Skocz do zawartości

Lista kodów błędów Truma Combi


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może dostęp do listy błędów Trumy? W necie coś nie udaje mi się nic znaleźć, poza miganiem diody, a mi wyświetla się czasami w17h. Zresetowanie pieca przez odcięcie napięcia pomaga, ale interesuje mnie co go może pobolewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli brakło wody w bojlerze ? zadziałał bezpiecznik na temperaturę czy się zapowietrzył czy jeszcze coś innego?

Nie mam pojęcia. Możliwe że się zapowietrzyl. Bo było mało wody w zbiorniku. I dodatkowo się ozonowalo wtedy, więc jakiś bąbel mógł gdzieś tam podejść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć wszystkim! Ja z błędami truma combi miałem problem co drugi wyjazd. Na początku wydrukowałem sobie pdf z opisem i woziłem w schowku. Niestety przy deszczu papier szybko ulega zniszczeniu a później klienci zrobili z tym wydrukiem miazgę. 

Spisałem to sobie w przydatną tabelę do której mogę zerknąć. Ja i moi klienci. Dzięki temu mniej stresu i mniej telefonów. 

Pozwalam sobie zamieścić merytoryczny wpis, który zawiera spis wszystkich błędów na truma combi diesel i gaz oraz instrukcje jak zresetować błąd, plus instrukcja video. 

Kody błędów Truma Combi. Co oznaczają i jak je usunąć?

Wiele błędów wynika z nieumiejętnego przełączania źródeł zasilania Trumy. Sam robiłem nie raz błąd przy zmianie źródła z GAZ na Prąd. 

Mam nadzieje, że przyda się to innym i będzie mniej stresu w podróży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Ja z błędami truma combi miałem problem co drugi wyjazd. Na początku wydrukowałem sobie pdf z opisem i woziłem w schowku. Niestety przy deszczu papier szybko ulega zniszczeniu a później klienci zrobili z tym wydrukiem miazgę. 

Spisałem to sobie w przydatną tabelę do której mogę zerknąć. Ja i moi klienci. Dzięki temu mniej stresu i mniej telefonów. 

Pozwalam sobie zamieścić merytoryczny wpis, który zawiera spis wszystkich błędów na truma combi diesel i gaz oraz instrukcje jak zresetować błąd, plus instrukcja video. 

Kody błędów Truma Combi. Co oznaczają i jak je usunąć?

Wiele błędów wynika z nieumiejętnego przełączania źródeł zasilania Trumy. Sam robiłem nie raz błąd przy zmianie źródła z GAZ na Prąd. 

Mam nadzieje, że przyda się to innym i będzie mniej stresu w podróży.

 

Super opracowanie , na pewno wielu skorzysta

 

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Napisał do mnie kolega, który ma błąd Truma E 20 H i nie wiem jak mu pomóc bo ja nie mogę nigdzie znaleźć informacji, w żadnej instrukcji Truma też nie znalazłem. Ma ktoś ten kod za sobą?

P.S Błąd robi się po 8 minutach od odpalenia Trumy i wyłącza mu ogrzewanie.

Załączam foto. Interesante co to jest.

 

 

IMG-20240113-WA0007.jpg

Edytowane przez maciejstraus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetów:

Błąd E 20 H w ogrzewaniu Truma Combi oznacza zbyt wysoką temperaturę w zbiorniku wody. Ogrzewanie zostanie wyłączone w celu ochrony urządzenia i zbiornika przed uszkodzeniem.

Przyczyny błędu E 20 H:

  • Zbyt wysoka temperatura wody w zbiorniku. Może to być spowodowane:
    • zablokowanymi wylotami ciepłego powietrza
    • zablokowanym wlotem powietrza obiegowego
    • niewystarczającą ilością wody w zbiorniku
    • usterką czujnika temperatury wody

Sposoby usunięcia błędu E 20 H:

  1. Sprawdź, czy wyloty ciepłego powietrza nie są zablokowane.

  2. Sprawdź, czy wlot powietrza obiegowego nie jest zablokowany.

     

     

  3. Sprawdź, czy w zbiorniku jest wystarczająca ilość wody.

  4. Sprawdź, czy czujnik temperatury wody nie jest uszkodzony.

Jeśli po sprawdzeniu tych elementów błąd E 20 H nadal występuje, należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem Truma.

Pomocne wskazówki:

  • Aby zapobiec wystąpieniu błędu E 20 H, należy regularnie czyścić wyloty ciepłego powietrza i wlot powietrza obiegowego.
  • Należy również dbać o to, aby w zbiorniku zawsze była wystarczająca ilość wody.
  • Zaleca się również regularnie sprawdzać czujnik temperatury wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.