Skocz do zawartości

Pływanie pontonem z silnikiem w Chorwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Z braku kultury tego osobnika.

Rękę by podał na powitanko i jest ok. Mam to od zawsze. Serio. Modery za mój ryj wobec owych już kilka razy mnie wywalali.

A tu zajechał onetem i zniknął, stąd moja reakcja. Grzeczna!

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież ja piękny jest?

Ah, no może jednak :)???

Ale...

Przybywając, nie regulamin ale kultura nakazuje przyzwoitość.

E tam, spoko. Uwaga była, skutku nie będzie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

 

tak czytam i czytam o tych pontonach... zarówno tu jak i na cro.pl  i....  coraz bardziej mi sie to podoba.

Juz mam obcykana kwestie pozwoleń i innej papierologii.

Na poczatku kwietnia mam kurs na sternika motorowodnego. Potem rejestracja zakupionego pontonu w  Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego i to chyba tyle formalnosci w kraju. 

 

Rozgladam sie za odpowiednim dla siebie i rodzinki sprzetem do pływania wzdłuż brzegu. W jednym zwątków wspomnianego powyżej forum natrafiłen na wypowiedź, w której forumowicz pisze o swoich początkach i o swoim pierwszym wybranym pontonie wraz z silnikiem.  Jego wyborem był Kolibri 330 z kiłem oraz z prostackim i bezobsługowym silnikiem Hondy 2.3 KM.

Co sadzicie o takim zestawie na początek?

 

 

Ja co prawda myslalem o czyms w granicach 6 - 8 KM  ale te sa juz odpowiednio cięższe... I zataszczyć takei coś na plaze z kwatery moze byc problematyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Fajnie że Ciebie też zaraziło. 330cm + 2,3KM wg mnie to minimum żeby pływać przy brzegu dosłownie.

Ja mam 380+6KM i jest to minimum aby wybrać się troszkę dalej od brzegu nie przekraczając dozwolonej odległości, np pobliskie wyspy.

2 osoby + 2,5 kilo psa i jakoś to pływało, samemu to szedł ślizgiem jak łódka Marszałka seniora (sportowiec '70-80)

Ale... miałem "przyjemność" holować z wyspy obcą załogę ojca z 2 synami 10-12lat, którzy dopłynęli na wyspę pontonem zabawkowym,  nie było dla nich drogi powrotnej, gość się po prostu przeliczył. No i zaproponowałem im odholowanie bo nie mieli szans. Udało się, powoli 6KM doczłapało się do celu, więc jakaś tam siła ciągu jest.

.

Ja miałem kemping prawie na plaży i codziennie ponton zabierałem na swoje podwórko, potem znalazłem zaczep na dnie i zostawiałem go już na wodzie.

Moje 6KM czterosuw, waży około 26kG + zbiornik 12l.

Zamierzam kupić coś do 35kG, realne jest upakować w tej wadze 10KM - tylko i wyłącznie 4suw preferuję.

 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, WojtEwa napisał:

Hej.

Fajnie że Ciebie też zaraziło. 330cm + 2,3KM wg mnie to minimum żeby pływać przy brzegu dosłownie.

Ja mam 380+6KM i jest to minimum aby wybrać się troszkę dalej od brzegu nie przekraczając dozwolonej odległości, np pobliskie wyspy.

2 osoby + 2,5 kilo psa i jakoś to pływało, samemu to szedł ślizgiem jak łódka Marszałka seniora (sportowiec '70-80)

Ale... miałem "przyjemność" holować z wyspy obcą załogę ojca z 2 synami 10-12lat, którzy dopłynęli na wyspę pontonem zabawkowym,  nie było dla nich drogi powrotnej, gość się po prostu przeliczył. No i zaproponowałem im odholowanie bo nie mieli szans. Udało się, powoli 6KM doczłapało się do celu, więc jakaś tam siła ciągu jest.

.

Ja miałem kemping prawie na plaży i codziennie ponton zabierałem na swoje podwórko, potem znalazłem zaczep na dnie i zostawiałem go już na wodzie.

Moje 6KM czterosuw, waży około 26kG + zbiornik 12l.

Zamierzam kupić coś do 35kG, realne jest upakować w tej wadze 10KM - tylko i wyłącznie 4suw preferuję.

 

Cóz  to za silnik, że  jest tak lekki?

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercury 6-ka jest jeszcze w miarę lekki, bo to jednocylindrowiec. 2 cylindry zaczynają się od 8-ki, i wtedy waga robi się słuszna (+ ok. 12 kg). Przy 38 kilo wagi, to już stojakowózek, szkoda kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w praktyce bardzo dużo zależy nie tyle od samej mocy ale od umiejętności wprowadzenia pontonu w ślizg. W składzie 2+2+ pies+ graty z silnikiem 8HP dawało radę i przy brzegu na dość gładkiej wodzie szedł dzielnie niczym znacznie mocniejsze jednostki... 6HP też bez problemu da rade z tym że nie wiem jak z kolibri... Dno musi być na serio dobrze usztywnione np przez dmuchany kil który jest między podłogą a poszyciem dna które ma kontakt z taflą wody... Złapanie powietrza pod jednostkę z dociążeniem dzioba we właściwym momencie zwiększania obrotów powoduje że w wodzie jest tylko końcówka rufy no i śruba ;) Bez wyważenia to nawet 40HP będzie mieliło wodę w miejscu.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie z innej beczki.

Jak zrobiłem sternika w maju 2016 to otrzymałem po miesiącu kopertę z dedykowanym pismem i przyklejoną  jakimś goownem silikonowym kartę plastikową.

Niestety "klej" przy zdzieraniu zapaćkania  na karcie przez wysyłającego spowodował zamazanie daty nabycia , daty wydania oraz pieczęci i podpisu.

Do rozczytania resztówkowo ale wygląda to "podejrzanie".

Od ręki nie zareklamowałem tej profanacji a potem jakoś się zapomniało - w sumie nie pływałem. Teraz mam dylemat bo w tym sezonie planuję nieco popływać  u nas w kraju jak również nieco na południe.

No i teraz mam pytanie - czy ktoś miał taki przypadek ,że nadawca sprofanował wam kartę glutem ,którym przykleił ją do pisma przewodniego ?

A jeśli tak - to czy ktoś przerabiał reklamację tej profanacji ?

11 minut temu, forscher napisał:

wprowadzanie w slizg ?

 

 

co wy tak o tym worowadzaniu w ślizg..  ?  inaczej sie nie da pływać? czy tez ktoś  was za to ocenia kto lepiej ładniej wejdzie w slizg?

 

 

Pamiętaj ,że w ślizgu najlepiej !   ( w każdej dziedzinie):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.