Skocz do zawartości

Prośba o luknięcie na przyczepki


bisior79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam; Szykujemy się "mocno" do zakupu drugiej przyczepki. Nasz Home Car cieszy już innego właściciela a my (ponieważ 4 m-ce temu powiększyła nam się rodzinka)rozglądamy się za 2+2.

 

I teraz prośba: Czy "szanowne grono" spojrzy krytycznym i obiektywnym okiem na poniższe linki?

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-hobby-470-97r-mover-namiot-i6666993730.html

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fend-cena-zimowa-CID5-IDiz6Cl.html#07d49a4222

 

Będziemy bardzo wdzięczni :)

 

Pierwsza jest dość blisko bo z Dolnego Sląska ale do drugiej (ta jest moim faworytem) mamy ponad 400km.

 

szkoda było by sypnąć tyle km tracąc sobotę dla łóżka wodnego na podłodze albo - jak już gdzieś czytałem - pianki pomiędzy łączeniami.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ani jedna ani druga nie nadaje sie na 2+2... szukaj z pietrusem, stalym lozkiem i stolik 2+2

 

Lub takiego ulladu...

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-5-70m-pietrus-CID5-IDiS4jw.html#:15bf177eb6

 

To tylko przyklad.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma być to Twoja druga przyczepka to sam najlepiej ocenisz jej układ i nie słuchaj podszeptów znawców. Jeżeli chodzi o stan techniczny to wiele się możesz dowiedzieć od kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego Fendt'a pytałem dziś sprzedającego. Zacząłem go "gnieść" i powiedział mi że gdzieś jest lekko rozdarte poszycie delikatnie i zabezpieczone to nalepką . Podobno nic tam nie przecieka w okolicach tej nalepki i tak ją już kupił kilka lat temu. Jak dla mnie odpada.

Z Bartkiem też nie do końca się zgadzam. Ja np. dla 2+2 szukam układu jak właśnie w tym Fendt'cie.Ale każdy ma swoje preferencje. Myślę,że jak już to Twoja druga, to powinieneś wiedzieć co chcesz.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić max DMC1300 żeby nie złapać się na ViaToll. Z uwagi na wiek dzieci nie chcemy piętrusa. Masz rację Mundek28, najbardziej widzi nam się sypialnia + podwójne rozkładane. Jakby ktoś był z okolic Chojnic to może miałby czas i ochotę zobaczyć tego FENDTA. dzięki

O dzięki Pierzasty, ja miałem zamiar śmigać za tydzień na oględziny. Rozdarcie poszycia to już coś poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękiO dzięki Pierzasty, ja miałem zamiar śmigać za tydzień na oględziny. Rozdarcie poszycia to już coś poważnego

Tylko nie dopytałem już w którym miejscu. On mówił , że to widać na zdjęciu. Czy to ta między oknami na lewej stronie ...? Nie bardzo widzę, bo ostatnio śmigam cały czas z telefonu.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego Fendt'a pytałem dziś sprzedającego. Zacząłem go "gnieść" i powiedział mi że gdzieś jest lekko rozdarte poszycie delikatnie i zabezpieczone to nalepką . Podobno nic tam nie przecieka w okolicach tej nalepki i tak ją już kupił kilka lat temu. Jak dla mnie odpada.

Z Bartkiem też nie do końca się zgadzam. Ja np. dla 2+2 szukam układu jak właśnie w tym Fendt'cie.Ale każdy ma swoje preferencje. Myślę,że jak już to Twoja druga, to powinieneś wiedzieć co chcesz.

Może chodzi o to między oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedna ani druga nie nadaje sie na 2+2... szukaj z pietrusem, stalym lozkiem i stolik 2+2

 

Lub takiego ulladu...

 

https://www.olx.pl/i2/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-5-70m-pietrus-CID5-IDiS4jw.html#:15bf177eb6

 

To tylko przyklad.

 

weź pod uwagę to co piszą i mają doświadczenie osoby które mają 2 +2 

starsze dziecko górna pietrówka, rodzic na dole, mlodsze z rodzicem na rozkładanym łózku i zawsze masz jeszcze jedno łozko ( stolik ) gdzie mozna usiąść bez składania któregokolwiek łóżka

w podróży łózek nie musisz skladać i zawsze jest gdzie usiąśc, czy nawet się polożyć ( odpocząć ) nie wadząc nikomu :) 

ja uwielbiam Adrie ( to taka trochę Ikea ) ale są duże z dość niskim DMC jak sa swoją wielkość 

Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dlatego jestem na etapie zmiany przyczepy, z racji pojawienia się drugiego dziecka i jeżdżenia 2+2+pies. Niestety ale układ jedno łóżko francuskie + drugie rozkładane ze stolika się nie sprawdza zupełnie. To jest męczarnia niestety. 

O wiele lepszym układem jest właśnie piętro, ale z obowiązkowym stolikiem dodatkowo na środku. Jak dzieciaki pójdą spać to w przyczepie można gdzieś usiąść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno stale lozko lub skladane ze stolika ma tez plus. W kiepska pogode robisz z tego plac zabaw i wysypujesz na koc lego i z bani... lub na zlozonym masz stolik na rysowanie cY laptopa pod bajki i nikomu nie koliduje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, trochę pojeździłem, poczytałem rad i teram mam takie pytanie:

moja załoga to 2+1. Mam Hobby ze stałym łóżkiem + rozkładane ze stolika (spanie dla 2 dorosłych).

Biorąc po uwagę, że jak córka śpi w środku nocy, ja z żoną jeszcze nie a zechcemy wejść do przyczepy i rezygnując ze spotkania ze znajomymi na kempingu (np o 2:30 nad ranem) i troszkę posiedzieć, to mam mało miejsca.

Tak sobie pomyślałem, że może zamienię swój zestaw na:

- kamper RV (taki z USA jak ma OSA), do tego jakaś cepka taka z 740cm długości oraz poproszę aby firma trnasportowa dostarczyła mi domek holenderski na pole kempingowe. Czy wtedy będzie już miejsca wystarczająco??

A ważna sprawa, gdyby ktoś chciał mnie odwiedzić to oczywiście kupię drugi holenderski i przetransportują dwa (jeden jako gościnny) abyśmy nie musieli się gnieść w tak małych powierzchniach.

 

Wiem, że kiedyś będziemy jeździć sami to wtedy sprzedam kampera, cepkę i jeden domek (nie będę przyjmował gości) i będę sobie "TIRem" woził tylko ten jeden domek holenderski. Pytanie czy nie będzie wtedy za mało miejsca dla mnie i żony ale cóż, zobaczymy.

 

 

Pozdrawiam z przymrużeniem oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus to jest pomysl... ale gdzie ty tym zestawem wjedziesz.... BTW Osa juz sie wyleczyl z monster trucka... ma juz klasycznego kampra w rozmiarze europejskim...

 

My tez jezdzimy 2+1 ale zdarza sie 2+1+2... uklad z pietrusem plus stolik plus stale/podkowa ro najbardziej poszukiwany uklad... ciezko kupic ale sprzedac nie ma problemu. Przed wypadkiem wystawilem LMC za duze pieniadze... zaliczke mialem po 2 dniach.

 

My czesto jestesmy w drodze... czesto jedziemy do nocy i stop na stacji lub parkingu - spania i kolacja bezkolizyjnie ogarniete w 15 minut. Po 20min wszyscy w lozkach a na rano przygotowana na stoliku czy podkowie zastawa i czesciowo sniadanie... 20 minut po budziku mozna jechac dalej... span w podrozy nie skladamy, dolny pietrus do zabawy Karolowi, gorny do spania, stolik na jedzenie a stale/podkowa dla nas. Taki uklad cwiczymy 4 rok i nie zmienie na cos innego. Plusem jest to ze jak jedziemy z rodzina czy znajomymi to jest wygodne spanie i zarazilismy 3 rodziny ktore zaczely wyjazdy wlasnie od takiego ukladu...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też zależy, u mnie np podkowe póki co nie będzie rozkladana, dzieciaki są na tyle małe że będą spały na siedziskach podkowy, tylko oparcia trzeba zabrać. Ale jak podrosną to układ na pewno będzie taki jak pisze Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.