Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Każdego roku o tej porze temat dawno już istniał. Pora nadrobić zaległości, a może wprowadzić też delikatne nowości ?

 

Wzorem innych portali proponowałbym taki mini kalendarz wyjazdowy, bez zobowiązań a jedynie informacyjny, gdzie i kiedy można kogoś spotkać. Taki kalendarz może czasem pomóc komuś kto potrzebuje np transport części z kraju lub np zapomnianego pilota do movera :)

 

Jest taka tradycja, że zawsze ktoś musi być pierwszy :)

 

1. maarec (2+2 [7 i 2 lata] ), prawdopodobnie 28.05 do 18.06, Peljesac, Split, Zaton lub coś na Pag-u.

 

 

Jak dostanę możliwość edycji pierwszego posta to mogę wklejać Wasze plany.

 

U mnie wyjątkowo  w tym roku wyjazd wcześniej, lecz od razu daje sobie kilka dni zabezpieczenia i jeżeli pogoda do 25 maja się nie wyklaruje to przekładam wyjazd o tydzień. Z moich obserwacji wynika, że od kilku lat temperatura powyżej 25C i mniej więcej słoneczna pogoda nadchodzi w granicach między 1 a 7 czerwca. W tym roku nigdzie się nie śpieszymy, jedziemy z noclegiem prawdopodobnie w Austrii (np Hartberg) lub jak się uda dojechać to na Słowenii (termy Ptuj). Kolejny postój to prawdopodobnie Zadar na 1 noc (camp Borik) ale zakładam, że jeżeli dotrzemy do Słowenii to i może na Peljesac uda się dojechać bezpośrednio, a Zadar zaliczymy na koniec wczasów (nasz punkt stały w Dalmacji).

 

Trasa prosta - Częstochowa, Bielsko, Zwardoń, Cadca, Bratysława, Wiedeń, Graz, Maribor, Ptuj, Zagrzeb, Karlovac, Zadar, Bośnia i lądem a nie promem na Peljesac.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 690
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo fajny pomysł z tym "kalendarzem", szkoda że nie mogę się już określić, choć myślami dawno jestem gdzieś w cieplejszych rejonach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Wydra 3+1(13)

 

U nas wakacje zaczynaja sie 27 lipca, wiec wyjazd 7 sierpnia. W tym roku Chorwacja. Raczej wyspa Pag aaaaale

Tak sobe zsczynamy myslec czy nie poplynac promem z polnocy Chorwacji w rejon Sprit-Dubrownik.

Problem w tym, ze nie moge znalezc fajnego Campingu . Wczoraj doszedl katalog z Campinginfo to moze tam jakos lepiej mi pojdzei.

Edytowane przez wydra (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od 23.06 przez Wlochy do Albanii i powrot przez Chorwacje i Wegry... powrot do Polski wieczorem 11.07.... Wlochy i Wegry na campach. Reszta na dziko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, jak wszystko wypali (w tym z przyczepą) od 28 lipca do 13 sierpnia, pewnie okolice Omiszu. Preferuję : piaszczyste plaze(jak Nin) oraz mniejsze, małe rodzinne kempingi, bez "zgiełku, wodotrysków" - cicho, kameralnie. Mam swoje typy, chociaż jeden ma już "full" rezerwację na lipiec-sierpień. Moja sztandarowa trasa : Tychy - Żory (A1) - granica CZ - Ołomuniec - Brno - Mikulov - Graz - Maribor - autostrada w SLO - granica CRO - autostradą w Chorwacji, do końca > żadne objazdy, za to postoje i nocleg na parkingach przy trasie. I tak od 20 lat ! W różne miejsca chorwackiego wybrzeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku mam pytanie a nie myślałeś o objechaniu Słowenii bocznymi drogami. Ja w ubiegłym roku to zrobiłem i oszczędziłem na opłatach i korku na autostradzie przy zwężeniu do granicy. 

Walt komfortowo dojedziesz do Ploce a potem jest kręta i miejscami wąska droga, gdzie jeżeli masz kogoś minąć to zaliczasz pobocze lub skarpę. Wiem bo w ubiegłym roku tamtędy jechałem, także ja wolę wybrać prom z Ploce do Trpanij. Trochę kasy do zapłaty za prom ale za to jest czas na odpoczynek i odprężenie po trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem do Dubrovnika w ubiegłym roku ta drogą samym autem i widziałem jak kombinowali koledzy z budkami na niej. Z drugiej strony dla jednego problem a dla drugiego nie ma problemu wszystko zależy od umiejętności za kierownicą.

Droga do samego Splitu to bajka cały czas autostrada a potem do Omisa też fajnie się jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............kiedyś, może 5 lat temu puściłem się objazdem i nigdy więcej. Najczęściej na granicy SLO jestem wieczorem, mała kolacyjka, express caffe, winieta na autostradę i smiało jadę dalej. W końcu to jest urlop, wiec wkalkulowuję wydatek +15 Euro - a jaki komfort jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek Słoweńskiej autostrady jest tak krótki, że można go teoretycznie ominąć, ja w 2014 płaciłem winietę, śpieszyłem się i nie chciało mi się przed wyjazdem szukać objazdu i wklepywać dokładnie do navi. W 2016 jechaliśmy w kierunku Losinij więc przez całą Słowenię w poprzek, więc też winieta była na szybie. W 2017 jeżeli będę chciał stawać na noc w Ptuj, to chyba pojadę bez winiety, jak tylko będzie to łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek w Ptuj zalicz obowiazkowo... pod zamkiem jest parking i mozna spac w bezpiecznym miejscu. Do skrzynki z pradem 50-60m i daja na noc za darmo.. Droga od Grazu do Cro przez Ptuj jest cala po przebudowie i remoncie. Trzeba uwazac bo znaki prowadza na droge z winieta, prEz chwile trzeba jakby wracac 3km.... wielu tam durnieje...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra to chyba pisała ;)

Nie wiem jaki problem macie z przejazdem przez Peljesac... Fakt że to kraina tysiąca zakrętów ale drogi są normalne, przynajmniej po jednym pasie w każdym kierunku. Widokowo też pięknie szczególnie na zjeździe do Orebica. Czasowo wychodzi podobnie no chyba że komuś uda się z marszu wjechać na prom i zamierza osiąść w Trpanj to wtedy promem szybciej.

Na słynny objazd autostrady słoweńskiej MLP to już ostatnia okazja bo autostrada od Ptuj do granicy Chorwacji powstaje. W tym roku na sezon jest szansa że fragment zostanie oddany to i objazd się posypie. W ostatnie wakacje też jechaliśmy objazdem i wszystko sprawnie bez większego spowolnienia. Zwolnić trzeba było dopiero po zjeździe z objazdu za Ptujem bo tam już trwały prace związane z budową autostrady ale na ten odcinek to już wpadają i ci którzy za winiete zapłacili.

Zbyszek... 5 lat temu droga na objeździe była kiepskiej jakości,spore odcinki były w remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.