Skocz do zawartości

Grecja 2017


Diana 176

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Wszystko już ustalone - wyjazd za tydzień 26-05-2017r.

A od 4 czerwca już będziemy na jednym z campingów GITHIO (Mani), może Meltemi - przejdziemy bo ich tam jest kilka w podobnej lokalizacji i cenie. Była korekta planów - będziemy już po zwiedzaniu Meteorów, Aten, Myken, Sparty itd.

Tam już tylko odpoczynek, z wyjazdami na najlepsze plaże południa - od Monemwazji, przez Elafonisos, do Voidokili.

Może ktoś coś poleca w tej okolicy...

Jeśli się tam znajdziecie - zapraszamy :klotnia: i na siedlecką cytrynówkę :kawa:   - najlepsza na świecie :].

:yay:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już pisałem, ja ze "ściany wschodniej" - więc jadę przez Barwinek.

Potem przez Segedyn do okolic Niszu, Jagodina - tam noc.

Stamtąd już do Kastraki  / Meteory na noc.

Wiem, :puk:, trochę wyśrubowane zasięgi dzienne - ale jak nie będzie trafików i niespodzianek powinno się udać.

Jadę wschodnią częścią Grecji z odwiedzeniem "Siki" i słynnego "Papa Nero" gdzieś do Githio, potem ok. Pylos (Voidokilia).

 

Wracam podobnie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olst opisz trasę od Barwinka do Budapesztu jak dojedziesz do GR bo w tym roku chyba też pojadę przez Barwinek a nie jechałem tam już chyba z 20 lat . My ruszamy  prawdopodobnie  26.06.

Pozdrowionka i miłego wypoczynku :hej: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za pozdrowionka i życzenia.

Oj, trasa przez Barwinek znana jest mi z ub. roku (Chorwacja).

Oczywiście napiszę po powrocie jak jest teraz - może lepiej :-).

Ja jeżdżę bo najbliżej i mam tylko 1. maleńki odcinek viatol'a do ominięcia w Jasionce k/Rzeszowa (mam ponad 3,5 tony).

A na te 2,50 zł naliczenia nie chcę inwestować 350 zł.

 

Do Rzeszowa OK, przed Barwinkiem jest zła nawierzchnia, z przyczepą trzeba wolno.

Tiry rozjeździły tak z 20-30 km, jak kojarzę - nawet uskoki (pochyła jezdnia). Nic się tam nie robiło, zero remontów.

Granica słowacka i dalej, kładli nowy asfalt w górach, potem przed Swidnikiem dobra droga, dalej też.

Więc raczej od granicy jest równo i wymalowane.

W Preszów praktycznie się wjeżdża, Koszyce raczej z boku.

Ta słowacka autostrada na wschodzie to raczej ekspresówka, ale tak nazwali i każą kupować 2. winiety (przyczepa + auto).

W Preszowie  (nawet na tej autostradzie) fragmentami miejskie ograniczenie do 50km/h.

 

Ale jedziesz, spokojnie, wolno i przepisowo, z TIR-ami. Średnia wychodzi...

Ja korków nie miałem i nie widziałem - jechałem 26 lipca.

 

Zjazd na Węgry  - to też ok. 30km nie najlepszej drogi do autostrady w Miszkolcu.

Zwykła, połatana, nierówna.

Tam podobno czasami jest ciasno, ja nie miałem problemu.

Od Miszkolca węgierskie autostrady - daleko im nawet do chorwackich, ale są.

 

Pzdr

 

A jaki masz plan noclegów np. w Serbii i co słyszałeś o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyjazd w tym roku do GR mamy nietypowo bo z Sandomierza zabieram małżonkę z wycieczki autokarowej i dlatego jadę przez Barwinek , na Węgrzech będę chciał gdzieś przed Serbią zjechać na kemping z termami i zostać 1-2 dni , w Serbii nocleg najlepiej gdzieś w okolicach Niś na parkingu przy stacji tankowania ( pewnie jak zwykle wśród tureckich ,, turystów " :] ) i dalej to już prosto na Kassandrę

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacje nie ma chyba sensu kupowac winiet.Mozna spokojnie objechac te ich "autostrady" ,od Preszova do Koszyc 20 a dalej do granicy 17.Pare kilometrow za granica Węgierską uwazaj na osowisko-asfalt dosc mocno pofaldowany na dlugosci ok.200m,sa ograniczenia predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam inną trasą z winietką a różnica do miesięcznej to tylko 4 eurasie tak że wykupię za 14 e i będę miał święty spokój . Dzięki za info .

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiałem nad winietami słowackimi.

W końcu u mnie to 14 + 14 bo na 30 dni.

Wczoraj kupiłem - będzie spokojnie, bez kręcenia po gorszych drogach.

Myślę - a niech tam...

 

Zmotywowało mnie także przypomnienie sobie, jak znajomy P. Robert, pół roku bał się, że przyjdzie kara.

Bo Go "wrzuciło" po nocy na kawałek autostrady.

Kara nie przyszła - czyżby to było nieszczelne ?

 

"za granica Węgierską uwazaj na osowisko-asfalt"

 

Jutro późnym wieczorem będę tamtędy jechał - dzięki....

Pzdr


Wracam inną trasą z winietką a różnica do miesięcznej to tylko 4 eurasie tak że wykupię za 14 e i będę miał święty spokój . Dzięki za info .

Pozdrowionka :hej:

 

Jedziesz samym autem, czy z przyczepą ?

Bo jeśli to 14 + 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Już od 3. dni po wakacjach na Peloponezie.

Plan wykonany w 90%, tj Meteory, Termopile, Ateny, Mykeny, Nafplio, Tolo, Sparta, Githio.

Potem z kempingu Meltemi była Monemwazja, Elafonisos z noclegiem na Simos, jaskinie Girou, Stupa, Kardamili, Kalamata, Voidokilia z noclegiem.

Byliśmy w sumie z dojazdem 23 dni z przewagą - bo 13 dni - leżakowania.

Na tylnej szybie flaga forum + flaga polska jako  :hej: .

Miło nas traktowali - i na trasie i na kempingach.

 

Przyczepa przepakowana i od wczoraj nad Jeziorem Białym w Okunince - dla młodych (już tam są) i na doskok.

 

Dużo by opowiadać i już było na forum .

Jeśli ktoś ma jakieś aktualne pytania chętnie odpowiem.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.