Skocz do zawartości

Kupić czy nie kupić czyli Łzawe rozterki przyczepkowe.


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim przyjdzie odwilż, powiedzcie jakie są zalety/wady następujących układów:

 

1. kuchnia, zlew, lodówka na tylnej ścianie przyczepy, po lewej stronie od wejścia. Zaraz za kuchnią (na wprost wejścia) kibel. 
2. kuchnia, zlew, lodówka na prawej burcie przyczepy, po prawej stronie od wejścia. Kibel po lewej od wejścia, między wejściem a tylną ścianą.

topografia Łóżek mniej więcej taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

miałem kuchnię na tyle jak w opcji 1-szej, mam teraz jak w opcji drugiej i kibelek też i powiem szczerze, że jak dla mnie to nie ma różnicy.

Zmiana była podyktowana wielkością cepki a nie rozkładem kuchni.

No może poza jednym "-" w opcji pierwszej. 

Kuchnia jako zabudowa z wyposażeniem (żarcie, przyprawy itd) + lodówka na końcu powoduje, że dość dużo ciężaru dokładanego dokładasz na tył, daleko za osią. W opcji drugiej jest on na osi. I chyba tyle. 

Ja miałem z tym problem bo nie miałem dociążyć jak przodu cepki (wiem, że się nie bilansuje a przemieszcza rzeczy ale przypraw nie będę trzymał między koszulkami a żarcia pod łóżkiem ;) ), i tył czasami przeważał nad przodem.

Niby miałem te 70kg nacisku na hak ale małe podniesienie przodu powodowało, że tył od razu przeważał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie chwalił swoje, ale może posłużę się akceptowalnymi dla Ciebie argumentami.

Ja mam właśnie aneks w przyczepie na tyle i to z wyboru, bo takiego szukałem. I w praktyce się sprawdziło bo...

Plusy

1. Podczas gotowania super się wietrzy smrody przez okno i pobliskie drzwi.

2. Kosz w zasięgu rzutu stoi przy drzwiach w przedsionkiu. Jak się dużo gotuje to praktyczne jest to bardzo.

3. Żeby coś zabrać/włożyć z lodówki lub zlewu albo aneksu - możliwe bez wchodzenia do środka.

4. Przy małych dzieciach super sprawa. Łóżka są pod kontrolą rodziców.

5. Rano wstajesz (6-7 godzina) i siedząc na polu/dworzu i ciesząc się pieknym porankiem - robisz sobie cichutko kawkę/herbatkę i nie tłuczesz się w środku przyczepy budząc wszystkich.

6. Do Strusia - właśnie przy takim układzie nie idzie przeładować tyłu. Ile zmieścisz do lodówki? 10 kilo żarcia? W szafce obok mam rondle... Cały cieżar ekwipunku mam na osi pod pierwszym łózkiem...i w szafach po drugiej stronie. Przy układzie podkowa z tyłu ludzie tam przedsionki nawet wrzucają...i nieszczęście gotowe.

7. I ostatnie. Kibel naprzeciwko wejścia. Jak leje i jest mokro to przy dzieciach łatwiej utrzymać czystość jak latają w buciorach tam i nazad. Brudu do zmycia tylko 1m2 :].

 

Minus... Łóżko na środku jest węższe od innych układów.

Przy np. 4 osobach dorosłych (para znajomych) mniejsza intymność.

Resztę uzupełnią/wyśmieją koledzy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie. Podalem tylko ze swoich obserwacji a jak napisalem nie widzę różnicy ;), poza skczącym przodem. Być może wyważenie mojej cepki z kuchnią na tyle było fabrycznie słabe i dla tego zaladowana się tak zachowywala. Nie wiem, wiem tylko jak było/jest w tych dwóch.

 

A najlepszy układ to taki który odpowiada właścicielowi ;).

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jeśli przyczepka ma z tyłu drabinę na dach (Hobby) to można zamontować dodatkowo bagażnik rowerowy, czy to już robi się jakiś mniejszy lub większy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli przyczepka ma z tyłu drabinę na dach (Hobby) to można zamontować dodatkowo bagażnik rowerowy, czy to już robi się jakiś mniejszy lub większy problem?

 

IMO można , konstrukcja ściany niczym sie nie różni , a drabiny i tak raczej nie będziesz używał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyczepka ma brodzik, ale nie ma prysznica, to jak dużym problemem i kosztami jest zamiana kranu z umywalkowego na prysznicowy?

kran z wylewką prysznicową to koszt ok 200zł, jeżeli masz bojler na pokładzie to nie będzie większych kosztów, może ewentualna zasłonka prysznicowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moje zdanie !

Jak nie ma osobnego prysznica to trzeba z tego rozwiązania całkowicie zrezygnować. W zwykłej łazience wszystko trzeba wytrzeć do sucha, żeby umyć zęby, albo skorzystać z toalety.

Zaznaczam że to moje prywatne zdanie... ktoś ma inne ok. proszę jednak wziąć dziś prysznic w domu bez zamykania drzwiczek... :]

 

Natomiast jak stoimy np. na dziko to grzejemy wodę w czajniku (przy braku termy), dolewamy do głównego zbiornika i kompanko na polu słuchawką wypuszczoną przez okno. To ma sens... wg mnie. :skromny:

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.