Skocz do zawartości

Katalog Kamperów


Drizzt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy ktoś posiada może link do stron, albo jakieś pdf, książki, cokolwiek zawierające przegląd wyprodukowanych modeli camperów dostępnych w Europie?

 

Jako osoba przymierzająca się do pierwszego zakupu, uznałem, że jest to coś absolutnie niezbędnego, aby wybrać odpowiednio i potem już szukać konkretnego modelu.

 

Zależy mi generalnie na jak największych camperach do 2.5 tony z lat 1990-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie ma czegoś takiego, jak przegląd wszystkich modeli kamperów wyprodukowanych w Europie w latach 1990 - 2000.

Była by to pozycja o ogromnej objętości, jeśli miałaby zawierać konkretne opisy, dane, zdjęcia, rysunki, wersje itd.

Najłatwiej szperać w Necie, wpisując różne marki i interesujące Ciebie roczniki. Na tej podstawie, po pewnym czasie wyrobisz sobie własne zdanie i z pewnością zawęzisz poszukiwania do określonych 2-3 marek i roczników.

To chyba najlepsza metoda i dająca najwięcej możliwości, a przy okazji przegląd stanu i cen w poszczególnych rocznikach (różne oferty i ogłoszenia).

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To literówka, chodziło oczywiście 3.5 tony, czyli na prawko kategorii B. A jak byście podeszli do sprawdzenia, który kamper do 3.5 tony z tamtego okresu ma największą powierzchnię, lub kubaturę w zabudowie? Bo to głównie próbuję ugryźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest duży to jedno, pozostaje kwestia masy własnej (tej realnej) bo teraz na bramownicach często wagi są i moze się okazać że duży ale ciuchy wysyłasz kurierem i jeździsz bez jedzenia.

Tak tylko podpowiadam bo wiem że wielkość ważna ale zabudowa waży.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A jak byście podeszli do sprawdzenia, który kamper do 3.5 tony z tamtego okresu ma największą powierzchnię, lub kubaturę w zabudowie? Bo to głównie próbuję ugryźć :D

 

ja bym szukał konkretnych modeli i sprawdzał wagę , biorąc pod uwagę, że ta waga podawana w katalogach czy dowodach rejestracyjnych nijak się nie ma do realnej wagi kilkuletniej budy, 

 

jedyne co ci zostaje to ważenie konkretnych egzemplarzy na realnej wadze i kalkulowanie ile ci zostanie na pasażerów i bagaż 

 

często te większe budy praktycznie nie mają zapasu - dwie osoby, para gaci na zmianę, pętko kiełbasy i napełnienie płynów w kamperze kończy jego DMC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał konkretnych modeli i sprawdzał wagę , biorąc pod uwagę, że ta waga podawana w katalogach czy dowodach rejestracyjnych nijak się nie ma do realnej wagi kilkuletniej budy, 

 

jedyne co ci zostaje to ważenie konkretnych egzemplarzy na realnej wadze i kalkulowanie ile ci zostanie na pasażerów i bagaż 

 

często te większe budy praktycznie nie mają zapasu - dwie osoby, para gaci na zmianę, pętko kiełbasy i napełnienie płynów w kamperze kończy jego DMC 

 

To jest bardzo istotna uwaga (pozostałe również).  :ok:  Czasami aż dziw bierze, ile zmian wprowadzili poszczególni właściciele kampera w ciągu np. 25 lat jego eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jako osoba przymierzająca się do pierwszego zakupu, uznałem, że jest to coś absolutnie niezbędnego, aby wybrać odpowiednio i potem już szukać konkretnego modelu.

 

...

Nawet gdyby istniał taki katalog i udałoby Ci się wybrać jakiś model, to nie ma szans na jego zakup w oczekiwanym stanie/cenie/wyposażeniu.

Bez katalogu szukałem 2-3 modeli z alkową, koniecznie z oferty Autostar'a i nie znalazłem ani jednego. Międzyczasie przewinęły się jeszcze 2 kampery nadal szukając i ostatecznie całkiem z przypadku kupiłem zupełnie inną motochatę z oferty Dethleffs'a.

Taki los, dojrzałem do tego zakupu, zatem jako doświadczony posiadacz kamperów sugeruję zmianę sposobu wyszukiwania.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.