Skocz do zawartości

Pies za granicą


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w nowym, lepszym roku. Gdzieś wyczytałem że jadąc za granicę a chodzi o Węgry psy muszą posiadać wszczepiony mikrochip lub jakiś  tatuaż , posiadać ważny paszport z info o wściekliźnie . 

czy możecie mi to wytłumaczyć o co chodzi z tym chipem , tatuażem i paszportem. Gdzie to załatwić i czy to wszystko jest obowiązkowe, sprawdzane przez tamtejsze instytucje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Musisz mieć paszport, a żeby mieć paszport musisz mieć czip. Do załatwienia chyba u każdego weta, koszt z tego co pamietam ok 150zł. I oczywiście zaświadczdnie o wściekliźnie, ale to wszędzie jest obowiązkowe. O tatuażu nie słyszałem w temacie paszportu, taki obowiązuje przy psach z rodowodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Jacek powyżej. Trzeba iść do weterynarza, który chipuje zwierzęta i wystawia im paszporty. Nie każdy to robi. W urzędzie miasta powinieneś mieć spis.

 

Paszport wtedy staje się książeczką zdrowia psa. Wszystkie wpisy o szczepieniach itp dokonuje weterynarz właśnie w tym że paszporcie.

 

Tatuaży już się nie praktykuje odkąd wprowadzono chipowanie.

 

 

Mój pies zaliczył już pobyt chyba w większości krajów EU. Nikt tego nie sprawdza. Nawet jadąc do krajów gdzie jest jeszcze granica. No ale nas też nikt nie sprawdza. Ale wiadomo że dokumenty zawsze należy przy sobie mieć. Wyrobienie takiego paszportu to czysta formalność i nie kosztuje zbyt wiele, więc nie ma sensu ryzykować.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ubezpieczenie  OC dla czworonoga  w razie uszkodzenia mienia lub co gorsze ugryzienie osoby trzeciej .

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ubezpieczenie OC dla czworonoga w razie uszkodzenia mienia lub co gorsze ugryzienie osoby trzeciej .

A w Polsce masz takie OC? Ja nie mam. Nie jest przecież to obowiązkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce masz takie OC? Ja nie mam. Nie jest przecież to obowiązkowe

Jacek masz rację, że nie jest obowiązkowe takie ubezpieczenie i nie musisz go mieć. Problem robi się gdy Twój pupil narozrabia albo co gorsza wpadnie pod samochód i wtedy brak takiego OC może kosztować kilka tysiączków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce masz takie OC? Ja nie mam. Nie jest przecież to obowiązkowe

Ubezpieczalnie mają coś takiego w ofercie .- 

Nie jest obowiązkowe tak jak napisałeś ale jak to mówią strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Nigdy nie wiesz co Cię spotka i oby się nie okazało ,że te wakacje   były najdroższe dla właściciela psa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz jest ubezpieczony w ubezpieczeniu mieszkania. Np. gdyby uszkodził w jakiś sposób innego psa i zaistniałaby konieczność leczenia to ubezpieczenie zwraca na podstawie faktur. Około 11 lat temu sznaucer olbrzym (już go nie ma) był ubezpieczony za 40 zł rocznie. Jak w pogoni za kotem wpadł pod samochód zabytkowy, który znacznie uszkodził ubezpieczenie wszystko pokryło. Psu nic się nie stało. Gdyby nie było ubezpieczenia to byśmy nieźle popłynęli. Na pewno warto ubezpieczyć w szczególności jak pies jest też "podróżnikiem".

Pozdrawiam,


Zasady podróży za granicę opisane powyżej obowiązują w Unii i faktycznie nigdy do tej pory nie zdarzyło nam się, żeby ktoś na granicy kontrolował. Natomiast wyjazdy do krajów z poza Unii to już inna bajka a tam kontrolują. Myśmy nie odważyli się jechać na zlot na Białoruś z naszym psiakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiem już co muszę zrobić. Weterynarz i chip plus paszport.

Czy zabieg wszczepienia to stresujące jest dla psa

Zero stresu. Pies nawet tego nie czuje. To się wszczepia tuż pod skórą

Jak zwykłe szczepienie, wkłuwa się igłą tylko troche grubszą bo czip jest wielkości ziarnka ryżu. I tyle

Nawet sporo mniejsze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.