Skocz do zawartości

Winiety 2017


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Maarec w takim razie mam pytanie jak już wracamy z Chorwacji do domu i pod Zagrzebiem jadę na bramki automatyczne to kto decyduje ile jest do zapłaty ?

 

na bramkach automatycznych, które bardzo polecam o wysokości opłaty decyduje system kamer. Jak zmierzą przy okazji samochodu tez kawałek przyczepy i wyjdzie wysokość pow.  2m to robi się kategoria wyżej a akurat na tej bramce to może być bardzo duża kwota :). Właśnie tam stałem i czekałem z 5-7 minut na obsługę aż przestaną gadać i zmienią mi kategorię. Pan podszedł, nic nie pytał, przyłożył kartę, zmieniło kategorię i poszedł a ja zapłaciłem. Za mną kolejka powoli rozjechała się na inne bramki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przekazuje dane znalezione na FB. W roku 2017 drożeją autostrady w Chorwacji. Co ciekawe cwaniaki postanowili jeszcze bardziej doić turystów i podzielili opłatę na sezon zimowy i letni. Tym sposobem

 

SPLIT - ZAGREB - zima 183 kune, ljeti 201 kuna - było 174 kuna
ZAGREB - ZADAR - zima 123 kuna, ljeti 135 kuna - było 117

 

a resztę doczytacie tutaj - http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/470575/losa-vijest-iz-hac-a-zbog-omce-dugova-poskupljuje-dalmatina-pogledajte-nove-cijene

 

Źródło - grupa Chorwacja na FB

 

Edit - po doczytaniu widzę, że teoretycznie ceny narzuca bank światowy ze względu na zadłużenie autostrad chorwackich. Są to ceny orientacyjne, negocjacje z rządem trwają, ale obowiązywać mają już w tym sezonie.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie drożeją,  jest projekt.  Związane zmianą są spowodowane   restrukturyzacją /  prywatyzacją  właścicieli zarządzających autostradami.  Rząd pobrał pożyczkę 1,9mld Euro i ............kierowcy ją spłacą. Przewidywana podwyżka o 5%,  a latem o 10% .  Dotyczy wszystkich użytkowników chorwackich dróg,  wiec najbardziej niezadowoleni są sami Chorwaci. Być może uporają się z propozycjami i .........oby nie od sezonu 2017 będą  podwyżki. Planowane były od stycznia '2017

Aktualne ceny http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist/zagreb-split-dubrovnik-337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak. Tylko w Chorwacji będziesz płacił ciut więcej bo za zestaw. Oczywiście mowa - Czechy- Austria- Słowenia

 

 

Rafał Wosik

Edytowane przez RM77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko w Chorwacji będziesz płacił ciut więcej bo za zestaw. Oczywiście mowa - Czechy- Austria- Słowenia Rafał Wosik

dziękuje - w Chorwacji ominę autostrade bo jade na Istrie - wybór padł na Aminess Park Mareda Campsite. To moje raczkowanie. Zakładam wieć że za przejazd normalnymi drogami nie płacę

Edytowane przez szkl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Istrie to mimo wszystko polecam kawałek po A8

 

 

Rafał Wosik

jeździłem 4x do Park Umag (domki - ale dojrzałem do przyczepy) zwykłą drogą - powyższy kemping niewiele dalej. Założyłem więc (może błędnie) że przebujam się parę minut dłużej zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki troche za ot, czy ten cemping obejmuje karta asci? Czy na początku września jest tam takie obłożenie że trzeba rezerwować? Zwłaszcza parcele przy samej plaży? Są drzewa czy sam plac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.