Skocz do zawartości

Kupić czy nie kupić czyli Łzawe rozterki przyczepkowe.


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu i ja zakładam kultowy wątek zakupowy...

 

Choć nie jestem jeszcze do końca przekonany czy w ogóle kupować przyczepkę, czy raczej jeszcze jakiś czas pojeździć naszym minikamperkiem. Pozostanie przy minikamperze ma swoje zalety bo to pojazd mały, sprytny, śmiga sobie po autostradach, śmiga sobie po górach. Nawet kilkaset kilometrów można skoczyć na weekend. Z przyczepką pewnie by to zajęło parę godzin więcej..
Ale nasza córeczka rośnie szybko i już się nie mieścimy. Trzeba by tez nieco poprawić komfort kempingowania. Wymagało by to więc pewnych nakładów finansowych w przedsionek, ogrzewanie postojowe i jakąś nietypową konstrukcję łóżeczka dla małej. Więc parę ładnych tysiaków trzeba by władować w minikamperka. Jeśli by się natomiast zdecydować na zakup CPki, to nie trzeba dalszych inwestycji w auto i te kilka tysięcy można by już zainwestować w zakup przyczepy.

Co sądzicie? Może w trakcie dyskusji ktoś lub coś mnie przekona.

Na początek sprecyzuje czego bym szukał w wariancie przyczepkowym:

 

Ponieważ większość wyjazdów to objazdówki, nierzadko w góry, zastanawiam się nad nabyciem przyczepki dla 3 osób o tak niskiej masie jak to tylko możliwe, ale też zapewniającej pewne minimum socjalne. (2 dorosłych + córeczka) CPka, która da komfort zarówno na campingach jak i na dzikusach. Bardzo ważna jest dla nas możliwość transportu rowerów, więc przyczepka powinna mieć uchwyt na rowery lub umożliwiać montaż bagaznika po zakupie.

 

przyczepka musi mieć
 
- spanie dla 3 osób (2 dorosłe + dziecko), 2 łóżka (lub więcej)
- prysznic
- skuteczne ogrzewanie gaz + prąd (w górach bywa nawet w okolicach zera stopni)
- lodówka 230V + 12V + gaz
- WC opróżniane z zewnątrz
- DMC max 1100kg, jednak preferowana jest przyczepka o jeszcze mmniejszym DMC: krótka i zwinna, o małej masie.
 
mile widziane, żeby przyczepka miała:
 
- uchwyt na rowery (lub możliwość jego montażu po zakupie)
- zaczep zapobiegający kołysaniu (lub możliwość jego montażu po zakupie)
- podgrzewacz wody, najlepiej gazowy (lub możliwość jego montażu po zakupie)
 
Budżet: 27000zł.
 
jako pierwsze pytanie do was, prosił bym o ocenę tego pojazdu:
 
 
Nieco przekracza budżet, ale jeśli jest warta swojej ceny to może uda się jakoś rozszerzyć budżet.
 
(Mam jeszcze 3 kandydatki forumowe, ale o tym później)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeden lubi pomidorową dru jak mu nogi śmierdzą :P jeżeli jestes camperowy to nie wiem czy z budy będziesz zadowolony. Ja np kampera pod żadną postacią bym nie chciał.

Ale jeżeli już się zdecydujesz to w rym budżecie i z takimi wymaganiami, tzn w sensie że małe wymagania, spokojnie coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja zakładam kultowy wątek zakupowy...

 

Choć nie jestem jeszcze do końca przekonany czy w ogóle kupować przyczepkę, czy raczej jeszcze jakiś czas pojeździć naszym minikamperkiem. Pozostanie przy minikamperze ma swoje zalety bo to pojazd mały, sprytny, śmiga sobie po autostradach, śmiga sobie po górach. Nawet kilkaset kilometrów można skoczyć na weekend. Z przyczepką pewnie by to zajęło parę godzin więcej..

Ale nasza córeczka rośnie szybko i już się nie mieścimy. Trzeba by tez nieco poprawić komfort kempingowania. Wymagało by to więc pewnych nakładów finansowych w przedsionek, ogrzewanie postojowe i jakąś nietypową konstrukcję łóżeczka dla małej. Więc parę ładnych tysiaków trzeba by władować w minikamperka. Jeśli by się natomiast zdecydować na zakup CPki, to nie trzeba dalszych inwestycji w auto i te kilka tysięcy można by już zainwestować w zakup przyczepy.

Co sądzicie? Może w trakcie dyskusji ktoś lub coś mnie przekona.

 

Na początek sprecyzuje czego bym szukał w wariancie przyczepkowym:

 

Ponieważ większość wyjazdów to objazdówki, nierzadko w góry, zastanawiam się nad nabyciem przyczepki dla 3 osób o tak niskiej masie jak to tylko możliwe, ale też zapewniającej pewne minimum socjalne. (2 dorosłych + córeczka) CPka, która da komfort zarówno na campingach jak i na dzikusach. Bardzo ważna jest dla nas możliwość transportu rowerów, więc przyczepka powinna mieć uchwyt na rowery lub umożliwiać montaż bagaznika po zakupie.

 

przyczepka musi mieć

 

- spanie dla 3 osób (2 dorosłe + dziecko), 2 łóżka (lub więcej)

- prysznic

- skuteczne ogrzewanie gaz + prąd (w górach bywa nawet w okolicach zera stopni)

- lodówka 230V + 12V + gaz

- WC opróżniane z zewnątrz

- DMC max 1100kg, jednak preferowana jest przyczepka o jeszcze mmniejszym DMC: krótka i zwinna, o małej masie.

 

mile widziane, żeby przyczepka miała:

 

- uchwyt na rowery (lub możliwość jego montażu po zakupie)

- zaczep zapobiegający kołysaniu (lub możliwość jego montażu po zakupie)

- podgrzewacz wody, najlepiej gazowy (lub możliwość jego montażu po zakupie)

 

Budżet: 27000zł.

 

jako pierwsze pytanie do was, prosił bym o ocenę tego pojazdu:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-altea-390-ID6yFNHn.html#8e6568ea77

 

Nieco przekracza budżet, ale jeśli jest warta swojej ceny to może uda się jakoś rozszerzyć budżet.

 

(Mam jeszcze 3 kandydatki forumowe, ale o tym później)

Wpadnij obejrzeć moją. Na wiosnę będzie dostępna do sprzedaży, bo teraz zimuje i czeka na swoją następczynie :-)

 

Wszystkie mankamenty już naprawione przez Andrzeja. Wg jego słów nic nie trzeba robić tylko brać i jeździć :-)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ  :ok:  sam takiego szukam, dla trzech osób idealna z montażem podgrzewacza wody gazowego raczej nie powinno być problemu, ta przyczepka nie ma chyba

nadmuchu na przyczepkę, ale jest na tyle mała że raczej nie jest to potrzebne, no i szkoda że nad łóżkiem z przodu nie ma więcej zamykanych szafek.

No i prysznic, raczej za mały do kąpieli  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio utego sprzedawcy. Obejżałem tam 5 przyczep i każda z nich miała mankamenty niektóre poważne z tym że ja trochę tańsze oglądałem (20-23 tyś.)

Tej nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić przyczepkę i cieszyć się większą mobilnością.

Podobnie jak Ty jeździliśmy minkaperkowo (konstrukcja własna) i bardzo miło to wspominam. Z całą pewnością wjechałem w takie dziury gdzie z przyczepą byłoby to niemożliwe. Z drugiej strony przyczepę można zawsze gdzieś zostawić. Będę chciał dążyć do powrotu możliwości spania w samochodzie ale tylko awaryjnie jeśliby byśmy chcieli gdzieś odjechać od kempingu i nie byłoby sensu wracać na noc. Samochód masz już przystosowany więc teraz tylko przyczepka na hak i jazda :)

 

Patrząc na prysznic to rzeczywiście jakiś mały ale odświeżyć się da. Piszesz, że będziesz jeździł na dzikusa i na kempingi jeśli zdecydowanie więcej na dzikusa to szukaj z wygodniejszym prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup blaszaka i zbuduj kampera pod swoje potrzeby - na objazdówki idealne rozwiązanie

Dokładnie! Nam się tak spodobało jeżdżenie z przyczepą, że...kupiliśmy małego vana (wysoki Opel Vivaro) i przerabiam na kampera. Różnica w szybkości dotarcia do fajnych rejonów znaczna a przez 2 tygodnie urlopu "luksusu" sporej przyczepy na pewno nam nie będzie brakować.

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, Chris: minicampera już mam, nie potrzebuje drugiego.. Ale w sumie wysłałem zapytanie o cenę montażu ogrzewania postojowego. Obawiam się jednak że to będzie oscylować w okolicach 6000zł, albo i więcej.  (auto ma jeszcze 9 lat gwarancji więc muszę montować w ASO żeby jej nie utracić).

 

Jeśli przyczepka ma tylko ogrzewanie gazowe, to czy jest możliwość jakiejś łatwej, ale fachowej przeróbki na gazowo-elektryczne? Czy raczej powinienem szukać przyczepki, która ma zamontowany gazowo-elektryczny grzejnik?

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.