami, dużego cienia nie było, ale przedsionek wystarczał żeby był cień.

Edytowane przez wersowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozarica jest większym campingiem, ale do molochów z Istrii to nie dorasta im nawet do pięt. Dla mnie to stosunkowo kameralny większy camping. Bywam tam w czerwcu, kiedy obłożenie to 30-50% i połowa campingu jest całkowicie pusta, absolutnie nie ma tam problemów typu kolejki do łazienek czy upychanie na siłę jednego na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mogę się przekonać do regionu Pakostane  :oslabiony: Co mnie tam nie pociąga? Brak lazurów w wodzie, brzydkie i zatłoczone plaże. Te małe kempingi  na południe od miasteczka przez ciasnotę panującą na nich wcale nie wydają się kameralne bo przyczepy stoją bardzo gęsto. Filmik zalinkowany przez Weronikę, pokazuje jak ciasno jest na Nordsee, z sąsiednich kempingów podobnych obrazków można w sieci wiele znaleźć. Teren zaniedbany, zarośnięty wyschniętą trawą, pełno cumujących pontonów ... czułabym się jak w porcie.  Brak pięknej śródziemnomorskiej roślinności jaką spotyka się w innych miejscach Cro. Ceny mają niskie ale już wiadomo z czego one wynikają.

Zdecydowanie więcej przestrzeni jest na wspomnianej Kozaricy  gdzie budy stoją w dużo większej odległości od siebie. Jest też ładniej położony w  sosnowym lesie przez co teren wydaje się milszy dla oka, bardziej zadbany.

Samo miasteczko nieco nudne, brakuje mu tej chorwackiej zabudowy, kamiennych domów i wybrukowanych uliczek.

Może warto się tam zatrzymać aby wyskoczyć na Kornati, do Zadaru czy Krka i dalej w drogę. Na cały urlop szkoda czasu bo jest mnóstwo o wiele piękniejszych miejsc w tym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie jest to miejsce na 2tyg. urlopu. Chociaż dla mnie nigdzie nie jest dobrze w jednym miejscu przez 14dni. 4-5dni i zmiana, wolę objazdowe wyjazdy.

Myśmy tam trafili przypadkiem, jak nad Balatonem okazało się, że to nie miejsce dla nas. Szybka decyzja i pojechaliśmy bardziej na południe.

 

Nam to miejsce pasowało, było mało ludzi, dzieci same na plażę mogły chodzić i nie bałam się, że do wody wpadną ze skałek.

Dodatkowo blisko do ulubionego Zadaru :D

 

Każdy lubi co innego, byliśmy zobaczyć Kozaricę i gdyby mi dopłacali nie chciałabym tam w sierpniu być. Tłumy Niemców, z całymi zwierzyńcami itp. Na szczęście campów jest duży wybór i najlepiej pojechać i na miejscu szukać tego, co komu odpowiada. :D

Edytowane przez wersowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze podjechać na Oaza Mira kawałek dalej na południe... i zobaczyć co proponują za cenę pod 300zł za dobę :). Wtedy od razu wszystko w Pakostanie wypięknieje.

 

Do zwiedzenia dodałbym jeszcze obowiązkowo plaże na wyspie Murter +/- 50km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze podjechać na Oaza Mira kawałek dalej na południe... i zobaczyć co proponują za cenę pod 300zł za dobę :). Wtedy od razu wszystko w Pakostanie wypięknieje.

 

Do zwiedzenia dodałbym jeszcze obowiązkowo plaże na wyspie Murter +/- 50km

Byliśmy tam na rowerach. Nie wiem o co chodzi z tym campem i co on ma w sobie, że takie są ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.