Skocz do zawartości
Krzysiek5

Hobby - wkładki w zamkach

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek5

Rocznik 2008, to się nazywa wkładka HSC - jak rozebrać taką wkładkę i wyjąć z korka wody a potem zainstalować w drzwiczkach od bakisty, bo mi tu wkładka w bakiście zaczęła wypadać, więc pewnie jakaś spręzynka gdzieś wypadła i teraz całość się nie trzyma, a z drugiej strony korka i tak na zamek nie zamykam (po zamknięciu korek da sie otworzyć więc nie ma to sensu) więc bym to chętnie przełożył, ale no właśnie, youtube milczy w tej sprawie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Witam!

Różna jest budowa tych "korków" wlewu, ale kiedyś próbowałem zrobić identycznie, jak piszesz.

Niestety, wszelkie próby wyjęcia fabrycznie zamontowanej wkładki w "korku" kończyły się niepowodzeniem.

Metody siłowe byłyby bez sensu, więc doszedłem do wniosku, że w "korku" zrobić się tego nie da.

Zaznaczę, że "korek" był fabrycznie nowy, a więc nie obarczony jakimiś przypadłościami wieku starczego :]

Nie twierdzę, że tak jest we wszystkich "korkach", ale prawdopodobieństwo jest duże :hmm:

PS

Wszystkie pozostałe wkładki (bakista, luk boczny, drzwi, WC itp.) - dawały się wymienić bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krzysiek5

Byc moze tak jest - ze w korku jednorazowa instalacja. Odpuszczam.

Jak w bakistach te zamki powinny być wyjmowane ? Przekręcić i wyciągać kluczykiem czy jakaś blokadka od wewnątrz drzwiczek osiągalna ?

Wypada mi jeden z bębenków i nie do końca wiem dlaczego, wygląda na kompletny, ale rozebrać drugi żeby się dowiedzieć że sprężynka która z drugiego podczas próbnego demontazu własnie wystrzeliła w kosmos i już jej też nie ma to troche niebezpieczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi