Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Dokąd jeździcie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#31 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4853 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 15 grudzień 2016 - 19:25

Hej, szukam inspiracji. Budka powoli się szykuje, tylko nie mam pomysłów gdzie by tu pojeździć z familią.

...

Weekendy w dzicz! Tylko w dziczu dzieci będą miały okazję poznać świat prawdziwy. Nad jeziorem, opodal lasu, blisko łąka i tradycyjne zabawy.

Ognisko, kiełbaska na patyku i "kartofle" z żaru, a przy tym wyłączone będą zachciewajki na które spełnienie potrzebne są złotówki jakże często bezsensownie wydawane.

Wieczorem rozrywka z własnej inicjatywy i opowieści z dreszczykiem*. Opowieści zmyślanych jak najwięcej, bajki sobie poszukaj w necie , zrób ściągę i opowiadaj... Broń Bóg oficjalnie posługiwać się przy tym telefonem czy innym cudem techniki, kartka w ręku i nic więcej.

Improwizujesz i zobaczysz jak odezwą się instynkty na tle współczesnych dobrodziejstw co to dzieciom z mózgu galaretę robią.

.

* Tu na forum dawno temu ktoś podsunął pomysł, by żyłkę do gałęzi drzewa dyskretnie przymocować i przy wieczornym opowiadaniu o "złym Rumcajsie" ciągać ją dla wzbudzenia emocji strachowych...

Ja dzieci mam dorosłe ale jeszcze bez wnuków, więc biorę jakiekolwiek dzieci czasami na weekend i przy takich opowieściach z dreszczykiem z ruchomą gałazką na żyłce... możesz sobie wyobrazić co się działo :)

Mam kampera i przyczepę, jedno hasło i mam na weekendzie grupę przedszkolną :)

.

.

.

Namiastka tego o czym wspominałem, historyczne foto, zabawa byleby nie elektroniczna, nawet z ogniem:

SDC10019.JPG

SDC18213.JPG

SDC18237.JPG

Nikt z rodziny tego chłopca nie uwierzyłby że jadł kiełbasę ! (niejadek roślinożerny - był :) )

SDC18227.JPG

aea06f1a108fd.jpg

#32 Suzu4x4

Suzu4x4

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • Telefon:w razie potrzeby podam na PW
  • SkądWrocław
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Eifelland HOLIDAY 395TK
  • Holownik:Land Cruiser

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:21

Która to lokalizacja w lubuskim?
http://forum.karawan...-kwietnia-2017/
To?

a ja polecam gorąco jezioro Niesłysz, jest tam zakaz używania silników spalinowych więc woda czysta, szeroki wybór kampingów (od molochów np. "Kormoran" poprzez średnie do małych campingów ukrytych w lesie gdzie nad samą linią brzegową stoi kilka przyczep) jeździmy tam na weekendy od kilku lat,  fajna lokalizacja na wycieczki rowerowe, w pobliżu MRU, kilka baz nurkowych, wypożyczalnie sprzętu wodnego itd.

no i najważniejsze niecałe 200 km od Wrocławia, więc warto jechać nawet na zwykły weekend,

#33 marf100

marf100

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • SkądWitnica/lubuskie
  • Model:Tabbert Comtesse 545
  • Holownik:Citroen C5

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:32

Szybki wypad to do 10 km od zamieszkania (Witnica lubuskie) mam 3 jeziora i rzeka wszystkie dzicz to z agregatem jade ;)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

#34 AgaMar

AgaMar

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 596 postów
  • Telefon:W kieszeni
  • Skądlubuskie
  • Model:Dethleffs
  • Holownik:traktor

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:34

a ja polecam gorąco jezioro Niesłysz, jest tam zakaz używania silników spalinowych więc woda czysta, szeroki wybór kampingów (od molochów np. "Kormoran" poprzez średnie do małych campingów ukrytych w lesie gdzie nad samą linią brzegową stoi kilka przyczep) jeździmy tam na weekendy od kilku lat,  fajna lokalizacja na wycieczki rowerowe, w pobliżu MRU, kilka baz nurkowych, wypożyczalnie sprzętu wodnego itd.

no i najważniejsze niecałe 200 km od Wrocławia, więc warto jechać nawet na zwykły weekend,

W sumie Kormoran w mojej ocenie odpada. Faktycznie, można wykorzystać drugi brzeg Niesłysza czyli Krzeczkowo i 5 pól biwakowych, z których najbardziej Słoneczne mi odpowiada.

http://nieslysz.utop...pola-namiotowe/

Jednak dojazd do nich słaby trochę, a najwięcej jednak tam jest przyczep wrośniętych w ziemię i nawet z ogródkami dookoła przedsionków ;)

Są jeszcze Przełazy i Bodzio, ale tam z dziećmi nie pojechałbym, bo warunki do kąpieli słabe. To głęboka część jeziora i spad dna stromy

Użytkownik AgaMar edytował ten post 15 grudzień 2016 - 20:35

pozdrawiamy
Aga & Mar

#35 jacekzoo

jacekzoo

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1910 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:41

W sumie droga nad niesłysz źle mi się kojarzy :) jak 3 lata temu jechałem to koło sulechowa padło mi sprzęgło w poprzednim sharanie, wróciłem na lince do domu. Teraz jak jechałem po bude do białogardu to w tym samym miejscu koło sulechowa zakleszczył mi się ręczny. Jakieś pechowe okolice jak dla mnie :)
Kupię używane felgi alu, jakiś prosty wzór, na zimówki do mojej cytrynki rozmiar 7,0J17 5x108 ET 50. Kontakt pw

#36 Suzu4x4

Suzu4x4

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:51

W sumie Kormoran w mojej ocenie odpada. Faktycznie, można wykorzystać drugi brzeg Niesłysza czyli Krzeczkowo i 5 pól biwakowych, z których najbardziej Słoneczne mi odpowiada.

http://nieslysz.utop...pola-namiotowe/

Jednak dojazd do nich słaby trochę, a najwięcej jednak tam jest przyczep wrośniętych w ziemię i nawet z ogródkami dookoła przedsionków ;)

Są jeszcze Przełazy i Bodzio, ale tam z dziećmi nie pojechałbym, bo warunki do kąpieli słabe. To głęboka część jeziora i spad dna stromy

He he widzę mamy podobne preferencje :ok: najczęściej jeździmy właśnie Krzeczkowo/ Tyczyno byliśmy też na campingu "ADA" koło Niesulic a napisałem o Kormaranie bo nie znam preferencji kolegi a niektórzy lubią "all inclusive"  ;)

#37 AgaMar

AgaMar

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 596 postów
  • Telefon:W kieszeni
  • Skądlubuskie
  • Model:Dethleffs
  • Holownik:traktor

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:54

He he widzę mamy podobne preferencje :ok: najczęściej jeździmy właśnie Krzeczkowo/ Tyczyno byliśmy też na campingu "ADA" koło Niesulic a napisałem o Kormaranie bo nie znam preferencji kolegi a niektórzy lubią "all inclusive"  ;)

Wiesz...ja jestem wychowany na jeziorach w tych okolicach, do Niesulic rowerem jeździłem od siebie i po prostu cena jaką Kormoran wywala za pobyt mnie odpycha...Nie tutaj, nie za tyle, nie ta bajka :D

To wlatuj w kwietniu na nasz spot , co prawda nie nad Niesłysz, ale jak się okazuje w Toje klimaty

pozdrawiamy
Aga & Mar

#38 Suzu4x4

Suzu4x4

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:57

Wiesz...ja jestem wychowany na jeziorach w tych okolicach, do Niesulic rowerem jeździłem od siebie i po prostu cena jaką Kormoran wywala za pobyt mnie odpycha...Nie tutaj, nie za tyle, nie ta bajka :D

To wlatuj w kwietniu na nasz spot , co prawda nie nad Niesłysz, ale jak się okazuje w Toje klimaty

ja w zasadzie też :]

co prawda od urodzenia we mieszkam we Wrocławiu ale w dzieciństwie praktycznie wszystkie wakacje w Lubuskim (wtedy Zielonogórskim lub Gorzowskim)

najpierw były coroczne obozy harcerskie , potem wyjazdy pod namioty ze znajomymi, wyjazdy na nurkowanie a potem to już z dziećmi

a jak ktoś lubi prawdziwy spokój to zapraszam do Stołunia ;)

Użytkownik Suzu4x4 edytował ten post 15 grudzień 2016 - 21:05

#39 marf100

marf100

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 30 postów
  • SkądWitnica/lubuskie
  • Model:Tabbert Comtesse 545
  • Holownik:Citroen C5

Napisano 17 grudzień 2016 - 19:26

Dzisiaj byle obczaic sytuacje na przyszly rok, w zasadzie przy okazji (okolo 10 minut jazdy z domu). Dziki mocno przeryly i krzaki porosly, WC w krzakach ;-) a świeża woda 100m od "pola" ze źródełka. W sezonie stawiaja TOI-TOI.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#40 jacekzoo

jacekzoo

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1910 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano 17 grudzień 2016 - 19:31

Do takiej dziczy jeszcze chyba nie dorosłem :)
Kupię używane felgi alu, jakiś prosty wzór, na zimówki do mojej cytrynki rozmiar 7,0J17 5x108 ET 50. Kontakt pw

#41 irek w

irek w

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2211 postów
  • Telefon:692 920 534
  • SkądSamoklęski Duże,Kujawsko-Pomorskie
  • Model:KNAUS 8206,Sudwind Blue Line395
  • Holownik:Scenik 1,9 DCi

Napisano 17 grudzień 2016 - 19:35

Super na dzikusa :ok: .

BRAĆ KUJAWSKA

#42 polo63

polo63

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • SkądNOL
  • Model:[S] PUSCHMOBIL "CIMPER" - może być Twój; N126N
  • Holownik:[S] Octavia 1,9 SDI lub Zafira 2,0DTi oba 2002r

Napisano 17 grudzień 2016 - 20:40

Dzisiaj byle obczaic sytuacje na przyszly rok, w zasadzie przy okazji (okolo 10 minut jazdy z domu). Dziki mocno przeryly i krzaki porosly, WC w krzakach ;-) a świeża woda 100m od "pola" ze źródełka. W sezonie stawiaja TOI-TOI.
9ac09b88382bd5e3a170b459070e5754.jpg
007bf95d8430c0fc6d95d0a0e9b9b28e.jpg
b3d8f9b1388ed42e0e52b24a9200e10c.jpg
619493bbfa0a0ad764d2236287888215.jpg
973452dfc64764f0584fa9f659d64da4.jpg
9b69ed61036a74ea651c3b8a6c44d731.jpg

Fajniutkie miejsce

Niech gra muzyka i człowiek do człowieka się uśmiecha... :)
pozdraVWiamy wszystkich

N126N       [S] CIMPEREK

#43 irek w

irek w

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 2211 postów
  • Telefon:692 920 534
  • SkądSamoklęski Duże,Kujawsko-Pomorskie
  • Model:KNAUS 8206,Sudwind Blue Line395
  • Holownik:Scenik 1,9 DCi

Napisano 17 grudzień 2016 - 21:00

My także mamy super miejsce na dziko,gdzie wracamy jak zapragniemy dziczy.

Załączone miniatury

• 048.jpg
  • 034.jpg
  • 033.jpg
  • 032.jpg

BRAĆ KUJAWSKA

#44 polo63

polo63

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 826 postów
  • SkądNOL
  • Model:[S] PUSCHMOBIL "CIMPER" - może być Twój; N126N
  • Holownik:[S] Octavia 1,9 SDI lub Zafira 2,0DTi oba 2002r

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:18

to są miejscówki:)

Niech gra muzyka i człowiek do człowieka się uśmiecha... :)
pozdraVWiamy wszystkich

N126N       [S] CIMPEREK

#45 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4853 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:56

Do takiej dziczy jeszcze chyba nie dorosłem :)

Prawdziwa przyjemność w karawaningu to właśnie dzicz. Bez kontaktu wzrokowego z innymi załogami i bez zasięgu GSM byłoby idealnie, a szczytem radochy jest jak sam tracisz orientację gdzie jesteś.

Powinieneś spróbować, na pierwszy taki wyjazd weź tylko zapas żywności, reszta potrzeb sukcesywnie będzie wychodzić w praniu.

Naprawdę warto.

Dzisiaj byle obczaic sytuacje na przyszly rok, w zasadzie przy okazji (okolo 10 minut jazdy z domu). Dziki mocno przeryly i krzaki porosly, WC w krzakach ;-) a świeża woda 100m od "pola" ze źródełka.

...

Daj jakiś namiar na to miejsce, proszę.

Użytkownik WojtEwa edytował ten post 18 grudzień 2016 - 12:54

aea06f1a108fd.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych