Skocz do zawartości

przyczepa bez ogrzewania, czy brać pod uwagę?


Tharule

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy, mam na oku jedną przyczepę, mankamentem najwiekszym jest fakt, że nie ma ona ogrzewania. Nie, że jest zepsute, po prostu nie było w ogóle na wyposażeniu. I teraz pytanie do Was: czy jest sens w ogóle brać taką pod uwagę, dodam, że nie jestem w stanie jeździć nią nad Bałtyk w lutym, jak największe morsy tego forum. w planach miałbym użytkowanie od kwietnia/maja do września mniej wiecej. Czy możecie mi opisać z własnego doświadczenia, czy np w maju wieczorem trzeba odpalać ogrzewanie, żeby dało się wytrzymać w środku? mam dwoje dzieci 3 i 6 i bardziej pod ich kątem pytam, chociaż żona też zmarźluch :-)

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jezeli zamierzasz jezdzic na pola namiotowe to dasz rade, wezmiesz poprostu farelke.

 

 

też i o tym pomyślałem. jednak doczytałem gdzieś na forum, że nie wolno obciążać instalacji na campingach. 

podobno czajniki trzeba kupować takie 600W bo inaczej wyskakują korki. wiąże się to z amperami, ale ja z elektryki to tylko dobrze żarówki wkręcam, ale i przy tym się trzęsę, więc nie wiem dokładnie jak to się przelicza. ja mam farelek i on czerpie 2000W, ma wprawdzie termoregulator, ale polega to na tym, że załącza się na 2000W, po nagrzaniu się rozłącza i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w maju, a czasem i w lipcu trzeba podgrzać wnętrze, tak jak Lucas napisał, na polu możesz sobie jakąś farelką albo olejakiem, jednak gazówka skuteczniejsza i nie zawadza w przejściu. Osobiście przy dzieciach szukałbym z ogrzewaniem gazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele przyczep bez ogrzewania.

Zawsze jest alternatywa:

- gorzelniczek,

- farelka,

- montaż jakiegoś grzejniczka na stałe w przyczepie.

Nawet latem na kempingach w porze wieczornej lub nocnej trzeba się dogrzać.

 

Poniżej zdj. grzejnika elektrycznego który ja w swojej przyczepie zamontowałem (pomimo gazowego)

 

post-15991-0-14291800-1483087007.jpg

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy jest sens w ogóle brać taką pod uwagę,

 

jak dla mnie absolutnie nie , nie wszędzie farelka pociągnie ze względu na zabezpieczenia, poza tym niewygodnie jeszcze jakieś walające się gorące urządzenia mieć przy dzieciach 

 

piecyk na gaz to podstawa wygodnego życia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koleżanki i Koledzy, mam na oku jedną przyczepę, mankamentem najwiekszym jest fakt, że nie ma ona ogrzewania. Nie, że jest zepsute, po prostu nie było w ogóle na wyposażeniu. I teraz pytanie do Was: czy jest sens w ogóle brać taką pod uwagę, dodam, że nie jestem w stanie jeździć nią nad Bałtyk w lutym, jak największe morsy tego forum. w planach miałbym użytkowanie od kwietnia/maja do września mniej wiecej. Czy możecie mi opisać z własnego doświadczenia, czy np w maju wieczorem trzeba odpalać ogrzewanie, żeby dało się wytrzymać w środku? mam dwoje dzieci 3 i 6 i bardziej pod ich kątem pytam, chociaż żona też zmarźluch :-)

Pomożecie?

Wg mnie nie ma sensu, a każde rozwiązanie dodatkowe typu grzejnik itp będzie niewygodne.

 

A co do grzania, to u nas jest akurat taki klimat, że o każdej porze roku może być konieczność grzania. Kwiecień, maj czy wrzesień to niemal pewność grzania w nocy gdzie temperatura potrafi być nawet w okolicach 5 stopni.

 

Z ciekawości to co to za przyczepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie nie ma sensu, a każde rozwiązanie dodatkowe typu grzejnik itp będzie niewygodne.

 

A co do grzania, to u nas jest akurat taki klimat, że o każdej porze roku może być konieczność grzania. Kwiecień, maj czy wrzesień to niemal pewność grzania w nocy gdzie temperatura potrafi być nawet w okolicach 5 stopni.

 

Z ciekawości to co to za przyczepa?

deathleffs flipper z 2007r za 28800. stoi na allergo i olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kase bez ogrzewania! pewnie nawet miejsca nie będzie żeby założyć,lub szkoda ciąć .Lepiej w zimnym posiedzieć,haha.Daj link jak masz.

Bardzo proszę 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6660780113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej?

 

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-burstner-560-i6660780113.html#thumb/8

 

Ona już się pół roku nie może sprzedać. Pierwotnie była do kupna od osoby prywatnej za chyba 24k zł. Kupił ją handlarz, odpicował, umył i wystawił właśnie za 28k.

 

Z tego co pamiętam to ona chyba ma ogrzewanie podłogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł w ciepłe kraje, klimę widać, to po co mu ogrzewanie ;).


Dziwne, że wszyscy wolą od handlarza lub sprowadzacza, a nie od właściciela.
Niby handlarzyna daje jakąś gwarancję, jako profesjonalny pośrednik, ale wiadomo jak to u nas jest z tą "gwarancją" ;) 

Edytowane przez benek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.