Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd


trafic115dci

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje sobie sprawe z tego ze trzeba nabyc praktyki ale gdzie mam ją nabyc ? Zawsze gdy jade czyms wiekszym najpierw jade delikatie, wyczuwam jak sprzęt sie zachowuje. Wiem ze to rzucanie sie na głęboką wode ale tak naprawde co za różnica czy pojade np do Zakopanego 500km czy do Chorwacji 1500km ? Technika jazdy ta sama. Ok sprobuje wypozyczyc i zobaczymy jak sie bedzie jezdzic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

pisalem i odp ze tylko OC... bardzo dziwne. A raczej niepowazne. W przypadku wypadku z mojej winy jak on chce wyegzekwowac pieniadze? Chyba ze jakas specjalna umowa. A jakies inne wypozyczalnie ? 

co do jazdy z przyczepą  to tez mysle ze nie jest to C+E czyli TIR :D da sie opanowac po kilku dziesiatkach km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ta wypożyczalnia jest w Częstochowie i mają w miarę nowe przyczepy 

o szczegóły pytaj u nich bo nigdy nie korzystałem :)

 

http://wypozyczprzyczepe.com/przyczepy

 

ps

Jeździmy z czepą już 6 lat i żona zaczyna się przyzwyczajać - życzę powodzenia ( nie jesteś sam )    :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bdb ale na krótszy wyjazd, najlepiej gdzieś w male grono. Wtedy dowiesz się kilku rzeczy, zona popatrzy jak to wygląda normalnie u kogoś, zobaczycie jak żyć ;).

 

Mam kolegę który wczasy tylko w CRO i tylko z cepką, inaczej nie widzą wyjazdów. Nie mniej własnej cepki nigdy nie mieli a tylko wypożyczają (nie starsza niż 3 lata).

Lubią to, wiedzą że drogo, ale taniej niż zakup własnej. Mogą wyjechać tylko raz w roku (urok pracy kolegi) więc zakup odpadł od razu.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka dziwne z tym brakiem AC u Mańczaka. Tym bardziej dziwne że wiele potężnych firm od niego bierze budy hurtem (np. Kompania Piwowarska na wielkie plenerowe imprezy) i trudno uwierzyć że korpo by wzięło bez pełnego ubezpieczenia. No chyba że inne warunki są dla firm a inne dla "Kowalskiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka dziwne z tym brakiem AC u Mańczaka. Tym bardziej dziwne że wiele potężnych firm od niego bierze budy hurtem (np. Kompania Piwowarska na wielkie plenerowe imprezy) i trudno uwierzyć że korpo by wzięło bez pełnego ubezpieczenia. No chyba że inne warunki są dla firm a inne dla "Kowalskiego".

Dokladnie tak było w mojej starej firmie często wypozyczalismy różne pojazdy i sprzęty a wtedy przyjeżdżaładnie przedstawiciel i na czas użytkowania była polisa zależna od klienta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Manczaka mozna wykupic dodatkowo AC na miesiac, ale w moim przypadku wyszlo 800 zl, a poniewaz ja wypozyczalem tylko na 5 dni, wiec postanowilem zaryzykowac bez AC. Na szczescie AC nie bylo mi potrzebne.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez BeeBee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem i odp ze tylko OC... bardzo dziwne. A raczej niepowazne. W przypadku wypadku z mojej winy jak on chce wyegzekwowac pieniadze? Chyba ze jakas specjalna umowa. A jakies inne wypozyczalnie ? 

co do jazdy z przyczepą  to tez mysle ze nie jest to C+E czyli TIR :D da sie opanowac po kilku dziesiatkach km

Przeczytaj dokładnie umowę. Tam pewnie wszystkiego się dowiesz, tj ile będziesz musiał zapłacić za sprzęt w przypadku zniszczenia i pewnie będą mieli jeszcze jakieś zastrzeżenie że będziesz musiał pokryć ich przyszłe/potencjalne zyski za czas w którym to przyczepa nie mogła zarabiać bo stała "popsuta". 

 

Spotkałem się z czymś takim przy wynajmie samochodu. Oczywiście można extra ubezpieczenie wykupić... koszty wtedy rosną, oj rosną... co zresztą widać z poprzedniego postu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wypożyczalnie które posiadają kilkuletnie przyczepy (a więc o wartości kilkudziesięciu tyś. zł) powinny mieć standardzie pełny pakiet ubezpieczenia (ze względu na cenę zakupu zbiorczego ubezpieczenia - na ileś szt. sprzętów).

Wykupywanie indywidualnego ubezpieczenia AC na wyjazd + koszt wypożyczenia sprzętu + koszt wakacji (paliwo, opłaty autostradowe, campingi) odstraszy potencjalnego klienta, bo taki wyjazd może się okazać krotnością kosztów w stosunku do domków/campingów/ pokoi itd. (nie mówię tutaj o ideologii tego typu wypoczynku, gdyż pomimo tego znajdą się chętni - bo powiedzą, że warto pomimo tego, że drogo, że dużo załatwiania itd. itp.).

Z kolei wyjechać z wypożyczoną przyczepą bez AC na wakacje i się stresować o sprzęt, mija się z celem ... bo to powinien być relaks a nie stres, że coś się stanie na "nie swoim mieniu".

 

Pozdrawiam

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakas paranoja, ktoś bierze budę i nie kupuje ac, rozwala i wypożyczalnia traci sprzęt, fakt może po sądach się ciągać, ale nawet jak wygra to ,,stać się,, niewypłacalngm to większego problemu nie ma. I wypożyczalnia zostaje jedynie z papierkiek który może sobis w buty wsadzić. I tskie ryzyko ponosić za kilka stówek rocznie?? Niepojęte jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.