Skocz do zawartości
Miodzio

Winiety 2017

Rekomendowane odpowiedzi

RM77

jeździłem 4x do Park Umag (domki - ale dojrzałem do przyczepy) zwykłą drogą - powyższy kemping niewiele dalej. Założyłem więc (może błędnie) że przebujam się parę minut dłużej zestawem.

Jak uważasz ale tu tez się liczy długość zestawu i przejezdność drogi w środku sezonu

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szkl

Jak uważasz ale tu tez się liczy długość zestawu i przejezdność drogi w środku sezonu

Rafał Wosik

masz racje - namówiłeś mnie na A8 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

Sam jeżdżę do Rovinij wiec wiem co się dzieje w sezonie

Rafał Wosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

hej, mam pytanie dot winiety dziesięciodniowej w Austrii, bo jakoś nie mogę się doliczyć. jak kupie winietę 29 kwietnia  to mogę nią jechać do 8 czy do 9 maja włącznie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RM77

8.05

Rafał Wosik

Edytowane przez RM77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dziękować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel DJR

Wracając do winiet na Słowacji, jak to jest? jeśli auto + przyczepa nie przekracza 3,5T to wystarcza jedna winieta?

Jeśli powyżej 3,5 T to dwie?

Znalazłem coś takiego może się przyda  :https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Wracając do winiet na Słowacji, jak to jest? jeśli auto + przyczepa nie przekracza 3,5T to wystarcza jedna winieta?

Jeśli powyżej 3,5 T to dwie?

Znalazłem coś takiego może się przyda  :https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

Ja tak płaciłem, czyli dwie naklejki jedna na auto druga na przyczepę, oczywiście zestaw powyżej 3,5 t.

Edytowane przez TOM3653

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel DJR

Parę lat temu jak Słowacy wprowadzili dodatkowe opłaty na przyczepy ,też  mimo że nie przekraczam 3,5T  kazano mi wykupić dodatkową winietę na budę, ale czytając tą stronkę to wynika że nie, teraz pytanie jak jest naprawdę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Jak do 3.5t to jedna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Parę lat temu jak Słowacy wprowadzili dodatkowe opłaty na przyczepy ,też mimo że nie przekraczam 3,5T kazano mi wykupić dodatkową winietę na budę, ale czytając tą stronkę to wynika że nie, teraz pytanie jak jest naprawdę?

Dałeś się nabrać. Miałem kontrolę winiety zestawem 3490kg dmc i pojechałem dalej z 1 winieta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Jak wygląda dostępność winiet 10-dniowych w Czechach, w  środku nocy, na wjeździe do Czech, w okolicach gdzie nasza A1 przechodzi w D1? Gdzie można je kupić?

Nigdy tamtędy nie jechałem i się zastanawiam czy jadąc w Kierunku na Wien, jest sens się tamtędy pchać czy lepiej normalnie jak zawsze przez SK (Zilinę i Bratyslave). Ostatnio mapy i nawigację pokazują mi szybszą trasę przez Czechy, pewnie to zasługa nie tak dawno otwartej S1 i może jakichś nowych dróg w CZ (?). Kilometraż jest taki sam. Winietki w Słowacji ~9zł tańsze.

Edytowane przez Lza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s

Jak wygląda dostępność winiet 10-dniowych w Czechach, w środku nocy, na wjeździe do Czech, w okolicach gdzie nasza A1 przechodzi w D1? Gdzie można je kupić?

Kawałek za granicą po prawej masz stację i winiety. Koło północy mają pół godziny czy 15 min. przerwy.

https://goo.gl/maps/QoLnyvrKLPB2

Edytowane przez gusia-s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

podziękował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adje

Jak trafisz na przerwę to lepiej poczekać. Ostatnio postanowiłem kupić na następnej stacji (słyszałem, że jest kawałek dalej) i niestety,bez winiety załapałem się na kawałek " z poplatku"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.