Skocz do zawartości

carver cascade, co to za część...


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo  :thank: 

 

Dziękuję. Szkoda, że obok całego dokumentu, nie wkleiłeś cytatu, o który prosiłem.

Patrzyłem, ale pora jest późna, więc pobieżnie. Nie mogę nigdzie znaleźć twierdzenia, że  jak zadziała zawór ciśnieniowy, to zalewany jest palnik. Są tam różne, mniej lub bardziej ciekawe informacje , ale tej poszukiwanej, tam nie widzę. :niewiem:

wcześniej polecam  :google:  a jeżeli zawiedzie to polecam się na przyszłość  ;)

 

 

Wyczuwam pewną złośliwość z Twojej strony, choć nie wiem w jakim celu. :hmm:

Piszę to, o czym wiem, czasem dokumentując materiałami z własnych zbiorów i Google w tym celu nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję. Szkoda, że obok całego dokumentu, nie wkleiłeś cytatu, o który prosiłem.

Patrzyłem, ale pora jest późna, więc pobieżnie. Nie mogę nigdzie znaleźć twierdzenia, że  jak zadziała zawór ciśnieniowy, to zalewany jest palnik. Są tam różne, mniej lub bardziej ciekawe informacje , ale tej poszukiwanej, tam nie widzę. :niewiem:

Jest tam informacja na temat bezpiecznika topliwego, że zalewa płomień a o którym to pisałeś, że jest mitem.

 

Wyczuwam pewną złośliwość z Twojej strony, choć nie wiem w jakim celu. :hmm:

To tylko i wyłącznie Twoje subiektywne odczucie.

 

Piszę to, o czym wiem, czasem dokumentując materiałami z własnych zbiorów i Google w tym celu nie jest mi potrzebne.

W tym momencie pewnie zaskoczyłeś kilku czytających. Sam często podsyłasz pytającym kilka a nawet kilkanaście linków, w których potrafi być nawet kilkadziesiąt stron do czytania w jednym linku. Ja zrobiłem podobnie, Ty znasz doskonale temat, więc nie jest problemem dla Ciebie znalezienie tego co chcesz wiedzieć. A tu proszę, lepiej wyręczyć się kimś innym. Bardzo nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zawór bezpieczeństwa na wypadek zagotowania wody w bojlerze, który otwiera się przy około 1 - 1,5 bar. Dokładnie nie pamiętam.

Doprecyzowując: nie jest to 1 - 1,5 bar, tylko dokładnie 3 bar.

Napisałeś:

Zarówno bezpiecznik topliwy jak i zawór ciśnieniowy, w przypadku zadziałania, zalewają palnik gasząc płomień.

Odpowiedziałem, że takie twierdzenie, to mit, a więc nie jest całkiem prawdziwe.

 

Według Ciebie:

[...] w innych postach ściśle trzymasz się charakterystyki technicznej a tutaj podważasz słowa producenta?

Skoro piszesz, o słowach producenta, to poprosiłem, abyś zamieścił mówiący o tym fragment, z dokumentu, który miałeś na myśli:

Będę jednak wdzięczny za jakąś fotkę owych słów producenta i wskazanie źródła.

Chciałem się zorientować, ponieważ być może czegoś nie wiem lub coś się zmieniło, stąd prośba.

Nie wkleiłeś jednak cytatu, o który prosiłem, a na który się powołujesz, za to wstawiłeś cały dokument.

Mimo, iż przeczytałem, to nie znalazłem tam twierdzenia, że  jak zadziała zawór ciśnieniowy, to zalewany jest palnik, co napisałeś, a w/g mnie jest powielanym mitem.

Wolałeś napisać obszerny post #17 z osobistymi uwagami, zamiast wskazać krótki fragment tekstu, na który się powołujesz. :pad:

 

PS

 

W tym momencie pewnie zaskoczyłeś kilku czytających. Sam często podsyłasz pytającym kilka a nawet kilkanaście linków, w których potrafi być nawet kilkadziesiąt stron do czytania w jednym linku. Ja zrobiłem podobnie, Ty znasz doskonale temat, więc nie jest problemem dla Ciebie znalezienie tego co chcesz wiedzieć.

Porównanie zupełnie nietrafione. Jeśli zamieszczam linki do np. opisanego gdzieś problemu, to z reguły oznacza, że wymagane jest przeczytanie całości, a nie tylko jednego zdania, inaczej by było nie sposób cokolwiek zrozumieć. Wskaż mi miejsce, w którym namawiam do przeczytania kilkunastu stron, kiedy wystarczyłoby odpowiedzieć jednym zdaniem, bądź krótkim cytatem.

A tu proszę, lepiej wyręczyć się kimś innym. Bardzo nieładnie.

Moje "subiektywne" odczucia podpowiadają mi ponownie, że to złośliwość z Twojej strony, a Twój osobisty i nieprawdziwy komentarz moich działań, nie ma jakiegokolwiek związku z tematem.

Delikatnie rzecz ujmując, po prostu jest to nie na miejscu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer nie wiem o co Ci chodzi, że tak drążysz. Sam nie chcesz sobie googlować i wyręczasz się innymi. Obracasz kota ogonem, kręcisz jak tylko możesz. Wyszukujesz wszystkiego aby ukryć swoją urażoną dumę jak napisałem, że piszesz głupoty. Nie chciałeś poszukać informacji to je wstawiłem a teraz z tego co masz ode mnie przytaczasz informacje. Poza tym kim Ty jesteś abym ja miał Ci wyszukiwać to czego sobie życzysz. Nie potrafisz znaleźć to Twój problem a jak nie potrafisz uszanować czyjejś życzliwości to sam dajesz świadectwo o sobie. Jak chcesz na siłę doszukiwać się czegoś to idź na Wiejską, możesz też z maleńczukiem szukać dziury w całym. Tam się odnajdziesz ze swoją filozofią życiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już o bojlerach to pyt ten czerwony przycisk bezpiecznik termiczny chyba  wyskakuje  jak zostawię włączony 230 v np wyskakuje jak zostawie na 7 godz nieraz dużej nieraz krócej gdzie zacząć szukać przyczyny na gazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer nie wiem o co Ci chodzi, że tak drążysz. Sam nie chcesz sobie googlować i wyręczasz się innymi. Obracasz kota ogonem, kręcisz jak tylko możesz. Wyszukujesz wszystkiego aby ukryć swoją urażoną dumę jak napisałem, że piszesz głupoty. Nie chciałeś poszukać informacji to je wstawiłem a teraz z tego co masz ode mnie przytaczasz informacje. Poza tym kim Ty jesteś abym ja miał Ci wyszukiwać to czego sobie życzysz. Nie potrafisz znaleźć to Twój problem a jak nie potrafisz uszanować czyjejś życzliwości to sam dajesz świadectwo o sobie. Jak chcesz na siłę doszukiwać się czegoś to idź na Wiejską, możesz też z maleńczukiem szukać dziury w całym. Tam się odnajdziesz ze swoją filozofią życiową.

 

:pad:  Dwa razy dawałem Ci coś delikatnie do zrozumienia, ale bez skutku - szkoda.

Po takim sposobie postawienia przez Ciebie sprawy, widzę że dalsza rozmowa nie ma już sensu, zwłaszcza że własne zachowania przypisujesz innym i odwracanie kota ogonem nic tu nie da, dlatego od tego miejsca, kończę tą żenującą dyskusję z Tobą.

PS

Co do głupot: nieprawdziwe jest twierdzenie, że "w przypadku zadziałania zaworów zarówno topliwego, jak i ciśnieniowego, woda zalewa palnik" - to Twoje słowa, a wmawiałeś, że i producenta. Zawór ciśnieniowy umieszczono w takim miejscu, że nawet gdyby pozostał po nim tylko otwór, to nie byłoby jakiejkolwiek możliwości zalania palnika. Komora spalania od strony czołowej posiada również blaszane "zamknięcie", co skutecznie uniemożliwia dostanie się wody na palnik z owego zaworu. Jeśli instalacja wody nie została bezmyślnie przerobiona, to wzrost ciśnienia następuje na ogół wtedy, gdy woda w bojlerze zaczyna się prawie gotować. Zadziałanie zaworu ciśnieniowego wypuści parę wodną, ale nie na palnik, tylko na zewnątrz, przez otwory osłony ściennej (komina). Gdyby to była nawet woda, to wypłynie przez te same otwory, omijając palnik z daleka. Zupełnie inaczej jest z zaworem topliwym i o tym oczywiście producent wspomina, jednak nie o zalewaniu wodą palnika jest mowa, a o rozpylonej nad nim parze wodnej.  Stopienie rdzenia tego "zaworu" powoduje rozpylenie pary wodnej nad palnikiem, likwidując tym samym prawidłowe warunki do spalania gazu i zgaśnięcie płomienia. Większość pary wodnej pod ciśnieniem jest kierowana na zewnątrz przez kratkę ścienną, ponieważ radiator pod zaworem ukształtowano z odpowiednim spadkiem, tworząc pochyły kanał dla odprowadzania głównego strumienia pary i ewentualnych skroplin.

 

post-8228-0-87062100-1484927206_thumb.jpg

 

W chwili stopienia "zaworu", radiator ma tak wysoka temperaturę, że przy zetknięciu z nim, każda kropla wody i tak zamienia się w parę wodną, dlatego w tej pierwszej, a zarazem najważniejszej fazie zadziałania wspomnianych zabezpieczeń, prędzej zobaczymy rozpylaną i wydobywającą się przez kratkę na zewnątrz parę wodną, niż cieknącą wodę. Tylko i wyłącznie zawór topliwy powoduje efekt, który opisałem, w żadnym razie nie zawór ciśnieniowy.

A skoro już o bojlerach to pyt ten czerwony przycisk bezpiecznik termiczny chyba  wyskakuje  jak zostawię włączony 230 v np wyskakuje jak zostawie na 7 godz nieraz dużej nieraz krócej gdzie zacząć szukać przyczyny na gazie jest ok

 

Moim zdaniem, możliwe są dwie usterki.

1. Uszkodzenie zabezpieczenia termicznego (to, którego przycisk wciskasz) - obniżył się próg zadziałania.

2. Uszkodzenie termostatu wyłączającego grzałkę - tu akurat próg zadziałania termostatu wzrósł (temperatura) lub termostat zupełnie przestał działać i jego rolę przejęło zabezpieczenie termiczne. Nie można oczywiście wykluczyć wystąpienia tych usterek jednocześnie, ale jest to niezwykle mało prawdopodobne.

Przypuszczam, że najpewniej będzie to usterka nr 2. :hmm:

 

post-8228-0-15589500-1484928198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ciekawy temat, właśnie wymieniłem ten odpowietrznik, cold i hot wode, korek spustowy, wszystkie uszczelki/o-ringi. Rozkręciłem tez całość na dwie części - ale tam w środku kamienia - żeby wymienić ringi do elektrycznego grzania i pod nakrętką. Praktycznie serwis całościowy podgrzewania wody.

chciałbym powiedzieć, ze jesli nie macie przecieków to nie zaglądajcie do środka :-) ja chciałem wyczyścić srodek i się 4 małe (szpilka rozm) dziurki pojawiły - zaklejone juz, ale co zwłoka to moje. Jutro składam do kupy wszystko i do przyczepy.

 

 

sorki za OT, ale może się komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.