Skocz do zawartości

Obowiązkowe lusterka we Francji?


Maciek 1970

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w szoku...

Jak można przejachać tyle kilometrów i nic nie widzieć do tyłu?

Rozumiem że widzisz "coś" jak jest w połowie przyczepy... Nie do wiary...

Nie wiem którędy jechałeś do tych Włoch, ale w Austrii jest przepis że lusterko ma wystawać 5 cm poza obrys przyczepy,  tam kozactwo sporo kosztuje.

Drugi miszcz w innym wątku chce podpiąć przyczepę wiekszą niż parametry auta i twierdzi że 100 w tą czy w tamtą to żadna róznica...

 

Na marginesie... w dobrych lusterkach widać nawet koła przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdzieś mam przepisy dotyczące takich spraw. Mam dodatkowe po to, żeby lepiej widzieć cepkę oraz to co z tyłu  i je zakładam. Tak samo ze światłami mijania w czasie dnia- wiem, temat może kontrowersyjny, ale jeżdżę na włączonych od bardzo dawna, wcześniej niż przepis wszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku...

Jak można przejachać tyle kilometrów i nic nie widzieć do tyłu?

Rozumiem że widzisz "coś" jak jest w połowie przyczepy... Nie do wiary...

Nie wiem którędy jechałeś do tych Włoch, ale w Austrii jest przepis że lusterko ma wystawać 5 cm poza obrys przyczepy,  tam kozactwo sporo kosztuje.

Drugi miszcz w innym wątku chce podpiąć przyczepę wiekszą niż parametry auta i twierdzi że 100 w tą czy w tamtą to żadna róznica...

 

Na marginesie... w dobrych lusterkach widać nawet koła przyczepy...

Nigdzie nie napisałem , że nic nie widziałem do tyłu. Typowe zachowanie jak u naszych,, miszczów,, polityków, wkładanie innym w usta czego nie powiedzieli. Super ,, expert,, gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z lusterkami ma  212 , a więc różnica nie do zauważenia.

 

Jak to - "nie do zauważenia"???

Załóż lusterka o prawidłowym rozstawie, to zauważysz ;)

Szerokości samochodu dla w/w celu nie mierzysz z lusterkami, bo jaki byłby tego sens?

Odległość wewnętrznych, pionowych krawędzi lusterek (tych najbliżej powierzchni szyb), przy prawidłowym rozstawie, nie może być mniejsza, niż szerokość przyczepy, która w Twoim przypadku jest z pewnością większa, niż 220 cm. Gdyby przyjąć tą szerokość przyczepy i długość dolnej krawędzi lustra na min. 10 cm, to odległość między zewnętrznymi krawędziami Twoich luster powinna wynosić min. 240 cm, a nie 212 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale źle kiedyś skręciłem i musiałem wycofać na prawe lustro na wjazd na posesję, bez dodatkowych lusterek było by ciężko

nie mówię że nie możliwe ale właśnie bez nich mógłbym wtedy wyrżnąć :]  Zresztą ciężarówką też tak miałem nie jeden raz

no ale to co innego. Tak czy siak dobra widoczność to podstawa bezpiecznej jazdy. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z lusterkami ma 212 , a więc różnica nie do zauważenia. W lusterko z lewej wijdzę tak samo jak bez nakładki , a z prawej trochę lepiej ale bez szału, więc woziłbym je tylko ze względu na policje , a nie bezpieczeństwo.

To kup porządne lusterka a nie protezy za 20 zł.

 

Też miałem takie na początku bo myślałem, że lusterka to lusterka. Po jednym razie wywaliłem bo nic w nich nie było widać tak się trzęsły. Teraz mam lepsze lusterka w których widzę dobrze tył przyczepy a nawet jej bok.

 

Komfort podróży nieporównywalnie większy.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup porządne lusterka a nie protezy za 20 zł.

 

Też miałem takie na początku bo myślałem, że lusterka to lusterka. Po jednym razie wywaliłem bo nic w nich nie było widać tak się trzęsły. Teraz mam lepsze lusterka w których widzę dobrze tył przyczepy

A podpowiedz jakie masz lusterka :) bo moje też się mega trzęsą, ale myślałem że ..ten typ tak ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedz jakie masz lusterka :) bo moje też się mega trzęsą, ale myślałem że ..ten typ tak ma...

 

MIałem najtańsze plastikowe za 30 zł. Widoczność w nich była tragiczna nawet jak się nie trzęsły. A jak się trzęsły, a trzęsły się non stop to nie dało się ich w ogóle używać. Mózg po prostu wykręcało. A dodać musze, że jestem bardzo uczulony na takie drgania. Drażni mnie to niesamowicie, nie umiem tak jechać. Do tego denerwuję się, że nic tak naprawdę nie widzę.

 

Potem kupiłem takie: http://goliat.com.pl/lusterko-do-holowania-przyczepy-excellent-plaskie,3,5210,1978- to są mistrzowskie lusterka. Przejechałem z nimi już tysiące kilometrów. Drgają delikatnie, ale generalnie szkło lusterka jest idealnie stabilne, duże i naprawdę bardzo ładnie powiększają i pokazują co się dzieje za autem. Minusem są te paski plastikowe, które odpadają i łatwo je zgubić.

 

Ja niestety w Ciechocinku zgubiłem jedno lusterko gdzieś, albo ktoś mi ukradł. Więc z racji, że w sklepie nie mieli tych powyżej to kupiłem inne:

http://goliat.com.pl/lusterka-do-holowania-przyczepy-argus-2-szt,3,5210,6438

 

Te niestety słabo pasowały do moich lusterek, ciężko było mi je zamontować i też drgały chociaż nie tak bardzo jak te badziewne najtańsze. Więc po jednym razie kupiłem ponownie lusterka Excellent a te Argusy sprzedałem.

 

No i tym sposobem mam łącznie obecnie 3 lusterka Excellent - jakbym zgubił jakieś to wożę jedno w zapasie :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również poproszę o info bo jedno mam takie stare razem z Niewiadówką dostałem i ono jest super. Kupiłem też nówki ale tak jak piszesz się trzęsły i jedno zgubiłem (na szczęście) jak gdzieś przez las jechałem.

 

ups ... pisaliśmy razem

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.