Skocz do zawartości

Pomoc w zakupach w UK


MARIOczy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc kupić np trume TEB na ebay sprzedający nie zgadza sie na wysyłkę do Polski.

May not post to Poland

Doesn't post to Poland

Nie chce wysłać mimo zamówionego i opłaconego kuriera przez kupującego w Polsce.

 

Czy jest ktoś kto może pomóc w takich zakupach? Jeździ na wyspy i mógłby przywieźć paczkę lub stamtąd wysłać, lub w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiscie ze swojego doswiadczenie odradzam robienie zakupow w UK przez ebay.

Kupilem do swojej Angielski uchwyty holowania i do tej pory ich nie otrzymalem.

Nie byl to duzy wydatek dlatego dalem sobie spokoj z walka o zwrot kwoty itd.

 

Polecam poszukac czesci w Polsce na allegro.Mniejsze ryzyko a i sprzedawca jest na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to po prostu normalnie. Zamów kuriera, zleć odbiór towaru i po sprawie. 

Nie wiem ile zaoszczędziłeś na zakupie w UK. Jeśli dużo to wsiadaj w auto i jedź, będzie fajna wycieczka.

 

Nikt o zdrowych zmysłach nie odbierze tego za Ciebie. Bo po pierwsze może okazać się że sprzęt który odbierze jest zdekompletowany, wyślę Ci go a Ty go posądzisz go że coś wyjął z paczki. Po drugie np. w paczce będzie jakiś "dodatkowy"  towar i kto wówczas idzie siedzieć? Nadawca, czyli ten który dobrodusznie zrobił przysługę. 

Zdaję sobie sprawy że to czarne scenariusze, ale nie nierealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma w cenie akceptowalnej dla mnie. Do tego znaleźć używkę na 12v... tylko 220 opisane jako TEB. W UK zapłacić 15% ceny do ceny w kraju to chyba warto. 

 

Cathay doczytaj pierwszy post a jak piszesz o zdrowych zmysłach to nie wymieniaj zdekompletowanego sprzętu, oskarżania, przewożenia nielegalnych produktów. Lżej się żyje jak szklanka jest do połowy pełna niż do połowy pusta. Do tego nikt o zdrowych zmysłach nie da się wsadzić na mine tylko trzeba chcieć a nie szukać wymówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lżej się żyje gdy szklanka jest do połowy pełna. Tylko pytanie czy ta szklanka taka jest?

Czytam jak najbardziej ze zrozumieniem.

Wychodzi że nie doczytałeś albo nie dopytałeś że koleś nie wysyła do PL a teraz zamiast to załatwić normalnie to szukasz kogoś kto to załatwi za Ciebie.

Jaką masz pewność że paczka będzie kompletna? Żadnej!

Jaką ma pewność odbierający że paczka będzie kompletna? Żadnej!

Jaką ma pewność odbierający że w przypadku braków nie będziesz miał pretensji do niego? Żadnej!

 

Rozumiem że każdy chce zarobić, ale jeśli coś w PL kosztuje 100 zł, to trudno dać wiarę że w UK może kosztować 15 zł. Więc brak pełnej wiary jest uzasadniony.

 

Ostatnio sprowadzałem z Londynu ramę do roweru. Kurier kosztował 300 zł. Jak sądzę transport trumy może być zdecydowanie tańszy niż droższy więc chyba nie ma o co kopii kruszyć tylko zamawiać kuriera a nie kombinować jak koń pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc kupić np trume TEB na ebay sprzedający nie zgadza sie na wysyłkę do Polski.

May not post to Poland

Doesn't post to Poland

Nie chce wysłać mimo zamówionego i opłaconego kuriera przez kupującego w Polsce.

 

Czy jest ktoś kto może pomóc w takich zakupach? Jeździ na wyspy i mógłby przywieźć paczkę lub stamtąd wysłać, lub w inny sposób.

Problemem jest to, że nie wyśle sprzedawca do Polski mimo, że ma zapłacone tyle ile chciał, ja zamówie i opłace kuriera. Anglik musiałby tylko zapakować i oddać paczkę kurierowi ale on tak nie chce i koniec.

Jak wiesz gdzie w PL można kupić venta 12v do max 200PLN to podrzuć info. Po co kombinować z UK. Z góry dzięki.

 

Cathay z jakiego powodu masz takie pesymistyczne podejście? Wszystko co piszesz nastawione jest na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję w normalnych sklepach internetowych w UK. Pytam czy wysyłają do Polski przed zakupem. Jak nie wysyłają to kupuję u takiego co wysyła. Nigdy nie miałem problemów z wysyłką.

 

A na tym ibeju nie ma jakichś reklamacji / rozwiązywania sporów?

 

Skoro nie wysyła do PL to niech Ci zwróci kasę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie są ustawienia aukcji. Bywa tak, że nawet nie zapłacisz. Podobnie jak na allegro gdzie też zdarzają się oferty na których nie można dokonać zakupu. Ebay dużo lepiej chroni kupujących i nie chodzi mi o reklamację czy spory bo na to zawsze mam czas. Po prostu tam są używki które w PL są towarem deficytowym a ja nie chcę wydać 1kPLN na venta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz im że Polska w przeciwieństwie do UK jest w UE :]

I pozdrów ich międzynarodowym gestem pokoju. Czyli środkowym palcem...

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam tak. Znasz lokalizację tych sprzedawców wentów na 12V (w sensie adres?).

Pytam, bo taki zamysł mi wpadł do głowy. Można wyrwać tanie loty do GB. Może jak gdzieś nie daleko to zrobić sobie wycieczkę??

Pytanie tylko ile Ty masz do jakiegoś lotniska i ile z któregoś docelowego jest u Nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.