Skocz do zawartości
Diana 176

Grecja 2017

Rekomendowane odpowiedzi

olst

olst :hmm: ciężko Ci będzie zrobić 900 km w tamtym kierunku a jak nawet na upartego zrobisz to będziesz tak wypluty , że tych 800 już nie dasz rady ...

Dzięki za radę...

Pewnie tak będzie, że będzie ciężko. Bo rzeczywiście - i to święte słowa - że wakacje zaczynać się powinno po wyruszeniu w trasę, i potem co wyjdzie.

Choć szkoda nam wszystkim trzeciego dnia na samą podróż po autostradach. Tam i z powrotem - 6 dni.

"Janm" - zatrzymywałeś się może na noc w Serbii  lub Macedonii.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adamhobby

jadąc do Grecji nocowaliśmy w Serbii na stacjach paliw,. żadnych problemów nie było, drogi zdecydowanie lepsze niż w Grecji ( i przede wszystkim tańsze). Nie poleca, noclegu w Macedonii - ciasno i jakoś tak nieprzytulnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Diana 176

jadąc do Grecji nocowaliśmy w Serbii na stacjach paliw,. żadnych problemów nie było, drogi zdecydowanie lepsze niż w Grecji ( i przede wszystkim tańsze). Nie poleca, noclegu w Macedonii - ciasno i jakoś tak nieprzytulnie.

Potwierdzam, żadnych problemów z nocowaniem w Serbi nie ma.Naprawde spokojnie i mozna skorzystać z łazienki , toalety itp. Spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

Dzięki za radę...

Pewnie tak będzie, że będzie ciężko. Bo rzeczywiście - i to święte słowa - że wakacje zaczynać się powinno po wyruszeniu w trasę, i potem co wyjdzie.

Choć szkoda nam wszystkim trzeciego dnia na samą podróż po autostradach. Tam i z powrotem - 6 dni.

"Janm" - zatrzymywałeś się może na noc w Serbii  lub Macedonii.

Pzdr

Jak byś nie jechał i przeliczał to tak wyjdzie : po 3 dni niestety ; na stacjach w Serbii możesz śmiało nocować , unikaj stawania między tirami bo jak trafisz na chłodnię albo z bydłem to noc masz z bani i nieraz się zdarza że policja grzecznie poprosi o przestawienie się na miejsce dla osobowych ( upychają tiry ) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kisielak

Witam.

Tak bardziej w kierunku "kisielak" - ale i ogólnie :hmm: .

Podłączę się - bo też się wybieramy z przyczepą już 26-05-2017 przez Barwinek, Słowację, Wegry, Serbię i Macedonię.

W planie wszystko co się da, a i po drodze będzie + plażing Elafonisos 6 dni + Voidokilia 4 dni.

Daleko, ale zamierzam to zrobić autostradami tak:

Siedlce - Barwinek (nocleg) jeszcze 26/27 maja po pracy -380 km.

Barwinek - Jagodina (nocleg na kempingu 27/28 maja) - ok. 900 km

Jagodina - Kastraki (Meteora kemping 28/29 maja) - ok. 800 km.

Czemu ?

Ano nie wiem jak załatwiłeś zorganizowałeś koszty promu Wenecja - Patra, ale w/g mnie to ponad 3 tys. zł + 32 godziny płynięcia w jedną stronę + czas na zaokrętowanie + czas na wyjazd z Patry. I zrezygnowałem, bo fajne nudne płynięcie - ale długo i drogo.

może masz jakiś pomysł na to :-)

3 tygodnie to jednak mało czasu przy 2/3/4 dniach podróży

Pzdr

Ja planuję wyjazd 16.05 i przejazd autostradami przez Czechy i Austrię z noclegiem w Austrii. 18.05 o godz. 01. odpływa prom z Wenecjii  do Patry. Potem Peloponez i powrót - 30.05 o godz. 19 odpływa prom z Patry. Powrót dwa dni tak jak w poprzednią stronę. Trzy tygodnie wystarczy. Cena promu w obie strony dla dwóch osób + camper do 6 m + kabina = 2200,00 zł. Załatwiałem za pośrednictwem Przedsiębiorstwo Turystyczne Tours

Grupa Atlas Tours sp. z o.o.

ul. Moniuszki 15

44-240 Żory

tel. +48 32 4285103

fax. +48 32 4352344

kom. +48 509110881

rezerwacje@minoan.pl

www.atlas-tours.pl

pzdr :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Witam.

W tzw. międzyczasie prześledziłem i nasze forum.

Ludzie np. " Pawel10" piszą, że nawet rezerwacja promu też nie jest pewna, jechał i wracał na kołach pomimo rezerwacji.

Lepiej mieć plan "B".

http://forum.karawaning.pl/topic/10508-peloponez-2012/page-5

Jest trochę czasu.

Może jeszcze się ktoś odezwie, kto płynął i nam napisze "z pierwszej ręki".

Dzięki za namiary na biuro.

Ja z przyczepą ok. 6 mb całkowitej długości będę miał drożej.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kisielak

Witam.

W tzw. międzyczasie prześledziłem i nasze forum.

Ludzie np. " Pawel10" piszą, że nawet rezerwacja promu też nie jest pewna, jechał i wracał na kołach pomimo rezerwacji.

Lepiej mieć plan "B".

http://forum.karawaning.pl/topic/10508-peloponez-2012/page-5

Jest trochę czasu.

Może jeszcze się ktoś odezwie, kto płynął i nam napisze "z pierwszej ręki".

Dzięki za namiary na biuro.

Ja z przyczepą ok. 6 mb całkowitej długości będę miał drożej.

Pzdr

oj fatalista jesteś :).  Zerknij na forum Camperteam. Tamtejsi camperowcy również korzytstali z tego połączenia. Bez przygód.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Witam , ja płynąłem kilkanaście razy różnymi liniami i z różnych portów /Wenecja , Ankona, Brindisi / Korzystałem z rezerwacji Atlas Turs z Żor i mogę potwierdzić że nigdy się na nich nie zawiodłem  nawet wtedy kiedy jeden z promów miał awarie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Dzięki "szwedk"i za wpis.

Nie jestem fatalistą - a raczej realistą.

Liczę czas i pieniądze, bo szkoda mi i urlopu i kasy.

Napisałem (dzięki za namiary) do Minoan z opcją Camping on Board.

Czekam, zdecydowałem, że jeśli promem, to tylko powrót u mnie wchodzi w grę.

I też chyba raczej dla atrakcji, bo racjonalności to raczej w tym nie ma.

Kombinuję tak, na moim przykładzie Patra - Siedlce:

Powrót na kołach:

2174 km - ok. 1300 zł

1 dzień (Patra - Serbia) + noc + 1 dzień (Serbia - Węgry) + noc + 1 dzień (Węgry - Siedlce)

tj. 1300 zł + 2 noce + 3 dni

Powrót promem:

Patra - Wenecja  zakładam min. 1500 zł (bo przyczepa)

Wenecja - Siedlce 1373 km ok. 840 zł

Czas: 2 dni prom z nocą i wyokrętowanie ok. 2.00-3.00 am i chyba spanie czyli noc + 1 dzień (Wenecja - granica) + noc + 1 dzień (granica - Siedlce)

tj. 2300 zł + 3 noce + 4 dni

No i myślę :puk:

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kisielak

Na tej trasie nie ma opcji Camping on Board. Dlatego dostaliśmy w cenie pokładu kabinę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Otrzymałem e-maila, że Pani jest "na morzu" i trzeba poczekać na ofertę.

Jak dostanę napisze jak to w moim przypadku, bo prom trochę kusi swoimi zaletami... :hmm:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Na tej trasie kemping na pokładzie oferuje Anek Lines , odpływa z Wenecji . Przedstawicielem na Polskę  jest firma Petpolonia  ale Atlas Tours też powinien zarezerwować . Statki Aneka są  troche gorszej jakości ale osobiście w czasie podróży wole korzystać z własnej przyczepy niż kabiny nawet w wersji z oknami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Na tej trasie kemping na pokładzie oferuje Anek Lines , odpływa z Wenecji . Przedstawicielem na Polskę  jest firma Petpolonia  ale Atlas Tours też powinien zarezerwować . Statki Aneka są  troche gorszej jakości ale osobiście w czasie podróży wole korzystać z własnej przyczepy niż kabiny nawet w wersji z oknami .

Witam Panie Stefanie

Na wstępie chciałabym wyjaśnić że teraz na promach linii Mionan Lines nie ma już oferty Camping on Board jest jednak Camping All Inclusieve.

Jest to rezerwacja samochodu z przyczepą i miejsc w kabinie wewnętrznej w cenie decku + samochód.

Podczas przepłynięcia nie ma dostępu do kampera który jest zaparkowany w garażu promu, można natomiast podłączyć kamper do prądu.

Niestety 16,17 czerwca nie ma możliwości rezerwacji biletu na Minoana z Patras, nie ma miejsc na promie.

Cytuję bo może się też komuś - kto rozpatruje prom - przyda.

No i już się u mnie wyjaśniło.

Promu nie będzie.

Myślę, że trzeba rezerwować dużo wcześniej na konkretny swój termin...

Kwota w jedną stronę (2. os. + samochód z przyczepą z Patry do Wenecji) to ok. 2050 zł.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Na Anek Lines także problem.

On-line dostawałem komunikat o braku miejsc na wszystkie zbliżone terminy.

W końcu się dodzwoniłem - Pani potwierdziła, że to nie usterka strony internetowej, tylko fakt.

W lutym może by coś było, a nie nie teraz 2. miesiące przed terminem... :(

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olst

Dzień dobry,

niestety w podanych terminach z Patry do Ancony i Wenecji nie ma miejsc dla opcji camping on board.

Pozdrawiam / Best regards

PETPOLONIA

BILETY PROMOWE / FERRY TICKET AGENCY

--------------------------------------------------------

tel.: 33/8747720, tel./fax: 33/8747013, fax: 33/8779711

e-mail: info@promy.pl

www.promy.pl *** www.cargo.promy.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi