Skocz do zawartości

Pacjent na stole, czyli rentgen Wilka z 2002r.


KlAn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, co sądzicie o tej przyczepie, a w zasadzie co sądzicie o wnioskach jakie ja wyciągnąłem na podstawie zdjęć?. Czy studiowanie forum, dało jakieś efekty czy wręcz przeciwnie?.

  A wiec.

-zła jakość zdjęć, może być próbą ukrycia czegoś

-malowana, naprawiana bądż wymieniona bakista

-zaciek narożnika nad łóżkiem

-Zaciek narożnika nad podkową z prawej strony

-zacieki w narożnikach listw sufitowych (sypialnia lewy gorny)

-skrzywiona lewa podpora, tego nie jestem pewien

-pęknięnty zderzak

Traktuje ten przypadek jako trening 

 Dziekuje za opinie.

 

 

https://m.finn.no/car/caravan/ad.html?finnkode=86468327&fks=86468327


Chciabym dodac, ze poszukuje mojej pierwszej przyczepy i w kraju gdzie mieszkam nie moge liczyc na ppomoc kogos kto sie na tym zna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko sie uczysz...

 

Nie ma zaciekow - to cma na foto ...

Podpora pod kazdym katem inaczej sie kladzie...

Bakista nie ruszana a tylko czas ja dziabnal...

Zdjecia sa w miare dobre ale fotgraf slaby...

 

Zapal masz dobry ale jestes przewrazliwiony... zderzak pekniety ale w pustym polu i nie ma to wplywu na nic...

 

Ogolnie brawa za odwage i dociekliwosc...

 

Fajna przyczepka i najlepsza z dotychczasowych twoich tropow...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Zapal masz dobry ale jestes przewrazliwiony... zderzak pekniety ale w pustym polu i nie ma to wplywu na nic...

Ogolnie brawa za odwage i dociekliwosc..."

To znaczy,ze popadam ze skrajnosci w skrajnosc?

Nie bardzo rozumiem o cochodzi z ta odwaga?

 Dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilki, to bardzo porządne przyczepy. Ta wygląda bardzo zacnie. Mają tylko jedną często powtarzającą się wadę. Oglądałem ostatnio 2 szt. i obydwie miały to samo. Mianowicie zwróć uwagę czy bakista nie ma pęknięć na samych krawędziach boocznych (w zasadzie w miejscach gdzie łączy się z listwami bocznymi) . Te które oglądałem miały takie malutkie spękania, których było sporo od góry do dołu wzdłuż listwy. Niestety nie zrobiłem zdjęcia jak to wygląda, ale załączam zdjęcie Knausa , który miał podobny problem jednak tu pęknięcia są większe i zauwAżalne a w Wilkach są zdecydowanie mniejsze , bywa ich wiele. Efekt jest taki że boczne ściany w okolicach bakisty piją wodę, a w ekstremalnych zaawansowanych stanach rozłażą się przednie ściany. Przerabiał to również nasz forumowicz. Także zwróć na to uwagę. W Wilku na zdjęciach tego raczej nie wypatrzysz. Drugie zdjęcie przedstawia bakistę w środku z obejrzane go przeze mnie Wilka właśnie z 2002 roku. Nie mówię że ten Twój będzie zły , ale czujny bądź ;D

post-7469-0-36545200-1484542446_thumb.jpg

post-7469-0-18875000-1484542778_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za cenna wskazowke. A taki czarny uszczelniacz to oryginal?

Tak, myślę że oryginał. Uszczelnienia w całej budzie były ok. - w miarę miękkie i widać, że nie grzebane. Ale sama ściana tam przy bakiście jak z zewnątrz ją dociskałem to "pracowała" już trochę, a nie powinna się uginać. Zwróć na to uwagę i daj znać jak było. Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz ta budkę to możesz go sobie użyć bo gdybym to ja sprzedawał a ty był kupcem, nie pozwoliłbym Ci nakłuwać ścian. Inne to szajs

O ile wlasciciel pozwoli :niewiem: .A i tak bede go potrzebowal przy remoncie domu, dlatego go kupilem. Sa jakies bezinwazyjne modele, specjalnie do karawaningu? Czesto widze w ogloszaniach testowane z wykresem. Czytalem tutaj na forum i zalecaja robic takie testy co roku, nawet w nowych przyczepach. Ale faktycznie po 15 czy 20 latach to juz niezle sitko moze byc po tych elektrodach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę że oryginał. Uszczelnienia w całej budzie były ok. - w miarę miękkie i widać, że nie grzebane. Ale sama ściana tam przy bakiście jak z zewnątrz ją dociskałem to "pracowała" już trochę, a nie powinna się uginać. Zwróć na to uwagę i daj znać jak było.

A czy w takich powiedzmy standardowo uzywanych przyczepach 10-15 letnich, mozna sie spodziewac jakos daleko posunietej zgnilizny? Pomijajac oczywiscie przypadki szczegolnie zaniedbane. Jakie sa wasze doswiadczenia? Bo relacje ktore przegladalem na forum to chyba z troche starszych budek byly.

Są różne ale nie ma co się nimi posługiwać bo to nie da rzeczywistego wyniku a przybliżony. O ile w ogóle coś da

Moze za to byc dobrym argumentem do targowania sie, tak przynajmniej mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, nie będzie póki co Wilka. Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. Przyczepa nie warta tej ceny, według mnie oczywiście. Część moich uwag potwierdziła się ale nie wszystkie. Niektóre małe uszkodzenia spowodowały za to dość poważne problemy. Doświadczenie pozostaje ☺

No i szukam dalej

kilka zdjec z ogledzin

 

post-24180-0-82725500-1485467821_thumb.jpg

post-24180-0-49782600-1485467847_thumb.jpg

post-24180-0-31530200-1485467874_thumb.jpg

post-24180-0-48337500-1485467905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.