Skocz do zawartości

Winiety 2017


Miodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Można wcześniej jeżeli wyjazd jest zaplanowany.

 

https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe-winiety,23.html

PZM ... zupełnie nieopłacalne rozwiązanie, nieco taniej niż na MOP ale wciąż niekorzystnie.

 

Za przykładowy komplet Czechy, Austria, Słowenia przy opcji powyżej 10 dni w PZM zapłaci się 356 zł - kupując w krajach obowiązywania lub na tollticets ponad 80 zł mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I te 80 zł jest takie ważne przy wyjeździe na wczasy za kilka tysięcy złotych :hmm:   nie zrozum mnie źle

ja nie lubię marnować pieniędzy, ale jeszcze bardziej nie lubię marnować czasu.

Ale decyzja jak zawsze należy do każdego z nas, ja w tym roku jeżeli pojadę na Rumunię kupię winiety

już wcześniej, tak jak podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z winietami był. jest i będzie problem, dopóki będą naklejkowe zamiast elektroniczne. Trzeba przyznać Słowacji, że ich system zakupu winiety przez internet jest bardzo wygodny i o dziwo, na przekór wszystkiemu w tym dziadowskim kraju - działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te 80 zł jest takie ważne przy wyjeździe na wczasy za kilka tysięcy złotych :hmm:   nie zrozum mnie źle

ja nie lubię marnować pieniędzy, ale jeszcze bardziej nie lubię marnować czasu.

Ale decyzja jak zawsze należy do każdego z nas, ja w tym roku jeżeli pojadę na Rumunię kupię winiety

już wcześniej, tak jak podałem wyżej.

 

Wiesz, tak samo można powiedzieć o czasie - czy te łącznie może 20 min więcej w podróży to aż taka różnica?

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka ;) Za te 80 zł mogę zatankować zamiast ot tak komuś je darować.

Nie lubię przepłacać jeśli nie ma takiej konieczności i już. Dlatego jeśli nie w trasie to wolę kupić na tollticets niż w PZM tak dla zasady, czasu zajmie tyle samo a będzie wraz taniej. Dlaczego w innych krajach można kupić w normalnych cenach tylko w PL nie mogą się nachapać nigdy? To mnie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z winietami był. jest i będzie problem, dopóki będą naklejkowe zamiast elektroniczne. Trzeba przyznać Słowacji, że ich system zakupu winiety przez internet jest bardzo wygodny i o dziwo, na przekór wszystkiemu w tym dziadowskim kraju - działa. 

Masz rację, działa na Słowacji, działa na Węgrzech, mimo ze zdanie o obu krajach mam podobne. System elektroniczny jest najlepszym rozwiązaniem i też osobiście wolę wydać te ok 80zł różnicy na obiad w trasie lub paliwo.

 

U mnie każda minuta w samochodzie liczy się podwójnie, więc jak mam Winietę kupioną online i nie muszę szukać, zatrzymywać się i myśleć czy będzie na stacji odpowiednia czy nie (na Słowacji raz dojechałem do 5 stacji - ostatniej przed autostradą) to jestem szczęśliwy i jadę dalej. Ale jak mam płacić pośrednikowi lub w budce cenę czasami x2 to wyboru nie ma - jadę i szukam po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dodatkowe opłaty za kupno winiet poprzez portal tollticets ? Opłata z karty w Eoro czy w złotówkach ? Nie umiem się doszukać na ich stronie https://www.tolltickets.com/country/products.aspx?lang=pl-PL&mnu=c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak samo można powiedzieć o czasie - czy te łącznie może 20 min więcej w podróży to aż taka różnica?

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka ;) Za te 80 zł mogę zatankować zamiast ot tak komuś je darować.

Nie lubię przepłacać jeśli nie ma takiej konieczności i już. Dlatego jeśli nie w trasie to wolę kupić na tollticets niż w PZM tak dla zasady, czasu zajmie tyle samo a będzie wraz taniej. Dlaczego w innych krajach można kupić w normalnych cenach tylko w PL nie mogą się nachapać nigdy? To mnie drażni.

Dlatego mamy właśnie prawo wyboru, a że Polsce nas kroją to już inna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dodatkowe opłaty za kupno winiet poprzez portal tollticets ? Opłata z karty w Eoro czy w złotówkach ? Nie umiem się doszukać na ich stronie https://www.tolltickets.com/country/products.aspx?lang=pl-PL&mnu=c

 

Dodatkowa opłata za winiety naklejkowe 2,40 eu, za e-winiety nic.

Płatność normalnie z konta złotówkowego ale w walucie euro. Koszty przewalutowania itp. to już raczej zależy od banku i konta jakie się posiada - są lub ich nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie, działa zawsze, bo tollticekts ostatnio miało przerwę na HU ok 12 godzin akurat jak potrzebowałem zakupu.

 

Zero opłat dodatkowych, wystarczy karta płatnicza i teoretycznie drukarka. Tyle, że obstawiam, że okazanie winiety w urządzeniu mobilnym zaspokoi ciekawość kontrolującego, którego i tak wyręcza system kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odnalazłem koszty. Wiec jest Koszt winiety (Euro) + koszt zamówienia (2,40Euro) + koszt przesyłki (2,95Euro) + koszty przewalutowania (zawsze wyższy kurs Euro) - wiec dodatkowy koszt to minimum 5,35 Euroxok 4,3 (dzisiaj) = 23 zł. Nie są wliczane koszty przewalutowania, zależne od banku. A wiec nie jest to taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odnalazłem koszty. Wiec jest Koszt winiety (Euro) + koszt zamówienia (2,40Euro) + koszt przesyłki (2,95Euro) + koszty przewalutowania (zawsze wyższy kurs Euro) - wiec dodatkowy koszt to minimum 5,35 Euroxok 4,3 (dzisiaj) = 23 zł. Nie są wliczane koszty przewalutowania, zależne od banku. A wiec nie jest to taniej.

 

Koszt przesyłki 2,95 euro to jest dla zamówień powyżej 80 euro, w innym przypadku płacisz tylko te 2,40 eu + przewalutowanie ok 5 zł. czyli łącznie ok. 15-16 zł. jest dodatkowych opłat.

 

Najtaniej w krajach obowiązywania, potem tollticets, potem PZM, na końcu budki w PL.

Jest tyle mozliwości do wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mamy kartę walutową to za przewalutowanie nie płąci się nic. Polecam takie rozwiązanie bo pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.