Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Hobby - wkładki w zamkach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 195 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 540 UK

Napisano 29 grudzień 2016 - 16:10

Rocznik 2008, to się nazywa wkładka HSC - jak rozebrać taką wkładkę i wyjąć z korka wody a potem zainstalować w drzwiczkach od bakisty, bo mi tu wkładka w bakiście zaczęła wypadać, więc pewnie jakaś spręzynka gdzieś wypadła i teraz całość się nie trzyma, a z drugiej strony korka i tak na zamek nie zamykam (po zamknięciu korek da sie otworzyć więc nie ma to sensu) więc bym to chętnie przełożył, ale no właśnie, youtube milczy w tej sprawie :(

Krzysiek

#2 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8740 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 29 grudzień 2016 - 21:54

Witam!

Różna jest budowa tych "korków" wlewu, ale kiedyś próbowałem zrobić identycznie, jak piszesz.

Niestety, wszelkie próby wyjęcia fabrycznie zamontowanej wkładki w "korku" kończyły się niepowodzeniem.

Metody siłowe byłyby bez sensu, więc doszedłem do wniosku, że w "korku" zrobić się tego nie da.

Zaznaczę, że "korek" był fabrycznie nowy, a więc nie obarczony jakimiś przypadłościami wieku starczego :]

Nie twierdzę, że tak jest we wszystkich "korkach", ale prawdopodobieństwo jest duże :hmm:

PS

Wszystkie pozostałe wkładki (bakista, luk boczny, drzwi, WC itp.) - dawały się wymienić bezproblemowo.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#3 Krzysiek5

Krzysiek5

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 195 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Hobby 540 UK

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:31

Byc moze tak jest - ze w korku jednorazowa instalacja. Odpuszczam.

Jak w bakistach te zamki powinny być wyjmowane ? Przekręcić i wyciągać kluczykiem czy jakaś blokadka od wewnątrz drzwiczek osiągalna ?

Wypada mi jeden z bębenków i nie do końca wiem dlaczego, wygląda na kompletny, ale rozebrać drugi żeby się dowiedzieć że sprężynka która z drugiego podczas próbnego demontazu własnie wystrzeliła w kosmos i już jej też nie ma to troche niebezpieczne ;)

Krzysiek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych