Skocz do zawartości

Austria - Szwajcaria jeziora i adrenalina


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozkręcił się na forum wątek alpejski, szwajcarsko-austriacki, to może i ja dorzucę swoje trzy grosze do tego koszyczka opisując (na początek) wakacje z 2014 roku. Nasz wyjazd w Alpy z Poznania rozpoczął się w nietypowym kierunku bowiem musieliśmy najpierw udać się nad nasze polskie morze, konkretnie do Grzybowa, gdzie wynajmujemy latem apartamenty. Tam, po przekazaniu ich gościom którymi w tym przypadku okazali się nasi znajomi rozpoczęła się właściwa wyprawa. 

post-12555-0-83458800-1484079485_thumb.jpg

Pożegnanie w Grzybowie

 

Czas nas gonił ponieważ wieczorem tego dnia musieliśmy być w Czeskich Budzielowicach gdzie miał zostać "dowieziony" z Chorwacji nasz syn. Trasa przez Berlin, Pragę to prawie 800 km, z tego ponad 600 autostradami ale i tak było co robić. Ruszyliśmy około 11 żeby około 23 spotkać się z młodym 

post-12555-0-62557600-1484080078_thumb.jpg

Tu już śniadanie następnego dnia

 

Spaliśmy na campingu DLOUHÁ LOUKA, polecam to miejsce.

post-12555-0-79615100-1484080547_thumb.jpg 

post-12555-0-90173700-1484080622_thumb.jpg

 

Pierwszym celem naszych wakacji było austriackie miasteczko St. Wolfgang położone nad jeziorem Wolfgang See (cóż za fantazja).Rezerwowałem wcześniej miejsce na kempingu Seeterrassencamping Ried (musiałem zapłacić zaliczkę około 50 euro). Kemping wydawał mi się najbardziej kameralny ( cóż za pomyłka)  :] , był  po prostu ciasny. Camping położony jest tuż za St. Wolfgang w miejscowości Ried. Na miejscu wita nas niezbyt sympatyczna acz do bólu poprawnie uprzejma właścicielka. Trochę formalności i już rozstawiamy przyczepę na wskazanym miejscu.

post-12555-0-26978200-1484081277_thumb.jpg

post-12555-0-02807700-1484081342_thumb.jpg

 

Kemping graniczy z jeziorem i posiada własną, darmową dla gości ( co ważne) wąską plażę

post-12555-0-57575000-1484081483_thumb.jpg

post-12555-0-43030800-1484081569_thumb.jpg

 

W kwestii kempingu naprawdę nie ma się do czego przyczepić, schludnie, czysto, cisza, spokój, prysznice na żetony, pralka za kilka euro, knajpka na miejscu.  Może trochę ciasno a może to moje subiektywne odczucie. Jednak ja nie polecam tego miejsca z uwagi na osobę właścicielki. Można by powiedzieć że pilnuje porządku, że dogląda, że musi,że to dobrze, ale dobrze nie jest. Będąc gościem tego kempingu czułem się autentycznie osaczony przez tą babę, wszędzie była,niezauważona przez chwilę zjawiała się w najmniej oczekiwanym momencie i świdrowała tymi swoimi niemieckimi gałami. Nie pisał bym tego ale szukając w Internecie opinii innych gości na temat tego kempingu natrafiłem na wiele podobnych odczuć "nieprzyjazna obsługa", "zbyt wiele zasad" itd. Ale co tam, wakacje to nie tylko nieprzyjazna "Helga", nie będziemy się już nią przejmować i przechodzimy do konkretów. A konkrety czekały na nas dosłownie tuż za "rogiem" o czym w dalszej części.

Edytowane przez szablasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Się poczyta czemu nie ;)

 

Dlaczego się jeszcze nie poczyta o zeszłorocznej CRO - KRK - please  :swieca:

 

O Austrii też poczytam z wielką przyjemnością mimo mało przyjemnej "Helgi"  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę pod wątek kolegi jedno zagadnienie - bez zakładania nowego wątku.

"Przerabiał" ktoś w Austrii temat takich jakby rollercasterów w naturalnym terenie ?

W górach na stokach są poukładane szyny po których jeździ się małymi 1/2 osobowymi wózkami , coś w rodzaju

bobsleja . Taka atrakcja byłaby fajnym przerywnikiem w przelocie przez AT np. do CRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.