Skocz do zawartości

Solina, kamping Cypel w Polańczyku


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

Witam.


Ponownie chciałbym zapytać o sytuację na Cyplu?  :rolleyes:


Ktoś już tam jest? Ktoś się orientuje jak obłożenie w chwili obecnej?


Domyślam się, że sobota będzie dniem kulminacyjnym jeśli chodzi o gości w najbliższym czasie. 


Jednak chciałbym wiedzieć jak sytuacja przed weekendem. :ph34r:


Jak odpocząć to chyba tylko tam... Mój pierwszy sezon z cepką i druga wizyta na Cyplu przede mną.


Pomimo tego, że prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne w Polańczyku nawet deszcz lżej znieść :)


 


Będę wdzięczny za każdą radę i informację.  :thank:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do FUTER'a. :hmm:

Jeśli ktoś aktualnie jest lub był na Cyplu - to prosimy o info.

 

Ja zamierzam przeczekać najazd sobotni w Wetlinie, a nad Solinę dobić 15 na wieczór.

 

Zapraszam na przedłużony pobyt w Bieszczadach tj

 

http://forum.karawaning.pl/topic/24408-xxii-zlot-karawaningpl-01-03092017-tyrawa-solna/

 

Widzę, że będzie z 70 załóg...

 

Pzdr


http://forum.karawaning.pl/topic/9381-pola%C5%84czyk-pole-namiotowe-cypel/page-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to odpowiem sobie sam.

Jestem od 15 sierpnia na kempingu "CYPEL".

Naczytałem się o nim różności, więc teraz weryfikuję te informacje.

 

Kontakt z właścicielem przy ustalaniu parceli - konkretnie, rzeczowo, bez wylewności, ale bez gburowatości.

W końcu to nie jest mój przyjaciel - więc czego oczekiwać.

 

Kontakt w recepcji - faktycznie Pani mało przyjemna, więc nie rozmawialiśmy. Zapłaciłem, wyszedłem.

 

Nakazy i zakazy - jest tego dużo, chyba najwięcej, ale jak już ktoś napisał, raczej porządkowe i dla naszego wspólnego dobra.

 

Cisza nocna faktycznie jest, po 23.00 cisza i spokój. W ogóle kemping duży, "poukładany".

Ma zrzut z kaset WC. Oddzielne natryski, faktycznie na żetony.

 

 

Bardzo dużo, może 70% to rodziny z dziećmi. Na kempingu "JAWOR" (byłem na rekonesansie) odwrotnie większość młodzieży, dowolność i taki kempingowy "bałagan".

W ogóle - jest jeszcze obok "CYPLA", w lesie,  kemping "ZJAWA" i "SAN", tak, że gdzieś "wbić" się można.

 

Przypadkiem, dwie godziny przed naszym przyjazdem zwolniła się parcela w pasie widokowym.

Mamy piękny widok na wodę i mariny.

Prawie wszystkie parcele "CYPLA" zajęte, obłożenie na dzień dzisiejszy 80%.

 

Bardzo dużo ludzi, ale to nad całą SOLINĄ. Tak na marginesie, 15 sierpnia, na szlakach na połoniny czy na Tarnicę było jak na słynnej fotce na Giewont.

Kolejka wolno się przesuwająca, jak po mięso w pamiętnych czasach.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To być może najlepszy kemping nad Soliną ale to tylko smutne. Bo inne muszą być naprawdę gówniane. Nie jest to dramat ale uważam że za te pieniądze właściciele powinni się  Znacznie bardziej postarać. Toalety - Gierek, prysznice na żetony z kolejkami bo ich za mało to do dupy jest. I trzeba to szczerze mówić aby kempingi się zmieniały na plus a nie "kochamy prl"! To se ne vrati. Ma być 21 wiek w Europie do cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie uważam "Cypla" za kemping na nieodpowiednim poziomie, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie. Być może mam inne, gdyż nie byłem tam w pełni sezonu, chociaż w chwili wyjazdu z obłożenie było na poziomie ok 65-70%. Może jak jest pełno ludzi to kolejki faktycznie mogą się tworzyć, ale czy to aż taki wielki problem... :hmm:

Nie mam na swoim koncie "karawanigowca" wielu odwiedzonych kempingów, ale po tych, które widziałem, setkach przeczytanych postów i obejrzanych zdjęć "Cypel" jest na chwilę obecną dla mnie na pierwszym miejscu :winner: pomimo faktu, iż by tam się znaleźć muszę :drive: pokonać 360km . W związku z tym o ile pogoda dopiszę planuję spędzić tam tegoroczną majówkę. Jadąc na urlop cenię sobie ciszę i spokój, którego w Polańczyku jest pod dostatkiem, dodając jeszcze do tego widoki można naprawdę mega odpocząć.

Jeśli oczywiście ktoś był na Cyplu, a zna inny kemping na podobnym poziomie z chęcią zapoznam się z takowym :). Szczerze nie mogę sobie przypomnieć :hmm: w obecnej chwili co nie odpowiadało mi podczas pierwszej wizyty tym polu - no może po za brakiem ciepłej wody dostępnej non-stop na stanowisku do zmywania naczyń :). Po za tym:  prąd na parceli, bez ciągnięcia 20m przewodu :ok:,  dostęp do wody - krany co 20m  :ok:, czystość wokół  :ok:,  wypożyczalnia sprzętu pływającego :ok:. (fakt, mogła by być trochę dłużej czynna),

Zakazy i ograniczenia jakie tam są  w większości mnie nie dotyczyły, (więc nawet nie zwracałem na nie szczególnie uwagi) a pomagały w znacznym stopniu usprawnić działanie kempingu.

Jeśli ktoś zna obecną sytuację na Cyplu będę wdzięczny za jakąkolwiek informację, chociażby o stanie podłoża, czy już nadaję się do spokojnego rozbicia. 

Za wszelkie info z góry dzięki :jump: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2018 o 14:18, Futer napisał:

Jeśli oczywiście ktoś był na Cyplu, a zna inny kemping na podobnym poziomie z chęcią zapoznam się z takowym :). Szczerze nie mogę sobie przypomnieć :hmm: 

Bielsko Biała, Molo Osiek, Tarnów, z połowa kempingów nad morzem, parę na Mazurach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał z całym szacunkiem nie pytałem o miejscowości :huh: tylko o konkretne kempingi, które mógłbym sprawdzić... Tak więc rzucenie kilku "suchych" miast ni jak nie daje możliwości porównania, któregokolwiek z Cyplem.... Także jeśli możesz proszę o konkrety. Dzięki. :)

Edytowane przez Futer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to tak mniej więcej 50-70%. Miejsce znajdziesz na pewno, ale już bez wybierania, bierzesz co dają. ;)

Warto wcześniej zadzwonić.

pozdr

 

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie jestem już 2x na kempingu Jawor. Oprócz tego że jeszcze remontują w tym roku i jest czynny aktualnie tylko jeden WC to jest zadowolony. W poprzednim roku byłem, oglądałem kempingi, które koledzy opisywali wyżej obok Soliny. Płatny prysznic nieporozumienie. Według mnie najlepsze warunki są w Jaworze. Jest też spora kuchnia i plac zabaw oraz świetlica.

Wysłane z mojego BV8000Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie stacjonujemy na Polanie Sosny gdzie zestawy już ustawiają się poza placem. Planujemy się przemieścić za jakieś dwa dni właśnie nad Soline. Żona jest za Jaworem ,ja że względu na opinię myślałem o Cyplu a teraz już sam nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.