Skocz do zawartości

Pływanie pontonem z silnikiem w Chorwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Wojt - zamiast kija od miotły weź rurkę pcv od systemów grzejnych w domu. Trwalsze i się nie złamie , nie pije wody. Do tego mam bardzo estetyczny i fajny patent na wykonanie drabinki.

Wymaga nieco czasu jego realizacja ale o tej porze roku mamy sporo czasu. Rurki przytnij na nieco więcej niż szerokość stopy (25/30cm).

Będzie stabilniej i wygodniej z mocowaniem linek do uchwytów albo do D-ringów(dokleję sobie z tego powodu 2szt extra lekko od wewnątrz tub)

Mogą służyć do mocowania drabinki oraz jako dodatkowe mocowania torby.Rurki przewiercasz na końcach  "na wylot".

W otwory z góry i z dołu wkładasz dwa końce linki. Wyciągasz  je z wewnątrz i zawiązujesz węzeł po czy węzeł wciągasz z powrotem w światło rurki.

Trochę to żmudne i czasochłonne ale efekt końcowy jest bardzo fajny. W zasadzie widać tylko rurki ,które same trzymają się na linkach.

Nie wiem na ile konstrukcyjnie podnosi  się dziób twojego pontonu ale w takim rozwiązaniu zwiększasz sobie wysokość wyjścia z wody.

Weź to pod uwagę.

 

Silnik o którym wcześniej pisałem to Mercury 10 kM  4T z 2016 roku ewentualnie wraz z pontonem 3,60. Wszystko po jednym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny pomysł ze schowanymi węzłami w rurce. Myślę że wrażenie optyczne niejednego Helmuta wprawi w osłupienie :)

Jedno ale, czy taka rurka o długości np 20 cm nie podda się i nie wygnie pod naciskiem ponad 100kG w środkowej części?

Niemniej, wypróbuję tą konstrukcję.

.

Od dziobu to jakoś wydaje mi się łatwiej i tylko 1 szczebelek więcej ale to wyjdzie w praktyce.

.

.

Edit: Daj jakiś link do tych silniczków, niczego nie wykluczam.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik i ponton sprzedany. Jeden sezon bez śladów użytkowania i dobra cena. Trwało to....dwa dni i po temacie.

Kupił to ktoś z w miarę bliskiej godziny po godzinnej pogawędce przy napoju  "0%"  :]  i balladzie jaki to fajny "sport".

 

I tym sposobem mamy jednego zarażonego do drużyny więcej. :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolega chyba będzie kupował Riba /dalsze stadium choroby :-) / a wtedy jego gumowiec pójdzie do sprzedania .
Jeśli Ciebie to interesuje to mogę sprawdzić co za silnik będzie miał na sprzedaż."

 

Stronę wcześniej pisałem jw.

 

Później dodałem wymiar gumy i moc silnika . 

 

A na końcu ,że już po fakcie. I to błyskawicznie.

 

Ja swojego nie oddam !!!  :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj... Moją wadą jest absolutny brak pamięci do informacji nie zobowiązujących, przepraszam.

Zarażonych chorobą rozumiem, jak tak miałem w karawaningu, natomiast w motowodniactwie zaraza słabo w moim organizmie się rozwija.

Dlatego do sezonu '18 chciałbym w gumiaczku założyć sobie kółeczko i manetki a stąd już krok do sfisiowania i siano na '19 poleci. To przewidywany scenariusz choć niezobowiązujący.

Ale przyznam się, robię w kamperze modernę, po 2 butlach gazowych zyskam schowek na przedmioty brudne i niesympatycznie pachnące, czyli wiadomo co i nie mam tu na myśli kibla  :)

A to kolejna furtka do stopnia wyżej np z 60kG silnikiem i jednocześnie zmieszczenia się w 3,5DMC

Musze przyznać, że w obserwacji, niektóre niepozorne pływadła miały imponująco zaraźliwe możliwości. Nie wiem tylko czy ja to ogarnę, to jest jak młody kierowca w bolidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  tak miewam.......lepiej nie będzie :]

 

Wczoraj "zadatkowałem" gumowca. Dojedzie na przełomie marca/kwietnia. Tym razem nie przegapię sezonu.

 

Korzystając z okazji  życzę wszystkim zakręconym karawaningowo , pontonowo i na wszelkie inne pożyteczne  sposoby wszystkiego najlepszego

w nachodzące Święta .  :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, taki fajny temat sie znalaz, to troche pospamuje.

 

W tym roku planuje wyjazd na CRO z takim maleństwem.

7f9e42aaf2f21cb7db27bf5572c89edd.jpg

 

Co sugerujecie sprawdzić, zakupić, doposazyc?

To moje pierwsze plywadlo, technikę bede doskonalić na wodach zalewu Zegrzynskiego juz od maja, a CRO w polowie lipca.

 

Co ze zrzucaniem zabawki do wody, jakie opłaty portowe. Co oprocz uprawnien, winiety i OC musze jeszcze miec?

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kamizelki, ponoć gaśnicę, oświetlenie w nocy, banderę.

Nie piszę tego jako obowiązek bo do tego etapu nie dojrzałem jeszcze, lecz gwoli wypadnięcia z głowy.

.

Czym chcesz to holować tam? Masz hak w kamperze?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kamizelki, ponoć gaśnicę, oświetlenie w nocy, banderę.

Nie piszę tego jako obowiązek bo do tego etapu nie dojrzałem jeszcze, lecz gwoli wypadnięcia z głowy.

.

Czym chcesz to holować tam? Masz hak w kamperze?

Tak, hak juz był...

Nocne oswietlenie nie potrzebne, bo mi nie wolno po zmroku na moich uprawnienich (no dokladnie chyba do 1h po zmroku mogę), reszta jest na wyposażeniu, o wymogu bandery jeszcze nie słyszałem dla takich małych jednostek...

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez mafik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W kwestii zrzucenia do wody... To zależy od miejsca. Są campingi gdzie bez problemu i bez dodatkowych opłat zjedziesz przyczepą do wody po slipie a są miejsca gdzie bez dźwigu się nie obejdzie. Wszystkie info o tym profesjonalnym ;) windowaniu masz w kapitanacie portu. Często nr telefonu i info jest na słupie/dźwigu ale myślę że w twoim przypadku ogarniesz ze slipu :) Wykupując winietę upewnij się że możesz ją slipować w porcie jeśli na kempingu nie ma opcji, zwłaszcza gdy będziesz cumowal poza portem przy plaży w dozwolony miejscu a w związku z tym nie będziesz płacił opłat portowych... Wtedy taka opcja może być dodatkowo płatna. Nie dopatrzyłem się reguły. Uwaga na fale. Przy "gumiakach" problem z miejscem na wodowanie w zasadzie nie występuje :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 pływałem w Chorwacji na pontonie 340 cm z silnikiem elektrycznym jak i spalinowym 5 km.W Chorwacji na każdy sprzęt pływający z silnikiem spalinowym lub elektrycznym musisz posiadać uprawnienia sternika motorowodnego.Najlepiej zarejestrować sprzęt pływający w PZMWiNW,gdyż wtedy nie ma problemu w żadnym kapitanacie. Na pozwolenie ze Starostwa w Zadarze nie załatwisz NIC.

017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 22:37, wlodekhob napisał:

W 2017 pływałem w Chorwacji na pontonie 340 cm z silnikiem elektrycznym jak i spalinowym 5 km.W Chorwacji na każdy sprzęt pływający z silnikiem spalinowym lub elektrycznym musisz posiadać uprawnienia sternika motorowodnego.Najlepiej zarejestrować sprzęt pływający w PZMWiNW,gdyż wtedy nie ma problemu w żadnym kapitanacie. Na pozwolenie ze Starostwa w Zadarze nie załatwisz NIC.

017.jpg

Tak czy siak, ja Ciebie tu witam słowem Dzień dobry/witajcie/ect oraz chlebem i solą, w przeciwieństwie jak Ty wpadając (!!!) witasz się tu z nami w żaden sposób szacunku nie okazujesz do nas przybywając.

Era smartfonowo-burakowa postępuje nieodwracalnie. Normalni muszą cierpieć za przyzwoitość.

Q mać!

Nara...

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.