Skocz do zawartości

bio diesel


szymon79

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

miesiac temu stałem sie szczesliwym posiadaczem diesla -niestety w ciagu tego miesiaca ropa podrozała az o 1 zl/litrze

 

co sadzicie na temat BIO DIESLA ?? - jest tanszy u mnie w miescie o 60gr /l od zwykłej ropy

czy warto to lać?

czy ktos próbował?

jak sie zachowuje auto po dłuzszej eksploatacji na tym paliwie?

 

ja wczoraj sprobowałem i szczerze mówiac nie widze róznicy ale w ulotce znalazłem jakies dane i wyszło ze to jest mniej kaloryczne paliwo ( pewnie automatycznie zauwaze wieksze zuzycie paliwa )

 

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podaj jakim samochodem się poruszasz , rok produkcji bo bez tych danych nie można udzielić poprawnej odpowiedzi na Twoje pytanie ...

 

Dokładnie chodzi mi o to czy masz zwykłą pompę wtryskową czy pompowtryskiwacze , a może szynę coman rail ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie też interesuje ten temat. Ja posiadam FORD GALAXY 1,9 TDI 110 KM. Jeśli potrafisz się wypowiedzieć na temat tego silnika to będę bardzo wdzięczny. Dodam, że moje auto ma faktyczny przebieg 220 tys km. Silnik jest typowy VW. Jeszcze nie próbowałem tego wynalazku ale gdyby był nieszkodliwy dla silnika i spalanie nie byłoby większe to pewnie lałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja conieco juz wiem o tym :)

 

Biodiesel nadaje się do silników przede wszystkim starszej generacji (szymon - skoda felicja 1.9 takowy silnik ma). Wolnossące diesle powinny znosić te paliwo bez problemu. Przy nowoczesnych jest już problem. Common rail tego nie toleruje i pompowtryskiwacze również. Chociaż słyszałem, że niektórzy jeżdżą z powodzeniem. Niemniej ja bym nie ryzykował do TDI czy jakiegoś TDCi, HDi. Problemem są wtryski - nie wytrzymują.

Wiem z forum mondeo, że starsze silniki (taki jak mój 1.8TD) też znoszą biodiesla. Ale to stara konstrukcja i nie ma co się dziwić.

 

 

Co do zużycia paliwa to faktycznie deko więcej jest spalanego - około 0,3l/100km. Ale przy różnicy 60gr i tak się opłaci. Deko tracimy na dynamice również (teoretyczne 5-6%).

 

Ja bym lał te paliwo. Narazie nie jeździłem, bo nie trafiłem na żadnej z białostockich stacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko spotkam taką tansztele to zaleję od razu za dwie stówki i wam powiem jak to wychodzi... dziś za stówkę (on) robię 210-220 km po mieście,a co do dynamiki mojego silnika to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojej cytrynki 2,0 HDi 2004 rok kilka razy stosowalem ten wynalazek i jak narazie nie narzekam

 

 

Jak widać nie taki diabeł straszny :) A HDi to dość wymagające silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda fabia 1,9 zalana bioestrem ze stacji bliska ma wyższy VMAX o 10km/h niż na dieslu z Neste

 

nie zauważyłem żadnych niepokojących znaków lejąc do niej bio

 

 

testowałem też T3 czyli popularnego kanciaka na trasie wrocław-warszawa-wrocław

 

w jedną stronę na oleju z biedronki z powrotem na bio z petrochemii. nie zauważyłem żadnej różnicy prócz trudniejszego rozruchu na rzepakowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda fabia 1,9 zalana bioestrem ze stacji bliska ma wyższy VMAX o 10km/h niż na dieslu z Neste

 

nie zauważyłem żadnych niepokojących znaków lejąc do niej bio

 

 

testowałem też T3 czyli popularnego kanciaka na trasie wrocław-warszawa-wrocław

 

w jedną stronę na oleju z biedronki z powrotem na bio z petrochemii. nie zauważyłem żadnej różnicy prócz trudniejszego rozruchu na rzepakowym

 

 

 

a czy ta T3 to jest jakos specjalnie przystosowana do oleju rzepakowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w innych krajach samochody jezdza na bio to dlaczego u nas ma byc problem? Propaganda i tyle.

 

Traktory rolnicze i inne maszysny na zwyklych dieslach jezdzily bardzo ladnie na czystym oleju rzepakowym takim genstym wiele godzi i wszystko oki :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mozna mylic bio czyli olej napedowy +roslinny z czystym roslinnym. Sa przeciez instalacje na czysty roslinny tylko wowczas przed silnikiem montuje sie podgrzewacz zeby olej nie byl za gesty. Aczkolwiek w lecie i tak jezdza bez podgrzewacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. jestem nowym forumowiczem ale starym karawaniarzem :look: . Jeżeli chodzi o diesle to uważam ze to najlepsze silniki na świecie. Łykną wszystko co się pali a nie jest słomą. Biodiesel jest idealnym paliwem pomimo wyższej temperatury zapłonu i wyższej zestalania. Pamiętajcie Państwo że to co kupujemy na stacjach to paliwo ze wszystkimi dodatkami uszlachetniającymi. Nie prawdą jest również pogląd że nie nadaje się do nowoczesnych silników a wręcz przeciwnie. Nowoczesne pompy wtryskowe rotacyjne lub pompowtryskiwacze są bardzo wrażliwe na słabe smarowanie ruchomych elementów po prostu smarowane są przepływającym olejem napędowym . Biobiesel ma dużo lepsze właściwości smarne. elementy układu wtryskowego dużo mniej się zużywają. dodatkowo silnik na bio. jest znacznie cichszy. Widze że propaganda koncernów paliwowych odstraszająca nas od stosowania biopaliwa zrobiła swoje. kasa , kasa sie liczy a biopaliwa to poważna konkurencja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.