Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe Ebeco


Panza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyczepę użytkuję od czerwca  2016, ale dopiero po zakończeniu sezonu zacząłem wnikliwie obserwować urządzenia na pokładzie. I tak pod łóżkiem znalazłem taki moduł Ebeco do ogrzewania podłogowego i z niego wychodzące kable wchodzące w podłogę. Trochę poczytałem i jest to trafo, które daje 48V,  ale  ogrzewanie podłogi nie działa, brakuje w tym module czegoś na podobieństwo bezpiecznika, ale to raczej przełącznik tylko jaki ? w firmie sprzedającej takie moduły na pytanie czego mi brakuje odpowiedzieli, że mogę kupić cały nowy moduł i tyle :( może ma ktoś z kolegów  taki moduł w swojej przyczepie i podpowie czego mi brakuje. pozdrawiam

post-10264-0-85609600-1481727993_thumb.jpg

post-10264-0-81139400-1481728033_thumb.jpg

post-10264-0-94480100-1481728053_thumb.jpg

post-10264-0-25586700-1481728084_thumb.jpg

post-10264-0-94655900-1481728104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Słusznie przypuszczasz, brakuje bezpiecznika z oprawką, jest tylko gniazdo.

Musisz kupić kompletną oprawę bezpiecznika o podobnej budowie, jak ta, która pozostała Ci w obudowie zasilacza.

Starą wymontuj, a w jej miejsce załóż nową (bardzo starannie lutując).

Zamieściłeś bardzo słabej rozdzielczości fotkę, więc nie widzę, który obwód zabezpiecza bezpiecznik, tym bardziej, że jest tam i "termik". Najprawdopodobniej powinien jednak zabezpieczać obwód uzwojenia pierwotnego trafa, więc jeśli tak właśnie jest podłączony, to wartość bezpiecznika rurkowego w tej oprawce powinna wynosić 1,6 do max 2 A.

 

PS

Zrób lepszej rozdzielczości i ostrości zdjęcie, aby było dobrze widać całe wnętrze zasilacza i ew. osobno w zbliżeniu termik.

Warto by było pomierzyć napięcia na wejściu i wyjściu uzwojeń trafa, jeśli już zamontujesz nowe zabezpieczenie (przy wł. i wył. ogrzewaniu wyłącznikiem głównym).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na razie tylko foty,  ocenisz jeszcze raz ?

nie jestem pewien czy to obudowa bezpiecznika od wewnątrz widać jakby metalową "koronkę" po obwodzie, ale nie upieram się

gdzieś na necie doczytałem, że te bloki miały przełączniki na 42V lub 48V ale czy to byłby jakiś przełącznik ?

wymontuje to gniazdo i popytam w elektronikach czy coś dopasują 

oczywiście zrobię pomiary jak będzie kompletne i dam znać,

dzięki za chęci i  podpowiedź, pozdros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na razie tylko foty,  ocenisz jeszcze raz ?

nie jestem pewien czy to obudowa bezpiecznika od wewnątrz widać jakby metalową "koronkę" po obwodzie, ale nie upieram się

gdzieś na necie doczytałem, że te bloki miały przełączniki na 42V lub 48V ale czy to byłby jakiś przełącznik ?

wymontuje to gniazdo i popytam w elektronikach czy coś dopasują 

oczywiście zrobię pomiary jak będzie kompletne i dam znać,

dzięki za chęci i  podpowiedź, pozdros

post-10264-0-45854900-1481924413_thumb.jpg

post-10264-0-88726100-1481924423_thumb.jpg

post-10264-0-25673900-1481924447_thumb.jpg

post-10264-0-90056700-1481924458_thumb.jpg

post-10264-0-60798000-1481928146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zasilacz masz zamontowany chyba w jednym ze schowków pod siedziskiem, więc pamiętaj, aby nie przykrywać go jakimiś rzeczami - powinien mieć swobodny przepływ powietrza wokół swojej obudowy.
Folia grzewcza na podłodze jest bardzo przyjemnym wyposażeniem, zwłaszcza w chłodniejsze dni i szybko docenisz jej zalety.
"Podłoga" podłączona do sieci ~230 V, pobiera max do 250 W, więc nie musisz się obawiać o bezpieczniki na kempingu :]
Nie wiem, co masz na podłodze i w jaki sposób jest "przykryta" folia, ale jeśli to rozwiązanie fabryczne, to powinna być skryta pod właściwą wykładziną PCV. Jeżeli tak jest, to nie będzie ona zbytnio narażona na uszkodzenia, choć mimo wszystko, damskie szpilki nie są wskazane do chodzenia po przyczepie ;)
Ciekawy jestem Twoich pierwszych wrażeń z posiadania podgrzewanej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.