Skocz do zawartości

Solina, kamping Cypel w Polańczyku


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

mam pytanie , czy moze ktoś był w tym miejscu ...??? potrzebuje max-imum wiadomości o tym polu kampingowym .

http://cypel.epodkarpacie.com/index.php?page=offers&offer_id=783

Z góry dziękuję za wiadomości o nim... rozmawiałem z właścicielem i sobie chwali , ale co miał nie chwalić... :)

 

Ważne : stan sanitariatów, mozliwość spustu fekalii itd. mile widziane fotki .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akurat tam nie byłem z przyczepą więc nie doradzę ,może ktoś inny był to opisze. Ale jeżeli nie to napisz kiedy się wybierasz może będę tamtędy przejeżdżał wcześniej to zaglądnę i opiszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Leszku warunkiem jest to czy ktos tam juz zagladał od nas , zona sie troche boi jechać 400km w nieznane ... :) ja tez mam obawy z racji mojej Julki...nie marzy mi sie jechać i pozniej szukac czegos innego ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz jak nie tu to tam bo w Bieszczady warto się wybrać.chyba znajdziesz inne miejsce jeśli to będzie be. ja to się tam wybieram [w Bieszczady]od 30 lat i mam nadzieję że ta chwila już już za parę dni nadejdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tam będzie Wam źle to po drugiej stronie macie Camping Jawor.

Zalety:

duze%20%282%29.jpg

 

duze%20%281%29.jpg

 

duze.jpg

 

-duża baza gastronomiczna

-w sezonie wesołe miasteczko

 

Wady:

-zdecydowanie za głośno!

-toalety i prysznice era późny Gierek

-woda ciepła limitowana 3xdziennie

-kamienista plaża(konieczne buty do pływania)

post-49593-imported-8893c1db-8c7b-42d0-8262-78695e724ae5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i zaglądnąłem .Byłem trzy dni na campingu "Cypel" bo na tyle wolnego czasu starczyło ale jestem zadowolony. A teraz opis : Dojazd dość trudny technicznie ,pochyły ale normalny samochód o nie zużytych oponach sobie poradzi . Oznakowanie dojazdu bardzo dobre. Sam camping był dla mnie miłą niespodzianką .

b896bc04265a7b62m.jpg

Miejsca pod przyczepy wytyczone posadzonymi drzewkami, tak że każdy ma swój sektor .

c97ed72d733b6bdam.jpg

Sektory znajdują się na tarasach z których jest widok na jezioro. To wszystko widać na zdjęciach. Wszędzie jest dostęp do prądu (16A zabezpieczenia).Kibelki i umywanie w przyzwoitym stanie (było mało osób nie wiem jak będzie przy większym obłożeniu) z tym ze wszędzie zimna woda . W zmywaku też była zimna . Za ciepły prysznic trzeba zapłacić 40gr /min .Gospodarz bardzo miły ,widać było że stara się dbać o klienta . Na campingu będzie czynny od 1 lipca sklep spożywczy i bar .Cenowo wyglądało to tak że za pobyt 2 osoby +przyczepa =samochód+ prąd zapłaciłem 28zł dziennie. Dorosła osoba 11zł dziecko do lat 6 7zł .prąd 7zł . przyczepa + samochód 3zł .jak na takie warunki to uważam iż cena była przyzwoita a przy dłuższym pobycie na pewno by jeszcze coś utargował .Gdyby komuś brakowało miejsca i chciał się rozłożyć w drugim sektorze to dopłaca 25 zł i ma do dyspozycji dwa sektory (przynajmniej tak pisało w cenniku).

Teraz o okolicy :na piechotę to bardzo mało atrakcji ,żeby coś zobaczyć to trzeba samochodem ,rowerkiem to nie za bardzo bo teren tak górzysty iż niewprawny jeździec będzie miał dość już po dwóch wzniesieniach.. Najlepiej podjechać samochodem nawet kilkadziesiąt kilometrów w głąb Bieszczadów i tam już pieszo , rowerkiem , konno , kolejką wąskotorową jak komu pasuje .

68703a45e5a3be50m.jpg

b60558c0093393cbm.jpg

Na samym campingu mamy dostęp do jeziora i plaży . Plaża malutka –jak to nad Soliną ,kamienista , troszkę piasku i co najważniejsze kapielisko jest bardzo niebezpieczne,trzeba uważać .Od razu po 2 metrach głębia a po kilku sonar na łodzi rybaka pokazywał 50 m głębokości.. Niestety tak jest prawie wszędzie nad jeziorem solińskim .Ale jeżeli się zachowuje w miarę bezpiecznie to kąpiel jest bardzo przyjemna ,my kąpaliśmy się kilka razy dziennie .Bartosz w skrzydełkach ,miał w sumie 4 komory powietrzne i byłem pewny iż przy brzegu i nic mu nie grozi .tutaj na marginesie dodam i skrzydełka są bardzo dobrym zabezpieczeniem dziecka .Nawet na basenach ratownicy wpuszczają dziecko na głęboką wodę bez problemu czego nie zrobią przy różnych kółkach, materacach i tym podobnych wynalazkach . Nad morzem też można tak zabezpieczać dziecko i tanim kosztem mamy gwarancję iż nawet jak spadnie z materaca lub fala go przykryje to wypłynie .Troszkę zjechałem z tematu ale uważam że trzeba opisać jak zrobić kąpiel naszego dziecka bardziej bezpieczną .

63bbf7d455db61fdm.jpg

No i jest jeszcze wypożyczalnia sprzętu wodnego na campingu można wypożyczyć ,rower (nogi to po opłynięciu wyspy po 2 h wchodziły do ....:ok: .),kajak ,łódkę a nawet przepłynąć się żaglówką . Koszt przepłynięcia się żaglówką to jakieś 15zl / godz od osoby do negocjacji.

a877948d2f685e70m.jpg

W pobliżu w Berezce (5km) można pojeździć konno koszt jazdy a instruktorem to 30zł za ½ h

7fc934c74b000a9fm.jpg

To już chyba wszystko no może jeszcze dodam ze mnie i mojemu synowi się podobało i jak będę miał wolną chwile to wyskoczę tam jeszcze już z całą załogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam sie, że Leszek to jest specjalista od zachwalanie piękna Bieszczadów

i w ogóle jest Gość. Opis profesjonalny i wszyscy wiedza o co chodzi.

 

I mam nadzieję, że się kiedyś w Jego Bieszczadach spotkamy.

 

Pozdrawiam serdecznie, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok: Dzieki wielkie ale już nie cukrujcie :ok: . Ja po prostu chcę żeby jeżeli ktoś już pojedzie w jakieś miejsce to wiedział i o wadach i zaletach takowego .Bo jeżeli wiemy co jest złe w jakimś miejscu dla nas to się odpowiednio przygotujemy i zostaną potem tylko miłe wspomnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje 10 groszy do tematu campingu CYPEL!!!!!Spedziłem w tamtym roku na tym Campingu 10 dni i musze powiedziec ze byłem milo zaskoczony !!!Czyste sanitariaty,ciepla woda w prysznicach (oczywiscie za dodatkowo opłata), konkretny własciciel ktory szybko reagował na sugestie mieszkancow campu - zyczliwy i pomocny!Odwiedziłem z ciekawosci kilka innych campingow w okolicy Soliny i z czystym sumieniem polecam ten camp poki co jako najlepszy ,no może jeszcze camp w miejscowosci SOLINA-tylko te sanitariaty LUDWIK XVI!!!.Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps co znaczy ciezki dojazd ? tz ze stromawo to juz wiem, ale poza tym to wasko czy jak mokro to slisko?

Cały zjazd jest wąski i dwie przyczepy żeby się rozminąć to duży problem .Szczególnie odcinek zjazdu 50 m który jest pochyły .Nawet przy suchej nawierzchni zatrzymanie się i ponowne ruszanie przy wyjeździe z campingu tym odcinkiem skutkuje obracaniem się kół. Po kamienistym podłożu .Tak więc przy takich pochyłościach musimy mieć dobre opony i trochę szczęścia iż z przeciwnej strony pojedzie ktoś myślący i nie zajedzie nam drogi zmuszając nas do zatrzymania się . Ale to przecież dojazd ,szybkości nie ma ,nikt nie goni więc nie ma co się obawiać ,zjeżdżamy hamując silnikiem na 1 lub 2 biegu (hamulce mogą zablokować koła i jedziemy z przyczepą jak na sankach) na tym samym wyjeżdżamy po kłopocie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to w ten sposob:rodzinka w rozsypke jedno na łuk drogi ,drugie stało na asfalcie , Drugi bieg i spokojnie wychodzisz jak wyciagałem swojego knausa 1200kg!bez problemu -tylko asekuracja ze strony rodzinki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem tan jedną dobę i wyjechałem na tereny bardziej płaskie, czyli Mazury

Bieszczady odwiedziłem po 30 latach. Zrobiły na mnie fatalne wrażenie.

Strasznie zarosły i jadąc „małą pętlą”, na dużą nie starczyło czasu, w zasadzie głównie widać chaszcze i zielska w przydrożnych rowach. Z rzadka trafia się na jakiś niewielki prześwit, przez który można podziwiać piękno bieszczadzkich krajobrazów. 30 lat temu Bieszczady nie były jeszcze tak zarośnięte i widoki z samej trasy potrafiły zachwycać.

 

Sektory znajdują się na tarasach z których jest widok na jezioro.

 

Kemping „na cyplu” jest też zarośnięty na tyle, że z większości miejsc biwakowych widać tylko zieleń. W czasie deszczu i po podłoże jest dosyć śliskie i wjazd lub wyjazd może okazać się trudny.

Pozdrawiam

post-53119-imported-ad9b55e0-559e-417d-800a-4d1eb153c999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady odwiedziłem po 30 latach. Zrobiły na mnie fatalne wrażenie.

Strasznie zarosły i jadąc „małą pętlą”, na dużą nie starczyło czasu, w zasadzie głównie widać chaszcze i zielska w przydrożnych rowach. Z rzadka trafia się na jakiś niewielki prześwit, przez który można podziwiać piękno bieszczadzkich krajobrazów

:-] Prawdę piszesz Jurek ,tak to wygląda ale tylko wtedy jeżeli nikt nie pokaże co można zobaczyć ,gdzie pojechać .Jeżeli już nie mamy nikogo co zna takie miejsca warto sięgnąć po internet . Na przykład ta strona http://www.bieszczady.info.pl na forum które znajduje się na tej stronie jest tyle ciekawych miejsc opisanych że żeby to zobaczyć to urlopu z 30 lat nie wystarczy :-] . A dla wszystkich którzy będą w tamtych okolicach to jeszcze taka informacja że mała obwodnica do Czarnej jest nie przejezdna (jest osuwisko ) trzeba jeździć na dużą przez Terkę (a tam widoki na Bieszczady aż dech zapiera ) lub z drugiej strony przez Ustrzyki Dolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.