Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Grecja 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 Diana 176

Diana 176

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • Skądświętokrzyskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:N126N
  • Holownik:Skoda Fabia

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:43

Ktoś się wybiera na wakacje do Grecji końcem sierpnia? 

#2 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce
  • Model:Hobby 500 KMF Excellent - DMC 1300/1150
  • Holownik:Volvo V70 D5 - DMC 2180/1720, na haku 1800

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:29

Jak napiszesz cos wiecej o swojej zalodze i planach na wyjazd, trasie i zainteressowaniach, sposobie jazdy i czasu na przejazd to moze bedzie wieksze zainteresowanie...

Pozdrawiamy serdecznie

Karolek (7 lat), Magdalena i Bartosz

#3 Diana 176

Diana 176

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:54

Planujemy z mężem wyjechać w połowie Sierpnia do Grecji -Półwysep Peloponez. Po drodze odpoczynek na Węgrzech około 3,4 dni, następnie Serbia z 2 noclegami na CPN gdzie oczywiście jest możliwość swobodnego przebywania i noclegu.Macedonię przejeżdżamy w całości i Grecja.Jeżeli noc nas zastanie to nocleg na plaży ( już to przerabialiśmy). Planujemy trochę zwiedzania, trochę plażowania i powrót dopiero na jesień tzn na koniec września.Zresztą mamy czas i trudno coś przewidzieć, może zostaniemy dłużej.Ale trasa tak jak napisałam.

#4 janm

janm

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądPolska Północna
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:35

Ktoś się wybiera na wakacje do Grecji końcem sierpnia? 

Plan jest ale chyba na koniec czerwca bo my już jesteśmy młodzieżą +60 i Grecja w sierpniu mogłaby nas nieco osłabić a plan jest na połączenie Grecji z Bułgarią ; z nami to nigdy nie wiadomo bo wszystkie nasze kierunki i wyjazdy idą na żywioł byle w stronę słońca i ciepłej wody bez planów i zawsze jest super :hej:

#5 Diana 176

Diana 176

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:59

Właśnie o to chodzi aby się nie osłabić i dlatego wyjeżdżamy po sezonie tzn.jak słońce już tak nie doskwiera.Właśnie wtedy jest czas dla Emerytów. Byliśmy w 2016 w Grecji w Lipcu ale to nie jest czas na odpoczynek i zwiedzanie dla Nas, trochę męczące. My także idziemy na żywioł i nigdy nie wiadomo gdzie się znajdziemy i kiedy wrócimy.Jesteśmy czasowi i nic nas nie goni. :przyczepa:

#6 kisielak

kisielak

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 14 postów
  • SkądPiaseczno k w-wy
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hymer-Eriba B 544 1991

Napisano 19 styczeń 2017 - 18:30

.... My także idziemy na żywioł i nigdy nie wiadomo gdzie się znajdziemy i kiedy wrócimy.Jesteśmy czasowi i nic nas nie goni. :przyczepa:

Tylko pozazdrościć. Oczywiście ... czasu. My kamperkiem na, raptem niecałe trzy tygodnie, w drugiej połowie maja na Peloponez się wybieramy.  Aby się mniej zmęczyć z Wenecji do Patras a potem z Patras do Wenecji promem pożeglujemy.  :hej:

#7 Diana 176

Diana 176

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów
  • Skądświętokrzyskie

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:05

To też fajnie. Przyjemnej i spokojnej podróży życzę.Napisz coś po powrocie. :banan:  :banan:  :banan:

#8 Jarosław69

Jarosław69

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 678 postów
  • SkądKalisz
  • Model:WILK
  • Holownik:TLC 150-2016 do sprzedania !!!!

Napisano 29 styczeń 2017 - 20:58

Jesteśmy czasowi i nic nas nie goni. :przyczepa:

Brawo - dla nas to na razie SF :hmm:

Jarosław :drive:

#9 olst

olst

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • SkądSiedlce
  • Model:TEC Caravan Tour Live 460TE 50-th 2007r DMC:1300
  • Holownik:BMW X5 DMC:2695

Napisano 01 marzec 2017 - 09:42

Witam.

Tak bardziej w kierunku "kisielak" - ale i ogólnie :hmm: .

Podłączę się - bo też się wybieramy z przyczepą już 26-05-2017 przez Barwinek, Słowację, Wegry, Serbię i Macedonię.

W planie wszystko co się da, a i po drodze będzie + plażing Elafonisos 6 dni + Voidokilia 4 dni.

Daleko, ale zamierzam to zrobić autostradami tak:

Siedlce - Barwinek (nocleg) jeszcze 26/27 maja po pracy -380 km.

Barwinek - Jagodina (nocleg na kempingu 27/28 maja) - ok. 900 km

Jagodina - Kastraki (Meteora kemping 28/29 maja) - ok. 800 km.

Czemu ?

Ano nie wiem jak załatwiłeś zorganizowałeś koszty promu Wenecja - Patra, ale w/g mnie to ponad 3 tys. zł + 32 godziny płynięcia w jedną stronę + czas na zaokrętowanie + czas na wyjazd z Patry. I zrezygnowałem, bo fajne nudne płynięcie - ale długo i drogo.

może masz jakiś pomysł na to :-)

3 tygodnie to jednak mało czasu przy 2/3/4 dniach podróży

Pzdr

Użytkownik olst edytował ten post 01 marzec 2017 - 09:44

#10 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce

Napisano 01 marzec 2017 - 10:05

Barwinek - Jagodina (nocleg na kempingu 27/28 maja) - ok. 900 km

Jagodina - Kastraki (Meteora kemping 28/29 maja) - ok. 800 km.

Nie ma szans abys zrobił pierwszy odcinek na raz,

- to nie wychodzi 900km to raz,

- a 2 czy uwzgledniles przejazdy przez granice, korki na wezłach - jechalismy podobny odcinek (przez Serbie i Macedonie) i solo bez przyczepy i postojów w nocy non-stop przez 16h, gdzie parę razy odcinkowo grzalismy ponad 150km/h przez kilkadziesiat kilometrów ...

Masz rezerwacje na Meteore? - jak nie masz to zapomnij... a najkrotsza rezerwacja to 3 dni...

Polecamy

http://www.camping-m...n-at-kalampaka/ 

- bardzo fajnie i samochodem do światyń 30minut...

Pozdrawiamy serdecznie

#11 gusia-s

gusia-s

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2471 postów
  • Skąd*̡͌l̡*̡̡̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__*̡͌l̡* ̴̡ı Przygody/Siedlce
  • Model:Knaus Azur 495 tf
  • Holownik:BMW

Napisano 01 marzec 2017 - 10:30

Nie wierzę, żeby w maju były jakieś mega korki na granicach i węzłach autostr. oraz zabite kempingi, że bez rezerwacji się nie wjedzie. Greckie forum tego nie potwierdza, wszyscy piszą, że w tym okresie jest luz i przejazdy z marszu. Podobnie w czerwcu.

Bartek ... wg mapy Google z Barwinka do Jagodiny w Serbii jest 870 km  .

...

Stefan planuj a potem opowiedz ... będę miała gotowe ;) do Siedlec jakoś trafię a potem możemy Waszym śladem :D

#12 olst

olst

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 01 marzec 2017 - 13:59

1. Dzięki "BartoszK" za polecenie kempingu. Właśnie, myślę też jak "gusia" , że na VRACHOS KASTRAKI coś w maj/czerwiec będzie (2 noce), jeśli nie to w rezerwie jest METEORA GARDEN :-)

2. Wiem, macie rację, zasięg jest wyśrubowany, ale zrobiłem już zestawem 700 km z Plitwic - było ok. Mam nadzieję że po autostradach, także winietkowane Słowacja i Węgry, czasowo od rana do wieczora w 12-14 godzin z przystankami jest realne. Jazda równa, nudna i w  dzień - 80/90 km/h. Zobaczymy :D .

3. Chodził mi po głowie prom, bo ludzie pisali różnie o Serbii i Macedonii, ale raczej wcześniejsze lata.

Jak napisałem - odrzuciłem.

4. "gusia" - oczywiście :piwo:  - może wcześniej  w Olsztynie ???

#13 BartoszK

BartoszK

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3746 postów
  • SkądBoguszów-Gorce

Napisano 01 marzec 2017 - 14:24

Nie masz sie czego Obawiać na Serbii i Macedonii - pod warunkiem ze nie będziesz szukał awantury i jechał głównymi drogami ...

Fakt nie zakminiłem, że będziesz jechał w maju :miga:  :miga:  :miga:  :miga:  - bo my na granicy Serbsko-Wegierskiej (na Szegedyn) zawsze w lipcu lub czerwcu staliśmy po 1,5 - 3 godziny... myślę ze w maju trasę zrobisz w około 12-13godzin.

Na Serbii masz dobre drogi - spokojnie twoim zestawem możesz lecieć około 100km/h ale musisz mieć na uwadze aby nie szukać stacji jadąc na rezerwie - lepiej te 1/4 baku miec ...

Co do Węgiel to proponuje omijac Budapeszt i okolice w promieniu 100km - jeden wielki plac budowy i oznakowanie fatalne - wątpię aby do maja się wyrobili - lepiej jechać krajówka ... lub obrac wariant z przyjazdem przed 18:00 na kemping - spokojnie odpoczac i przed 12:00 wyjechac nastepnego dnia...

https://www.google.p...672608!1m0!3e0

Pozdrawiamy serdecznie

#14 olst

olst

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 63 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 02 marzec 2017 - 08:30

Co do Węgiel to proponuje omijac Budapeszt i okolice w promieniu 100km - jeden wielki plac budowy ...

Hmm..., od kiedy, 16 sierpnia 2016 jechałem przez autostrady i samo centrum i było ok. Teraz rozgrzebali ?

Dzięki za namiary na Kecskemét, zapisano, może się przydać....

#15 janm

janm

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 461 postów
  • SkądPolska Północna
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 04 marzec 2017 - 23:50

olst :hmm: ciężko Ci będzie zrobić 900 km w tamtym kierunku a jak nawet na upartego zrobisz to będziesz tak wypluty , że tych 800 już nie dasz rady bo padniesz ; chyba ,że masz zmiennika . Przejechałem tą trasę z ogonem kilka razy i tu jakoś wolniej umykają te kilometry jak te Chorwackie :skromny: ; na tak długiej trasie przeważnie wychodzi inaczej niż sobie zaplanujemy i dlatego najlepiej jechać spokojnie ile się da , zjazd na stację paliw i lulu ; jedziemy na urlop a nie na bicie rekordów i męczarnie ; z chwilą wyjazdu już mamy wakacje i wypoczynek a jazda ma być lekka , łatwa i przyjemna a przede wszystkim bezpieczna  :hej:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych