Skocz do zawartości

carver cascade, co to za część...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mi podpowie gdzie w kraju kupię taki zawór topliwy ?

 

W Polsce tego nie dostaniesz, szanse praktycznie zerowe, chociaż z drugiej strony, jest to typowa część zamienna "Trumy", więc powinna być też dostępna w sklepach karawaningowych (być może na zamówienie) - musisz kontaktować się indywidualnie.

Można też sprawdzić np. na stronach "Movera", "Frankana", "Reimo" [:hmm:]

Najprościej i najszybciej jednak kupisz poprzez Ebay (hasło: Carver Cascade Water Heater Fusible Plug), np.:

https://www.ebay.co.uk/itm/Carver-Cascade-Water-Heater-Fusible-Plug/261562451045?hash=item3ce6564465:g:8UkAAOSwiDFYNYc1

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 https://www.affordablecaravans.co.nz/Caravan-parts-store/Boilers-Heaters/Henry-Carver/Carver-Fusible-plug-safety-device

Cytat

 

125888162_65712659_2387132978222601_7307599782824902656_n1.thumb.jpg.a1f13c85b505c211e300bb85de0b81fb.jpg"Korek topliwy, podgrzewacz wody Carver Cascade

Jeśli moduł palnika ulegnie awarii i nie wyłączy się, gdy woda osiągnie ustawioną temperaturę, to topikowa wtyczka stanowi zabezpieczenie, które zmniejsza ryzyko przegrzania. Środek topliwej wtyczki topi się, co pozwala wodzie wylać się z podgrzewacza wody i ugasić płomień gazu."

 

  .... Tyle producent.

Trochę zagłębiłem się w temat, gdyż problem dotknął również mnie bezpośrednio. Poczytałem trochę, pogadałem z ekspertami od kotłów i ciepłownictwa. Pooglądali korek i stwierdzili, że pełni on również (poza kwestiami bezpieczeństwa) rolę anody magnezowej chroniącej zbiornik przed korozją (Wypełnienie wewnątrz korka).  Anoda magnezowa ulega zużyciu tym szybciej im bardziej korozyjna jest woda, z której korzystamy. Więc korek topliwy powinien  być kontrolowany przez nas (przed każdym sezonem letnim) nawet gdy ze zbiornikiem nic się złego nie dzieje. (U mnie nic się złego nie działo ... po prostu po kilku latach woda zaczęła kapać z korka) Myślę, że łatwość demontażu korka również nie jest przypadkowa, producent nie wszystkim musi nam pisać ... wystarczy, że pisze o bezpieczeństwie i konieczności wymiany wtyczki - cena 25.00 £

 
 

Zamieszczam parę fotek zdemontowanego korka z mojego Carver-a

66834449_361285624811112_8001171803525349376_n.jpg

66693610_339477130304742_6982223110703415296_n.jpg

67296223_470549063728800_8735359869655187456_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Przeczytaj post wyżej. Ewentualnie jeszcze raz przeczytaj post wyżej.

A później napisz, że  nie mogłeś znaleźć odpowiedzi i załóż nowy temat, w którym zapytasz kolejny raz... Wtedy wszyscy rzucą swoje zajęcia i zaczną wertować forum, żeby znaleźć jak najszybciej odpowiedź... 

Edytowane przez piterek
literówka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Slavek napisał:

No popatrz, a Ty rzuciłeś wszystko żeby jebn..ć taki komentarz.....???

No to ładnie nam się Pan przedstawił...

A tak poza tym to witamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.