Skocz do zawartości

Kupić czy nie kupić czyli Łzawe rozterki przyczepkowe.


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

dojście do Trumy, co po rurze kominowej wnioskuję z lewej i po kablach z prawej, że centralka jakaś się tyż tam znajduje (chociaż bardziej obstawiam kabelki do czujników temperatury i pokręteł) u mnie tak to bynajmniej wygląda jak opisałem chociaż technologia wykonania inna 84rocznik:)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koleżanki i koledzy, obecnie w Polsce jest aż 5 ofert przyczepek które mogły by mnie zadowolić. 3 z nich są "tutejsze" - forumowe. Zebrałem je w celu porównania tutaj:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k3MHBj2wSDoD1ieFsZKv3YJxn6M8FFgXdKJtmyo2WVg/edit?usp=sharing

 

1. Czy któraś z nich to trup lub mina? 

2. Czy jeszcze coś powinienem wziąć pod uwagę, jakieś istotne parametry o których powinienem pamiętać i porównać?

3. Biorąc pod uwagę założenia z pierwszego posta, którą byś wybrał/wybrała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, obecnie w Polsce jest aż 5 ofert przyczepek które mogły by mnie zadowolić

 

 

ale farciarz z ciebie , dla mnie jest jedna z fajnym układem, ale stan nie pozwalający na zakup za proponowaną cenę , jest druga w podobnym układzie ale stan jeszcze gorszy a cena równie wysoka 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osobiście żadnej z przyczep wymienionych w googledocs. Nie wypowiem się więc o stanie i czy warto kupić któryś konkretny egzemplarz. Jednak jeśli chodzi o ogólne wykonanie, wymiary, rozkład itd. to do mnie najbardziej przemawia Fendt z tej listy. Natomiast najmniej mi by pasowała Adria o szerokości 229 cm.

Jednak każdy ma inne zdanie i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, obecnie w Polsce jest aż 5 ofert przyczepek które mogły by mnie zadowolić. 3 z nich są "tutejsze" - forumowe. Zebrałem je w celu porównania tutaj:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k3MHBj2wSDoD1ieFsZKv3YJxn6M8FFgXdKJtmyo2WVg/edit?usp=sharing

 

1. Czy któraś z nich to trup lub mina?

2. Czy jeszcze coś powinienem wziąć pod uwagę, jakieś istotne parametry o których powinienem pamiętać i porównać?

3. Biorąc pod uwagę założenia z pierwszego posta, którą byś wybrał/wybrała?

Pierwsza jak na rocznik wydaje się zbyt tania. Szybkie spojrzenie na zagraniczne oferty i okazuje się, że nawet starsze przyczepy takie kosztują około 8,5k eu czyli gdzieś o około 8k złotych więcej.

 

Teraz pytanie czemu. Jeśli wszystko z nią ok itp to ona byłaby dla Ciebie najbardziej opłacalnym zakupem.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt:

Dziwnym przypadkiem nie ma żadnej fotki przedniego prawego narożnika....

 

Wysilić oko w avatar sprzedającego.

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, obecnie w Polsce jest aż 5 ofert przyczepek które mogły by mnie zadowolić. 3 z nich są "tutejsze" - forumowe. Zebrałem je w celu porównania tutaj:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k3MHBj2wSDoD1ieFsZKv3YJxn6M8FFgXdKJtmyo2WVg/edit?usp=sharing

 

1. Czy któraś z nich to trup lub mina? 

2. Czy jeszcze coś powinienem wziąć pod uwagę, jakieś istotne parametry o których powinienem pamiętać i porównać?

3. Biorąc pod uwagę założenia z pierwszego posta, którą byś wybrał/wybrała?

Hej;

 

Kliknij na awatar prawym, otwórz w nowym oknie i powiększ. Prawy narożnik był "kombinowany" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej;

 

Kliknij na awatar prawym, otwórz w nowym oknie i powiększ. Prawy narożnik był "kombinowany" :(

 

bardzo brzydko, zero informacji w ogłoszeniu, że ściana łatana. Kolejny przykład na to, że kupując od forumowicza też trzeba być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo brzydko, zero informacji w ogłoszeniu, że ściana łatana. Kolejny przykład na to, że kupując od forumowicza też trzeba być ostrożnym.

Nawet zdjęcia nie ma.

 

Ode mnie LZA ma chyba wszystkie info o mojej przyczepie. Nawet o wszystkich drobnych uszkodzeniach. Zresztą wychodzę z założenia, że warto być uczciwym i niczego nie ukrywać bo i po co. Tak sprzedaje swoje samochody i to się sprawdza. Wolę aby kupujący wiedział wszystko i dokonał świadomego wyboru niż potem czuł się oszukany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za różne komentarze. Rzeczywiście ta zaokrąglona adria była by najfajna, ale podejrzewam że jest po szturchnięciu. Jeśli chodzi o Burstnera, w pierwszym odruchu chciałem jechać w sobotę oglądać go do Bierunia, bo mam relatywnie niedaleko, ale wyszedłem za drzwi i było -25 więc w drugim odruchu jak kota mnie cofnęło do ciepłego domu, przytulić się z kotem do kotła w kotłowni.

Na razie mrozy, śniegi odpuszczam oględziny inne niż wirtualne do roztopów. Poprosiłem tymczasem zaokrągloną Adrię żeby przysłała swoje nagie fotki, takie super ultra HD, 4K i czekam. Jak przyśle, to pooglądamy razem te krągłości. Ciekawe czy jest wilgotna. ;-P

Przyjdzie wiosna to pewnie czeka mnie szereg wypraw na koniec świata, a może jeszcze się pojawi coś lżejszego. Widziałem na holenderskich portalach jakieś przyczepki których nazw nie da się wypowiedzieć, (caravlevalvaeaircośtamcośtam) z MW ~700kg i dmc tonę, może jakaś się objawi w PL do wiosny. Im lżejsza MW tym była by dla mnie fajniejsza.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caravlevalvaeaircośtamcośtam... poplakalam sie :D

 

Mam antares deLuxe 400 z 2003r. Moja pierwsza... po cudownych wyjazdach w ciągu ostatnich 3+- latach, postanowiłam ja wymienić na młodszy model.

 

Największą jej zaletą jest dmc 860kg. Jak byl na stanie Espace to tylko tyle mógł ciągnąć bo skubany to grube dmc ma, Lodzia może za to 1200kg. Aczkolwiek hrabina, czyli ja :D postanowiłam, że będę jeździć Vel Satisem...i tak też się sie stało.

 

Caravelki wg.mnie to takie kameralne przyczepki pt.wyjedź, odpocznij i wróć do mnie się wyspać:)

Moja ma łóżko z materacem i rozkladajacy się stolik. Póki dzieci byly małe to było idealnym rozwiązaniem. Córka ma obecnie 7 lat, zaraz 8, syn 2, a właściwie prawie 3 i mimo, ze bardzo, ale to baaaaardzo kocha swoją siostre i żyć bez niej nie może, to niestety Starsza nie ma ochoty juz spać z Młodszym.

 

Jesli nie miałabym drugiego dziecka to bym jezcze ją zostawiła, ale dorobilam się Hobbika z oddzielnymi lóżkami no i jest mlodsza ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwa89, czy Twój caravlevalvaeaircośtamcośtam jest na sprzedaż? Jeśli tak to wrzuć proszę w jakąś chmurkę albo na prv (Lza[małpa]tlen.pl) jakieś fotki HD, detale, cenę itp. 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... z tą sprzedażą to spokojnie ale da radę. Obecnie jestem w Dojtszlandzie i wracam pod koniec stycznia więc pewnie dopiero coś w stylu ogłoszenia w tym czasie bedziemy tworzyć z mężem.

 

W razie co to się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.