Skocz do zawartości

Okno , szyba Burstner 455 TS z 2003


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary przedniego okna (nad dyszlem) , niestety wczoraj odkryłem że mam pęknięta i muszę kupić jakąś używaną  . Czy jest w ogóle sens naprawiać ? nie mam doświadczenia w tym temacie ,,.

Gdzie najlepiej i zarazem najtaniej :)

post-22992-0-27009300-1482222822_thumb.jpg

Edytowane przez Zielke79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz tracić pieniądze i kupować okno, które spokojnie naprawisz sam?

Przykład choćby tu:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6432-wyjmowanie-przedniego-okna-uchylnego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że jest w stanie cokolwiek naprawić skoro nie potrafi nawet zmierzyć.

 

 

 

wysłane z telefonu

Ja raczej odbieram to tak, że przyczepę ma w innym miejscu i obecnie nie ma możliwości podjechać i zmierzyć samemu, sam trzymam przyczepę 50 km od siebie i nie zawsze mam możliwość podjechać i coś porobić czy zmierzyć. Wtedy zwyczajnie proszę o pomoc kogoś kto ma przyczepę pod nosem i dla niego wykonanie pomiaru zajmie 2-3 min, kiedy w moim przypadku zrobienie tego samego może wymagać poświęcenie 3h czasu którego akurat w danej chwili mogę nie mieć. Dlatego powstrzymałbym się z uszczypliwymi komentarzami bo bywa różnie a forum w końcu od tego jest by dzielić się mi. problemami by wspólnie je rozwiązywać zostawiając przy okazji ślad dla kolejnych osób które mogą być w podobnej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary..................... niestety wczoraj odkryłem że mam pęknięta

 

 

Ja raczej odbieram to tak, że przyczepę ma w innym miejscu i obecnie nie ma możliwości podjechać i zmierzyć samemu,

 

nie doszukuj się drugiego dna tam gdzie go nie ma - przecież można napisać, że buda stoi u szwagra za stodołą i bez pół litry nie można tam się udać a wątroba przed świętami musi odpocząć - a tu mam proste stwierdzanie - wczoraj byłem przy budzie, zrobiłem ładną fotkę i niech teraz inni za mnie rozwiążą problem 

sam nieraz prosiłem o jakieś pomiary czy inne rzucenie okiem i nie ma w tym nic dziwnego, sam też nieraz na takie prośby odpowiadałem o ile byłem w stanie 

 

starajmy się swoje problemy przedstawiać w jak najbardziej jasny sposób, wstępnie przeglądając czeluście forum bo większość problemów była poruszana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 dobrze prawi !!!!

Pomóc komuś to jedno, a wyręczyć to drugie .... powyższy post odebrałem jako "wyręczyć" - w moim odczuciu. .... a o naprawie uszkodzonych okien .... to na tym forum książkę można by było "skleić" ... tak więc kolego Zielke79 - poszukaj troszkę ... a znajdziesz :-)

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aktywność niektórych forumowiczów można liczyć w każdej chwili... Widać zmarzli pod Sejmem i przyszli się rozgrzać

 

Kolego Zielke nie przejmuj się... Moim zdaniem okno jest do naprawy u kogoś kto kolei plastiki. Koszt ok. 150 zł. Okno zdemontujesz sam.

Uzywkę natomiast widziałem kiedyś za 800 zł. Na All.

Miałem podobne problemy bo te okna mają wadę fabr. od 2001-2004.

 

Ostatnie okno kleiłem w czerwcu. Mam już zrobione wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,

Czy ktoś jest w stanie podać wymiary przedniego okna (nad dyszlem) , niestety wczoraj odkryłem że mam pęknięta i muszę kupić jakąś używaną  . Czy jest w ogóle sens naprawiać ? nie mam doświadczenia w tym temacie ,,.

Gdzie najlepiej i zarazem najtaniej :)

witam

wymontuj szybę ,zabezpiecz przyczepę , prześlij do nas -naprawimy profesjonalnie ,odeślemy :)tel.690422462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego chcesz tracić pieniądze i kupować okno, które spokojnie naprawisz sam?

Przykład choćby tu:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6432-wyjmowanie-przedniego-okna-uchylnego/

Bardzo dziękuję za podpowiedź .

 

Myślisz że jest w stanie cokolwiek naprawić skoro nie potrafi nawet zmierzyć.

 

 

 

wysłane z telefonu

Po co tracisz czas na pisanie kompletnie bezsensownych komentarzy.

Masz okno całe ale pęknięte to w czym problem aby zmierzyć samemu? Co do naprawy czy wymiany to przejrzyj forum bo już były te problemy omawiane. Były tez podane miejsca gdzie można kupić każde okno.

Dziękuję  , okno zrobione  , kupiłem (okazyjnie) używane i wysłałem tam gdzie stoi przyczepa .

Ja raczej odbieram to tak, że przyczepę ma w innym miejscu i obecnie nie ma możliwości podjechać i zmierzyć samemu, sam trzymam przyczepę 50 km od siebie i nie zawsze mam możliwość podjechać i coś porobić czy zmierzyć. Wtedy zwyczajnie proszę o pomoc kogoś kto ma przyczepę pod nosem i dla niego wykonanie pomiaru zajmie 2-3 min, kiedy w moim przypadku zrobienie tego samego może wymagać poświęcenie 3h czasu którego akurat w danej chwili mogę nie mieć. Dlatego powstrzymałbym się z uszczypliwymi komentarzami bo bywa różnie a forum w końcu od tego jest by dzielić się mi. problemami by wspólnie je rozwiązywać zostawiając przy okazji ślad dla kolejnych osób które mogą być w podobnej sytuacji.

Dokładnie masz rację , kupiłem okazyjnie używkę , wysłałem na adres przyczepy i koleszka zamontował  , :)

Na aktywność niektórych forumowiczów można liczyć w każdej chwili... Widać zmarzli pod Sejmem i przyszli się rozgrzać

 

Kolego Zielke nie przejmuj się... Moim zdaniem okno jest do naprawy u kogoś kto kolei plastiki. Koszt ok. 150 zł. Okno zdemontujesz sam.

Uzywkę natomiast widziałem kiedyś za 800 zł. Na All.

Miałem podobne problemy bo te okna mają wadę fabr. od 2001-2004.

 

Ostatnie okno kleiłem w czerwcu. Mam już zrobione wszystkie.

Super , dziękuję za konstruktywną odpowiedź . Kupiłem używaną za 500 pln , wysłałem tam gdzie mam przyczepę i kolega mi wymienił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Ja potrafię sobie pomierzyć okno, tylko mam problem z tym ,że nie bardzo wiem jaki wymiar jest ważny. Czy wymiar zewn. starego okna , czy zewnętrzny wymiar uszczelki,a może jej wewnętrzny wymiar (tzw. światło okna). Pytam bo muszę wymienić , a nie jestem pewien jakiego wymiaru szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.