Skocz do zawartości

DMC przyczepy, pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam holownik 4x4 MW 1750 kg , silnik 140/170 kM (2 litry diesel) i przyczepę DMC 1700 kg.(w dowodzie mogę 2 tony)

No i strasznie mnie wq-a jak przyczepa potrafi "rządzić" holownikiem :-(

A tu kolega za wszelką cenę chce postawić na swoim.

Moja propozycja jest następująca - kup tanią lawetę ,załaduj kamolami żeby było 1300 kg jedź sam na ustronną drogę.

Tam trochę "poszalej" i jak uda ci się wrócić ...napisz jak było.

No i czy coś dotarło w "praktyce" ?

 

Może i dosadnie ale prawdziwie.

Może powodem jest nie przestrzeganie przepisów odnośnie mas auta i przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może powodem jest nie przestrzeganie przepisów odnośnie mas auta i przyczepy.

Domyślam się ,że kolega kieruje te sugestie do mnie.

Nic z tego. :-)

Ważone przed jazdą (wielokrotnie auto solo , ppa solo i cały zestaw). Dyszel na wadze i książkowa rozkładówka.

Stodoła 1700 kg (może chwilami +50) swoje robi.

Uważam ,że fajnie jest gdy DMC przyczepy to max 3/4 możliwości holownika. Wtedy jazda jest kompletnie bezstresowa.

Gdyby ktoś jeszcze szukał przyczyn mojego "niezadowolenia" ...nie da rady.

Miałem już 4-ry ppy , 3 kampery i sporo kilometrów i sezonów za sobą więc trochę (nieskromnie) tego chleba już zjadłem.

"Dużymi" też już prawie 20 lat więc masy i gabaryty to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam z ciekawości bo ja już przyczepy nie mam a w nowej chcę  zejść do max 1000 kg DMC,  :]   chyba się starzeję  :hmm:

możliwe :), ja jeszcze się rozwijam.... niedługo jak przyjdzie rozpakować przyczepę na serwis to będzie potrzeba zamówić jakiś kontener :)

 

a tak na poważnie to staram się ładować mało do przyczepy zbędnych rzeczy, tylko zapakowałem dużo wyposażenia na stałe mover, aku, markiza, klima, aku, koło zapasowe, rowery... tego co jest na stałe będzie z 250kg. Przy wersji zwykłej dmc 1500kg brakło by już  wagi na ubrania i lodówkę. A tak spokojnie jadę nie przekraczając pewnie 1600kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe :), ja jeszcze się rozwijam.... niedługo jak przyjdzie rozpakować przyczepę na serwis to będzie potrzeba zamówić jakiś kontener :)

 

a tak na poważnie to staram się ładować mało do przyczepy zbędnych rzeczy, tylko zapakowałem dużo wyposażenia na stałe mover, aku, markiza, klima, aku, koło zapasowe, rowery... tego co jest na stałe będzie z 250kg. Przy wersji zwykłej dmc 1500kg brakło by już  wagi na ubrania i lodówkę. A tak spokojnie jadę nie przekraczając pewnie 1600kg :)

Ja to już zrezygnowałem z  dużych przyczep, na dwie osoby wystarczy coś małego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu to kawał przyczepy  :ok:

 

myślę, że znajdzie się przyczepę z wagą dochodzącą do 2t na 1 osi. Tylko nie oszczędzałbym w niej na oponach...

 

To masz 570kg ładowności? Ja pierdziu. Sam kupowałeś nową i zawyżałeś dmc czy taką kupiłeś używke?

 

tak, totalnie na pusto mam tyle ładowności, ale to bez kropli wody, bez butli z gazem i koła zapasowego. Typowy golas z fabryki, jedynie stolik i materace na miejscu + oczywiście cała zabudowa. Masa gotowa do jazdy to jakies 150kg w papierach więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.