Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer

... czyli, jak pisałem: nie ma szans, aby to w trzy dni ogarnąć oraz:

"Obok "kratki" bojlera masz właśnie klapkę, pod która jest wejście dla pompki (woda i jej zasilanie) oraz filtr wody."

Z powodów, które podano Ci w odpowiedziach, wspominałem o zmianie: "Istnieje możliwość przerobienia tej części instalacji dla pompki standardowej (opisy są na forum)"
Jak będziesz już miał przyczepę i otworzysz klapkę przyłącza wodnego, to będziesz wiedział, jakiej pompki potrzebujesz (rodzaj złącza). Prawdopodobnie filtr wody będzie również potrzebny - to osobny element). Z uwagi na to, że ktoś to przerabiał, w chwili obecnej trudno wyczuć, co zastaniesz pod klapką przyłącza.
Mam nadzieję, że przeczytałeś tematy, do których odnośniki są w poscie #50:
http://forum.karawaning.pl/topic/22957-woda/?p=505112

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Skalniak71

wróciłem z plenerowego testu przyczepy. Mam już pompę wody taką jak na zdjęciu wcześniej. Jednak muszę kupić korek do cascady bo nic nie wymodziłem.

Mam problem z przeciekiem wody między pompką a gniazdem...Albo złącze w przyłączu wyrobione, albo oring na pompie.

Ktoś się może orientuje jak to ogarnąć? Większy oring? Jaką średnice ma pompka? Jaki oring zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Podepnę się pod temat wody, muszę kupić karbowaną rurę odpływową, jak na fotopost-22353-0-12786500-1515409441_thumb.jpgpost-22353-0-99728600-1515409459_thumb.jpg

Fi wew 19mm, byłem w hurtowni instalacyjnej, zrobili wielkie oczy, to samo w casto, obi i leroy. Gdzie taką rurę znaleźć, albo jako co szukać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

Podepnę się pod temat wody, muszę kupić karbowaną rurę odpływową, jak na foto{style_image_url}/attachicon.gif 20180108_112944.jpg{style_image_url}/attachicon.gif 20180108_112954.jpg

Fi wew 19mm, byłem w hurtowni instalacyjnej, zrobili wielkie oczy, to samo w casto, obi i leroy. Gdzie taką rurę znaleźć, albo jako co szukać

To gumowa rura ?, peszel nie da rady ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

No właśnie gumowa porządna rura, ze zbrojeniem dookoła. Peszla wolałbym uniknąć, nie lubie takiego badziewia pchać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bammber

Podepnę się pod temat wody, muszę kupić karbowaną rurę odpływową, jak na foto 20180108_112944.jpg 20180108_112954.jpg

Jedź na skup złomu, a dobierzesz coś z pralek automatycznych. Są różne średnice węży spustowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Napisano (edytowane)

Jak oryginał to https://www.hobby-fendt-caravan-spares.com/Drain-spiral-hose-19-mm-for-discharge-of-washbasin-Hobby

Pytaj też w sklepach (klaja, center camp) czasem mają taniej niż na tej stronie wyżej.

Spróbuj też u nich mają czasem takie rzeczy https://allegro.pl/uzytkownik/newzeland1972?order=m

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

A powiedz udało ci się kupić i wymienić to przejście przez podłogę co miałeś połamane. Jeśli tak gdzie kupiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
Napisano (edytowane)

To właśnie ta rurka, na zewnątrz stwardniała a jak ruszyłem to pękła. Już zamówiłem 2m tej co maciejek podesłał. Jak przyjdzie to napisze czy to to samo i czy pasuje

Edytowane przez jacekzoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

Ok dzięki u mnie jest na takich czarnych rurach sztywnych fi 28 i pękło przejście przez podłogę. Przeżyłem już chyba wszystkie polskie sklepy i nigdzie nie.ma. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

wrzuć fotkę jak to wygląda. u mnie jest taki kołnierz gumowy który nachodzi na podłogę, centralnie ma umieszczony otwór na tą rurę która mi pękła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebka34

U mnie tak to wygląda

post-24028-0-50490200-1515495235_thumb.jpg

post-24028-0-80998300-1515495248_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi