Skocz do zawartości

Akcyza w 2017 r jakie opłaty przy pierwszej rejestracji w kraju


admal

Rekomendowane odpowiedzi

ooo, to to to. To jest sedno sprwy :).

 

 

Inna sprawa, że zanieczyszczenia motoryzacyjne i tak nic nie zmienią, nawet jak zaczęlibyśmy wszyscy nagle jeździć autami z Euro 17 i więcej ;).

W śród zanieczyszczeń powietrza zanieczyszczenia motoryzacyjne są tylko niewielkim % emisji i tu jest problem bo bierzemy się za czyszczenie od d..py strony a w zasadzie od najbardziej dojnej i najszybciej wydojanej grupy społecznej - kierowca/właściciel pojazdu :).

W kwestii ekologii to proponuję  zagłębić się w temat kosztów "ekologicznych" utylizacji urządzeń proekologicznych typu dpfy i inne badziewia.

Prąd z gniazdka też jest w zasadzie czysty...szkoda ,że zanim tam dotrze to wiele pyłu musi pójść w kominy :] .

No i oczywiście modny ostatnio temat "hybrydy" a w zasadzie setki kilogramów dodatkowych akumulatorów. Jak skończą swoje życie to też będzie pewnie

"ekologicznie".  Można tak bez końca.

Bilans w przyrodzie w zasadzie zawsze musi wyjść na zero. Nikt jeszcze nie wymyślił perpetum-mobile.

 

struś ma rację - jest dużo więcej dużo bardziej zasyfiających atmosferę źródeł niż rura wydechowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oprócz emisji spalin (których wcale tak mało nie ma, to przecież są setki milionów pojazdów w skali Europy, które spalają miliardy litrów paliw) stare pojazdy niosą ze sobą szereg innych zagrożeń, głównie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwłaszcza te, które przyjeżdżają do PL po zezłomowaniu na zachodzie - a to bardzo duży procent ogólnego importu). Nasze SKP puszczają każdy rupieć. Niestety. Zobaczcie ile statystycznego tupa jest na jedną kolizję na zachodzie a ile w PL. Prawie 10 razy więcej w PL.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja my byśmy mieli płacę minimalną na ichniejszym "10-cio krotnym" poziomie to i u Nas tych starszych aut było by mniej w kolizjach.

Niestety, u Nas płaca minimalna to na zachodzie 2-3 dniówki a ceny już tak niskie u Nas nie są i tu jest problem.

 

LZA, zamiast zmieniać nastawienie na nowe auta (tego nie dasz rady choćby nie wiem co bo ludzi na to nie stać), to zadziałaj aby każdego było stać na takie auta o jakich piszesz, wtedy będziesz bezpieczniejszy :).

To jak by Ciebie dziś przekonywać do zakupu prywatnego 747 bo szybciej dolecisz do USA jak będziesz miał ochotę niż jak byś jechał rowerem.

 

A idąc tym tokiem myślenia, to powinniśmy brać przykład z Grenlandii, zobacz ile tam jest wypadków. Ci to chyba tam jeżdżą tylko nowymi Rolsami z normą euro37 bo mają czyste powietrze i brak wypadków :)

 

 

Moja propozycja:

 

LZA na Premiera!!!!!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tematy które nigdy nie znajdą rozwiązania i w których nigdy nie będzie kompromisu, tak jak kupno nowego auta a nie starego grata jak to już zostało

powiedziane setki razy :oslabiony:   I choćby nie wiem jak się wysilać to nie można wytłumaczyć tak prostego faktu że ludzi po prosu nie stać na nowe auto, a przynajmniej

dosyć dużej ilości tych osób z forum i nie tylko. Tylko fajnie się czyta takie teksty jak ktoś kupuje nowe auta, ale jadąc na wczasy nie kupuje np. Winiety tylko tłucze się

jakimiś zadupiami dla 100zł  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lza jak miałeś starą wysłużoną Astrę 2 i jeżdziłeś nią nawet za granicę to miałeś wówczas takie dylematy że trujesz, narażasz rodzinę, zagrażasz życiu innym użytkownikom dróg itd. bo nowa nie była - prawda? Wiec czy sprzedali Ci Forda z jakimś górnolotnym przesłaniem, czy jesteś tak po prostu bezgranicznie dumny ze swojego auta... Że aż jesteś niegrzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al wy macie tendencję do wycieczek osobistych. Rozważamy tu sobie abstrakcyjne zagadnienia i bach, przyjedzie jeden z trzecim i od razu wynajdują połączenia między tą abstrakcją a życiem na gorąco! Skandale...

 

fajnie się czyta takie teksty jak ktoś kupuje nowe auta, ale jadąc na wczasy nie kupuje np. Winiety tylko tłucze się

jakimiś zadupiami dla 100zł  :pad:

Być może dlatego tego kogoś stać na nowe auto, bo nie wydaje pieniędzy niepotrzebnie ;) A zresztą ja ich rozumiem: co za przyjemność jeździć autostradami - Lepiej jechać bokiem i oglądać jak wiatr czesze zboża na wzgórzach, zamiast cierpieć widok setki kilometrów barier energochłonnych i ekranów dźwiękoabsorbcyjnych.

 

Lza jak miałeś starą wysłużoną Astrę 2 i jeżdziłeś nią nawet za granicę to miałeś wówczas takie dylematy że trujesz, narażasz rodzinę, zagrażasz życiu innym użytkownikom dróg itd. bo nowa nie była - prawda? Wiec czy sprzedali Ci Forda z jakimś górnolotnym przesłaniem, czy jesteś tak po prostu bezgranicznie dumny ze swojego auta... Że aż jesteś niegrzeczny.

 

Ja niegrzeczny? Niemożliwe - nie dostałem rózgi od Mikołaja. Dylematy miałem. Zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. Ale ja nie z tych co to bezrozumnie uważają swoją własność za międzygalaktyczny ideał. Co do górnolotnych przesłań: Mój organizm nie przyjmuje żadnych takich opowiastek: ani ideologii ani religii. Nie wierzę też w marketingowe farmazony. Morze rzeczywiście jestem niegrzeczny.

 

  :hmm: Na LPG też zatruwam czy tylko mi dowalą za efekt cieplarniany :smirk:

 

Też zatruwasz. LPG nie jest tak cudowne jak to się ludziom wmawia. Niektórzy producenci (np. z grupy reanult) wycofali silniki zasilane LPG w większości gamy modelowej, ponieważ nie potrafili spełnić nimi normy Euro 6 - podczas gdy zarówno benzynowe jak i ON bez trudu dało się dostosować do tej normy.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez trudu poradzili sobie zwłazcza w vw :P

Wszyscy producenci tak samo owe normy przekraczali (nikt chyba nie myśli że jeden z najbogatszych koncernów motoryzacyjnych na świecie ma gorszych inżynierów) tyle że "entliczek pentliczek volkswagen guziczek" padło na nich i oni utopili. A w zasadzie nic nie utopili, bo każdy ćwierć inteligent wie że smród z rury jednakowy za każdą marką. Owszem "politycznie poprawni" amerykanie kupili w 2016 roku  7,6% mniej, Europa Zachodnia 2% mniej, same Niemcy 7,2% mniej, ale globalnie było 2,8% więcej sprzedaży. Ciekawostką jest że jeden z największych wzrostów VW zanotował w Polsce bo aż 20%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.