Skocz do zawartości

Proszę o ocenę_Burstner


wersowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuję nowszej przyczepki (od naszej starowinki z 1979r, to chyba wszystkie będą nowsze) .

Zależy nam aby był podobny układ do tej z linka (Podkowa+drugie łóżko i kaseotwe wc).

Czy mogłabym Was prosić o Waszą ocenę? Ja po zdjęciach nie mogę za bardzo nic stwierdzić. Wasze wprawne oko na pewno będzie widzieć coś, czego ja nie zauważam.

 

http://allegro.pl/buerstner-lux-super-stan-z-ubikacja-1993-rok-i6657461889.html#thumb/8

 

Z góry dziękuję za ew. porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ładna, ale wymagająca jeszcze dokładniejszego "obmacania". Brakuje mi np zdjęć ścian przedniej i tylnej wokół okien. Trochę mi się nie podoba, że okna boczne nieotwierane. Meble troszkę poobijane i brakuje kilku klameczek. Z tym modelem może być problem, ale nie jest to jakiś znaczący problem. Co najwyżej argument do negocjacji. Brak zdjęć podwozia, trudno ocenić podłogę. Ja miałem Buerstnera, to podłoga trochę mi później zrobiła psikusa. Jaki stan zaczepu? Skoro pisze, że wszystkie okna uchylne, co nie jest prawdą, to tekst, że zaczep w dobrym stanie można też podważać. Jak na tą wielkość przyczepy, to to 1100 DMC wydaje mi się zdecydowanie za mało, ale nie chce mi się teraz szukać przykładów w sieci na podważenie tej tezy. Kolejny sprzedawca, który chce przerzucić zarejestrowanie na klienta, czyli znowu koncepcja z umową "na Niemca" - na dzień dzisiejszy już raczej nie powinno być brane pod uwagę takie rozwiązanie. "Dowozimy pod dom", "Dowóz profesjonalną lawetą", "Dowozimy tylko ubezpieczone przyczepy", "Przyczepa gotowa do rejestracji". Skoro przyczepa taka dobra, to może przywiezie ją do Ciebie na przegląd i jak Ci się spodoba, to weźmiesz ją za cenę uzgodnioną + koszt transportu, a jak nie, to wraca do siebie? O ile sama przyczepa mi się nawet podoba, o tyle czytając ofertę sprzedawcy - zapalają mi się same lampki bezpieczeństwa. Nie znam firmy, ale już opis jest po prostu żywcem kopiowany z zupełnie innej przyczepy. Przykładowo:

 - dwupalnikowa kuchenka, a na zdjęciach jest 3 palnikowa. Jeden zepsuty? To nie w pełni sprawna.

 - Wszystkie okna uchylne, a na zdjęciach uchylne wyłącznie przód, tył i kuchnia. Pozostałe - stałe.

 - Stan bdb, a ja bym go określił na dobry - uszkodzone meble, choć niewiele, ale to już podstawa obniżenia poziomu oceny.

 

No i chyba hit sezonu - z dodatkowego wyposażenia "korba do podnoszenia przyczepy". Dobrze, że nie dopisuje w ofercie "pompowane 2 sprawne koła gumowe, po jednym z każdej ze stron". Co do ceny się nie wypowiadam - jakbym był zainteresowany, podłoga i ściany wokół okien byłyby twarde, to pewnie bym wziął. Ale i tak trzeba ją najpierw dobrze poobmacywać.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą fajnie sprzedający podaje  masę holownika do niektórych  przyczep jakie ma do sprzedania.

DMC przyczepy 1600kg DMC auta 1900 kg :]  

Co do tej przyczepki bardzo fajna, ale jeżeli by można ją zważyć przed zakupem było by fajnie. :hmm:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chłopaki dziękuję za szybką i wnikliwą ocenę.

Szkoda ze to tak daleko, zadzwonię do nich i podpytam. W sumie dobra podpowiedź z tym transportem.

Faktycznie kwestia rejestracji na umowę niemiecka wkurzająca, bo dlaczego to ja mam brać na siebie ta rejestracje wcale nie będąc w Niemczech.

O sprawdzeniu stabilizatora musze poczytać, obecnie go nie mamy i nie wiem z czym to się je.

Nie otwierane okna boczne mi nie przeszkadzają, ale fakt dlaczego w opisie jest o nich mowa a w rzeczywistości ich nie ma.

Zadzwonię do nich i zobaczymy co mi powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze VENTylacja zaciekawiła-bo tylko na łazienkę i małe siedzenie jest doprowadzona, a co z podkową (może znawcy się wypowiedzą) ale mnie jeszcze coś ten dół podkowy nie pasuje, ale ogólnie fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u tego handlarza kilka lat temu. Zajechałem późno i nie zastałem właściciela,dozorca wpuścił mnie na plac i mogłem swobodnie oglądać. Przyczepy, które wówczas sprowadzał po przywiezieniu wyglądały jak ze szrotu - w środku sterty śmieci. Sam je czyścił i naprawiał, a efekt końcowy wyglądał jako tako. Zapach jednak pozostał. Nie kupiłem i nie kupię tam przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam.

Pan jest za granicą. Mam dzwonić rano, zrobi mi i wyśle zdjęcia jakie będę chciała.

Z dowozem faktycznie jest tak, że jak się nie spodoba, to wraca za pokrycie kosztów.

 

Na tą chwilę, oczywiście jak każdy mówi, że wszystko sprawne i wilgoci nigdzie nie ma.

Dla mnie najważniejsze, żeby było sucho i bez zapachów. Wiem, że jest to już nie młody egzemplarz, ale nasza wiekowa już 38letnia przyczepa nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów i wiem, że jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, za 3,5 tys, to Ci zawiozę przyczepę na drugi koniec kraju. A właśnie taką ofertę gościu Ci przedstawił. Przecież 1700, to koszt dowiezienia w dowolne miejsce (wg niego). Więc, jak pojedzie w tę i z powrotem, to skasuje Cię na te 3,5. Zauważ, że to już więcej niż 1/3 wartości samej przyczepy. Radziłbym jednak poszukać na forum kogoś bliżej tego sprzedawcy i niech obejrzy na miejscu. To taka moja sugestia.

 

Oj, sorki, widzę, że Ty z Wrocławia, a na ten odcinek gostek przewiduje 900 w jedną stronę, więc w Twoim przypadku koszt przewiezienia, a więc pokazani Ci budki, to 1800. Zdecydowanie mniej, niż 3,5 tys, co nie zmienia faktu, że słabo opłacalne.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już sprzedający czyta najnowsze newsy ...

 

http://forum.karawaning.pl/user/111-motojac/      

 

 

 http://forum.karawaning.pl/topic/4026-okiem-sprzedawcy/

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, za 3,5 tys, to Ci zawiozę przyczepę na drugi koniec kraju. A właśnie taką ofertę gościu Ci przedstawił. Przecież 1700, to koszt dowiezienia w dowolne miejsce (wg niego). Więc, jak pojedzie w tę i z powrotem, to skasuje Cię na te 3,5. Zauważ, że to już więcej niż 1/3 wartości samej przyczepy. Radziłbym jednak poszukać na forum kogoś bliżej tego sprzedawcy i niech obejrzy na miejscu. To taka moja sugestia.

 

Oj, sorki, widzę, że Ty z Wrocławia, a na ten odcinek gostek przewiduje 900 w jedną stronę, więc w Twoim przypadku koszt przewiezienia, a więc pokazani Ci budki, to 1800. Zdecydowanie mniej, niż 3,5 tys, co nie zmienia faktu, że słabo opłacalne.

Nie no cena jest chyba w dwie strony, 3.5 tyś to nawet tirem byś nie zapłacił :look:   :look:   :look:

Zresztą słaby pomysł na kupno przyczepki bez jej obejrzenia, coś jak z wyjazdami po auta do Niemiec, później trzeba brać byle co jak się już zapłaciła za wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez osobistego powąchania tej przyczepy nie powinno się zaczynać oglądania . Musisz pamiętać, że w zimie ewentualne przykre zapachy są znacznie mniej intensywne. Dopiero wraz ze wzrostem temperatury zaczyna śmierdzieć stęchlizną.

Michał bez złośliwości ocenił tę ofertę pokazując przekłamania w ocenie jej walorów.

Wszystkie cenne uwagi Kolegów mnie osobiście odwiodłyby od zamiaru jej zakupu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.