Skocz do zawartości

Jaką niedużą przyczepę kupić?


RapStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


 


Poszukuję niewielkiej przyczepy campingowej, ale nie wiem czy na dobry model patrzę. Zastanawiałem się nad chyba najpopularniejszą, tanią przyczepą campingową, czyli Niewiadowem N126. Podróżować z nią będziemy tylko ja i moja narzeczona. Zależy mi na małej przyczepie ze względu na posiadany samochód: Golf 4 1.6 100HP. Na wiosnę będę go zmieniał, ale na tą chwilę mam ten.


 


Czy wybór tej przyczepy jest dobry? Czy bez problemu uciągnę ją nawet golfem? A może macie pomysł na inną przyczepę w niewielkich pieniądzach?


 


Czy w małych przyczepach występują łazienki?


 


Przepraszam za pytania laika, ale dopiero zaczynam historię z tego typu wypoczynkiem i nie chciałbym na początku umoczyć dużo pieniędzy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadówka dobry pomysł, niekoniecznie tani :]  a z kibelkiem może być problem bo raczej ich tam nie było :hmm: 

może w jakiejś  innej małej przyczepce znajdzie się łazienka np. Angielce tylko abyś po zakupie takiej nie

rozpoczynał tematu o uszczelnieniu przeciekających miejsc :look: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągniesz niewiadówkę bez większych problemów, kolega do niedawna ciągał puntem 1,2 inny skodą 1,4 był w Grecji ciągają niewiadów N126N

Oczywiście im większy samochód i silnik bez względu na przyczepę to większa frajda z jazdy.

 

Czy wybór jest dobry? zależy od budżetu i czy lubisz dłubać. Z łazienkami w niewiadówkach jest ciężko i bardzo rzadko się trafiają.

 

Jaki budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągniesz niewiadówkę bez większych problemów, kolega do niedawna ciągał puntem 1,2 inny skodą 1,4 był w Grecji ciągają niewiadów N126N

Oczywiście im większy samochód i silnik bez względu na przyczepę to większa frajda z jazdy.

 

Czy wybór jest dobry? zależy od budżetu i czy lubisz dłubać. Z łazienkami w niewiadówkach jest ciężko i bardzo rzadko się trafiają.

 

Jaki budżet?

To mnie pocieszyłeś, że się da takimi silnikami. Ogólnie planuję ze 2 razy w roku gdzieś pojechać i postawić na kempingu.

 

Dłubać lubię i to bardzo dlatego raczej chciałbym tanią, szczelną przyczepę i samemu ją sobie dostosować wewnętrznie. Z tego też powodu budżet na zakup (sam zakup bez dostosowania) ustaliłem sobie na poziomie 4 tys PLN.

 

A czy po zakupie niewiadowa bez toalety jest możliwość dodania jej? Dużo zabawy jest ze zbiornikiem etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję rozejrzeć się za N126N bo w tych pieniądzach znajdziesz do remontu a może nawet wersję NT gdzie będzie wydzielone miejsce na kibelek.

Niestety musisz bacznie obserwować portale i być bardzo szybkim bo handlarze wykupują :(

 

Na początek spróbuj toaletę przenośną. Taką toaletę zawsze odsprzedasz jak już pojeździsz i zorientujesz się czego na prawdę potrzebujesz. W wersji N126N kibelek przenośny montują na stałe w pod przednim łóżkiem i nie zmienia to funkcjonalności. Masz na stałe stolik dla 2 osób i łóżko zawsze rozłożone.

W wersji NT jest miejsce na kibelek więc jest jedno łóżko. Aby coś zjeść trzeba złożyć łóżko.

post-17221-0-33910000-1483519296_thumb.jpg

post-17221-0-88558300-1483519296_thumb.jpg

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję rozejrzeć się za N126N bo w tych pieniądzach znajdziesz do remontu a może nawet wersję NT gdzie będzie wydzielone miejsce na kibelek.

Niestety musisz bacznie obserwować portale i być bardzo szybkim bo handlarze wykupują :(

 

Na początek spróbuj toaletę przenośną. Taką toaletę zawsze odsprzedasz jak już pojeździsz i zorientujesz się czego na prawdę potrzebujesz. W wersji N126N kibelek przenośny montują na stałe w pod przednim łóżkiem i nie zmienia to funkcjonalności. Masz na stałe stolik dla 2 osób i łóżko zawsze rozłożone.

W wersji NT jest miejsce na kibelek więc jest jedno łóżko. Aby coś zjeść trzeba złożyć łóżko.

Chyba jednak mimo wszystko będę szukał N126NT. Zależy mi na tej przestrzeni, a łóżko złożyć to nie problem. Jedyne co mi zostaje to polować na aukcjach.

 

Dzięki wielkie za świetne zobrazowanie tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej N126n zrobiłem łazienkę z WC i prysznicem. Tu masz relację z remontu :

http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/remonty/krystian186.html

 

PS. Toaletę wciąż mam do sprzedania jakby co...

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie ale podliczając koszt zakupu cepki do remontu n126n/t tj około 3-4 tyś plus koszt remontu -ze 2 tyś + plus swój czas to nie wiem czy to bedzie opłacalne.Ale jak ktos ma czas i smykałke to czemu nie.....wtedy taka cepka jest jedyną w swoim rodzaju ale przy późniejszej odsprzedaży możesz mieć problem z odzyskaniem włożonych pieniązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne to nigdy nie będzie. Mi udało się nie stracić ale pomijam poświęcony czas i dojazdy do przyczepki. Poza tym szybko się przekonałem że jednak potrzebuję czegoś większego i wygodniejszego.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie ale podliczając koszt zakupu cepki do remontu n126n/t tj około 3-4 tyś plus koszt remontu -ze 2 tyś + plus swój czas to nie wiem czy to bedzie opłacalne.Ale jak ktos ma czas i smykałke to czemu nie.....wtedy taka cepka jest jedyną w swoim rodzaju ale przy późniejszej odsprzedaży możesz mieć problem z odzyskaniem włożonych pieniązków.

Przy budżecie 4tyś to bez względu jaką przyczepę wybierze i tak będzie zawsze coś do zrobienia. Dla dwojga w sam raz i aby zacząć zabawę w karawaning. Dodatkowo odpadają coroczne koszty przeglądów, kosmos to nie jest ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak był za czymś większym. Niewiadówki to jednak są maleństwa. 

 

Sam miałem Avento 350 i ciągałem ją Octavią z takim silnikiem jak Twój. 1000 DMC i pomijając góry - nie było żadnego problemu. W Bieszczadach to już szału nie było ale "dało się". 

Szukałbym właśnie czegoś tej wielkości, niekoniecznie salonki ale jednak czegoś większego niż Niewiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.